Vabzdžių namelis – ar tai reikalinga?

 (7)
Sodą galime puošti girnapusėmis, nykštukais ar grybukais, be ironijos – tai gali atrodyti žaviai, jei dera prie kraštovaizdžio stilistikos. Tačiau komplimento, kad tai originalu, vargu ar sulauktume... O jei pasinaudotume užsienyje pamėgta, bet mūsų kraštuose dar egzotiškai atrodančia idėja pastatyti namelį (ką ten namelį – tikrą viešbutį) vabzdžiams, susidomėjimo tikrai sulauktume. O ir naudos būtų nemažai.
Vabzdžių namelis – ar tai reikalinga?
© Gamintojo nuotr.

Vabzdžių namelio „architektūros“ ypatumai

Išsamiai rašoma apie vabzdžius – kenkėjus, o apie naudingus žinome ne tiek ir daug. Dar mažiau yra tekę girdėti apie tai, kaip prisivilioti vabzdžių į sodą. Atsakymas būtų paprastas: tereikia suteikti jiems prieglobstį. Kaip paukščiams – juk kelti į medžius inkilėlius neatrodo keistas užsiėmimas. Juolab kad vabzdžių nameliai gali būti originalios „architektūros“. Ypatingų medžiagų jiems neprireiks: tinka skylėtos plytos, senos lentos, skardinės, moliniai vazonai, šiaudai, samanos, vytelės. Dar prireiks bambuko ar kitokių augalų tuščiavidurių stiebų, sutvirtintų viela. Ir vaizduotės, kad iš šių „atliekų“ sukurtume dekoratyvų kraštovaizdžio dizaino objektą – juk, tiesą sakant, tai, o ne vabzdžių namelio „gyventojų skaičius“ yra svarbiausias...

Vabzdžių namelį reikėtų įrengti šiltoje, nuo vėjų apsaugotoje vietoje. Jame turi būti skylučių ir kitokių landų, kur vabzdžiai galėtų įsikurti, auginti palikuonis ar peržiemoti.

Kad vabzdžių „apgyvendinimas“ nėra beprotiškas sumanymas įrodo rimtas argumentas: jau prieš gerą dešimtmetį Lietuvos verslininkai į įvairias pasaulio šalis eksportavo savo gaminamus namelius boružėms ir kitiems vabzdžiams. Gyvai jį pamatyti galite VU Botanikos sode Kairėnuose, Vilniuje.

Romos Balsienės nuotrauka

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.