Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?
© Shutterstock

Dažnai sklypų savininkai su samanomis kovoja kaip su kenkėjomis, tačiau iš tiesų jos yra problematiškos dirvos pasekmė, o ne priežastis. Samanos atsiranda tose sklypo vietose, kurios yra nuolatiniame šešėlyje, yra įmirkusios (blogai drenuojamos), jų pH yra žemas ir joms trūksta reikalingų maistinių medžiagų. Taigi reikia suprasti, kad panaikinus samanas nuo vejos paviršiaus, problema nebus visiškai išspręsta.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?
© Shutterstock

Kaip panaikinti samanas nuo vejos?

Jau augančias samanas nuo vejos pašalinti nėra sunku. Kadangi samanos yra itin paprastos sandaros augalai, jos neturi šaknų, o prie substrato prisitvirtina daugialąsčiais šakotais rizoidais, jas pašalinti galima tiesiog mechaniniu būdu. Tam tinka vėduoklinis grėblys, kuriuo jas reikia išgrėbti iš vejos.

Galima pasitelkti ir chemines priemones, samanos yra jautrios geležies sulfatui. Taip pat kai kurie žmonės samanų naikinimui naudoja paprasčiausią sodą (dėžutę sodos reikia ištirpinti 8 litruose vandens, tirpalą supilti į sodo purškikli ir juo apipurkšti samanas).

Pavasarį samanas galima naikinti šiuo būdu: geru oru dirvą reikia patręšti ir kartu panaudoti specialų produktą samanoms naikinti. Tada po kurio laiko samanas reikia išgrėbti, o išretėjusius žemės lopinėlius rekomenduojam užsėti.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?
© Fotolia

Samanų atsiradimo prevencija

Visgi daug svarbiau yra imtis prevencinių priemonių ir sukurti samanu atsiradimui netinkamas sąlygas. Samanų išvengti padeda veiksmingas vejos drėgmės režimo sureguliavimas ir subalansuotas tręšimas.

Kita veiksminga priemonė yra šešėlio šalinimas. Jei neišeina pašalinti šešėlio, sėjant ar klojant veją, reikia naudoti specialiai šešėliuotoms vietoms skirtą sėklų mišinį ar velėną.

Kitas labai svarbus žingsnis – aeracija. Žemę aeruoti reikia du kartus per metus (pavasarį ir baigiantis vasarai). Tai rekomenduojama daryti tokią dieną, kai nėra labai karštą. Aeravimo tikslas – į dirvą įleisti deguonies. Aeruoti galima šakėmis, specialiais batais arba aeratoriumi.

Su drėgmės pertekliumi galima kovoti drenažo sistema. Taip pat galima paprasčiausiai apiberti dirvą smėliu ir juodžemiu, kad žolė pakiltų ir gautų daugiau saulės spindulių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.