Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą

 (15)
Daugelį valymo, plovimo darbų, kuriuos turite atlikti lauke, už namo sienų, galima atlikti naudojant paprastą slėginį plovimą. Tai paprasta ir veiksminga. Tačiau kartais gali prireikti šio to daugiau. Štai todėl ir pakalbėsime apie smėliapūtės bei smėliavimo, kaip plovimo metodo, naudojimą. Tik turėkite omeny – šis būdas nėra dailioms baltoms rankelėms, kurios bijo susitepti.
Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą
© Shutterstock nuotr.

Smėliavimu galima nuvalyti dažus, nešvarumus nuo mūro, plytų, net ir medienos. Tiesa, šios metodas jums gali taip patikti, kad norėsite „tuo pačiu papūtimu” nuvalyti viską aplinkui, todėl įspėjame, jog smėliavimo metodas kai kuriems paviršiams gali stipriai pakenkti.

Srautinis valymas smėliu, arba kitaip – smėliavimas. Kas tai yra?

Valymo smėliu metu naudojant didelį slėgį smėlis tiekiamas į oro srovę ir dideliu greičiu nukreipiamas iš purkštuvo į valomą paviršių. Slėgio stiprumas gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant į valomą paviršių. Sąvoka „smėlis” nėra naudojama ta viena vienintele reikšme, kurią supranta kiekvienas. Viskas priklauso nuo valomo paviršiaus – gali būti naudojamas ir ne tik smėlis. Tačiau visas procesas vis tiek vadinamas vienu ir tuo pačiu žodžiu. Stipria srove išpurkštas smėlis „nuėda” purvą ar dažus, tačiau reikia nemažai išmanymo, kad smėlis tuo pačiu nesugadintų ir pačio paviršiaus.

Kada geriau nenaudoti smėliavimo

Nenaudokite šio metodo ganėtinai minkštiems paviršiams ar tiems, kurie gali pakisti dėl smėlio srovės. Tačiau, jei kitos priemonės nepadeda, atsargiai bandykite, pradėkite nuo silpnesnės srovės. Svarbu, jog reguliuotumėte srovės stiprumą. Jei pažeisite paviršių, jį teks atkurti.

Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą
© Shutterstock nuotr.


Medinės pertvaros ir sijos

Smėliavimas – puikus medinių pertvarų ar sijų valymo būdas. Atkursite ne tik medienos puikią išvaizdą, bet ir atsikratysite galimų kenkėjų – tiesiogine ta žodžio prasme išguisite juos lauk. Taip pat po smėliavimo galėsite iškart perdažyti, nereikės papildomo medienos drėkinimo.

Rūdžių šalinimas

Šis metodas naudojamas automobilių pramonėje ir puikiai nuvalo rūdis nuo metalo. Taip pat namų buityje galima puikiai nuvalyti rūdis nuo metalinių vamzdžių ar kitų detalių.

Apsauginiai drabužiai

Labai svarbu, kad jūs tinkamai apsirengtumėte, kol atliekate smėliavimo darbus. Būtinai dėvėkite kombinezoną bei šalmą su viso veido skydeliu. Nepamirškite respiratoriaus, storų guminių pirštinių. Smėlis, o ypatingai smulkus, pučiamas didele jėga gali pažeisti odą.

Valymas

Po valymo pramoniniu siurbliu reikia susiurbti smėlį. Nepradėkite siurbti, kol nenusėdo visos dulkės. Po siurbimo praplaukite šlapiu būdu. Būkite su respiratoriumi, nes galite net nejausti dulkelių, kurios sklandys ore.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.