Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą

 (15)
Daugelį valymo, plovimo darbų, kuriuos turite atlikti lauke, už namo sienų, galima atlikti naudojant paprastą slėginį plovimą. Tai paprasta ir veiksminga. Tačiau kartais gali prireikti šio to daugiau. Štai todėl ir pakalbėsime apie smėliapūtės bei smėliavimo, kaip plovimo metodo, naudojimą. Tik turėkite omeny – šis būdas nėra dailioms baltoms rankelėms, kurios bijo susitepti.
Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą
© Shutterstock nuotr.

Smėliavimu galima nuvalyti dažus, nešvarumus nuo mūro, plytų, net ir medienos. Tiesa, šios metodas jums gali taip patikti, kad norėsite „tuo pačiu papūtimu” nuvalyti viską aplinkui, todėl įspėjame, jog smėliavimo metodas kai kuriems paviršiams gali stipriai pakenkti.

Srautinis valymas smėliu, arba kitaip – smėliavimas. Kas tai yra?

Valymo smėliu metu naudojant didelį slėgį smėlis tiekiamas į oro srovę ir dideliu greičiu nukreipiamas iš purkštuvo į valomą paviršių. Slėgio stiprumas gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant į valomą paviršių. Sąvoka „smėlis” nėra naudojama ta viena vienintele reikšme, kurią supranta kiekvienas. Viskas priklauso nuo valomo paviršiaus – gali būti naudojamas ir ne tik smėlis. Tačiau visas procesas vis tiek vadinamas vienu ir tuo pačiu žodžiu. Stipria srove išpurkštas smėlis „nuėda” purvą ar dažus, tačiau reikia nemažai išmanymo, kad smėlis tuo pačiu nesugadintų ir pačio paviršiaus.

Kada geriau nenaudoti smėliavimo

Nenaudokite šio metodo ganėtinai minkštiems paviršiams ar tiems, kurie gali pakisti dėl smėlio srovės. Tačiau, jei kitos priemonės nepadeda, atsargiai bandykite, pradėkite nuo silpnesnės srovės. Svarbu, jog reguliuotumėte srovės stiprumą. Jei pažeisite paviršių, jį teks atkurti.

Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą
© Shutterstock nuotr.


Medinės pertvaros ir sijos

Smėliavimas – puikus medinių pertvarų ar sijų valymo būdas. Atkursite ne tik medienos puikią išvaizdą, bet ir atsikratysite galimų kenkėjų – tiesiogine ta žodžio prasme išguisite juos lauk. Taip pat po smėliavimo galėsite iškart perdažyti, nereikės papildomo medienos drėkinimo.

Rūdžių šalinimas

Šis metodas naudojamas automobilių pramonėje ir puikiai nuvalo rūdis nuo metalo. Taip pat namų buityje galima puikiai nuvalyti rūdis nuo metalinių vamzdžių ar kitų detalių.

Apsauginiai drabužiai

Labai svarbu, kad jūs tinkamai apsirengtumėte, kol atliekate smėliavimo darbus. Būtinai dėvėkite kombinezoną bei šalmą su viso veido skydeliu. Nepamirškite respiratoriaus, storų guminių pirštinių. Smėlis, o ypatingai smulkus, pučiamas didele jėga gali pažeisti odą.

Valymas

Po valymo pramoniniu siurbliu reikia susiurbti smėlį. Nepradėkite siurbti, kol nenusėdo visos dulkės. Po siurbimo praplaukite šlapiu būdu. Būkite su respiratoriumi, nes galite net nejausti dulkelių, kurios sklandys ore.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.