Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.
© Shuterstock

Mediena. Teraslentėms mūsų krašte paprastai yra naudojama spygliuočių mediena (pušis arba eglė). Nors visiems puikiai suprantama, kad mediena nėra itin atspari terasos medžiaga (jai poveikį daro UV spinduliai, temperatūros kaita, krituliai), ji vis tiek lieka vienu iš populiariausių pasirinkimų. Taip yra todėl, nes tai yra natūrali medžiaga, kuri kuria jaukumo ir šiltumo įspūdį, taip pat ant jos gera vaikščioti basomis. Deja, medinei terasai reikia iš tiesų nemažai priežiūros. Ją reikia kasmet atnaujinti, o impregnuoti kartais rekomenduojama net du kartus per metus.

Jeigu nusprendėte, kad visgi norite džiaugtis natūralios medinės terasos teikiamais privalumais, geriausia rinktis termiškai apdorotą medieną. Termiško apdorojimo metu mediena yra veikiama aukšta temperatūra (tokio proceso metu yra sumažinamas drėgmės kiekis joje bei pašalinami sakai).

Termiškai apdirbta mediena yra daug atsparesnė ir labiau pritaikyta lauko sąlygoms, deja, jos kaina yra gan aukšta. Tokios medienos papildomai impregnuoti nereikia, nebent kartais galima alyvuoti, kad mediena neprarastų savo spalvos.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė
© Shuterstock

Tropiniai kietmedžiai. Terasoms už vietines egles ir pušis labiau tinkami yra tropinių kraštų kietmedžiai. Taip yra todėl, kad jie natūraliai yra kur kas labiau prisitaikę prie drėgmės. Tropiniai kietmedžiai yra tokia tanki medžiaga, kad ji tiesiog neįgeria vandens. Ji taip pat pasižymi tokiomis savybėmis, kaip: kietumas, tvirtumas, ilgaamžiškumas. Didžiausias tokios medienos minusas – aukšta kaina, tai brangiausia iš visų gryno medžio dangų.

Kompozitas. Terasos kompozito lentos – statybinė medžiaga, kurią sudaro medienos pjuvenos ir polivinilchloridas. Medienos ir plastiko santykis šiose lentose gali būti skirtingas. Geriausia ieškoti lentų, kuriose šis santykis būtų daugiau nei 50 % medienos naudai, nes kuo daugiau medienos kompozito lentoje, tuo ji stabilesnė.

Nors ši terasos medžiaga nepatiks natūralumo šalininkams, tačiau ji neblogai suderina tiek medžio išvaizdą, tiek plastiko ilgaamžiškumą. Kompozito lentos yra lengvai prižiūrimos, atsparios, ilgaamžės. Jų nereikia papildomai impregnuoti bei dažyti. Kita vertus, ant lentų, kuriose pusę medžiagos sudaro plastikas labiau linkę matytis įbrėžimai, be to, esant karštai saulei tokios lentos yra labiau linkusios deformuotis.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė
© Shuterstock

Plytelės. Terasa nebūtinai turi būti klota medinėmis lentomis, estetiškai joje gali atrodyti ir plytelės. Plytelės yra tinkamos terasoms, nes jas lengva prižiūrėti, joms negresia puvėsis, taip pat jos yra ilgaamžės. Didžiausias minusas – jaukumo stoka. Renkantis plyteles terasai, reikia įvertinti jų atsparumą (PEI). Terasoms rekomenduojama rinktis ne mažesnio nei 3 PEI plyteles.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.