Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.
© Shutterstock

Lauko židinio tipas. Pirmiausia reikia apsispręsti kokio židinio norėsite. Galima rinktis iš malkomis kūrenamo, anglimis kūrenamo ir dujinio židinio. Kiekvienas židinio tipas turi savų privalumų bei trūkumų.

Malkomis kūrenami židiniai pasižymi išskirtiniu atmosferiškumu. Prie tokių židinių itin malonu leisti laiką, nes galima užuosti degančių malkų kvapą bei girdėti spragsinčią ugnį. Taip pat juos paprasčiau įsirengti, palyginus su dujiniais židiniais. Galima sukurti išskirtinį ir unikalų jų dizainą. Kita vertus, malkomis kūrenami židiniai kelia didesnę gaisro riziką, jie skleidžia dūmus ir yra sunkiau valomi.

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai
© Shutterstock

Dujiniai židiniai yra patogūs, lengvai uždegami, švaresni, palyginus su malkomis kūrenamais židiniais. Taip pat jie yra saugesni. Norint įsirengti tokį židinį, reikia atsivesti dujas, tad tam reiks samdyti specialistą. Dar vienas tokio židinio minusas – jaukumo trūkumas.

Lauko židinio paskirtis. Prieš įsirengiant lauko židinį, taip pat reikia apgalvoti, kam jis bus skirtas. Ar jis bus skirtas šilumos skleidimui? Ar tai bus ir maisto gaminimui skirta vieta? Jeigu lauko židinyje planuojate gaminti maistą, reikia apgalvoti vietą grotelėms, jos turi patogiai išsiimti ir įsistatyti atgal į savo vietą. Taip pat patogu įsirengti židinį su staliuku ant kurio būtų galima iš karto dėti iškeptą maistą. Jeigu manote, kad lauko židinys bus aktyviai naudojamas – galima įsirengti židinį su priėjimu iš abiejų pusių.

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai
© Shutterstock

Dizainas. Kuriant židinio dizainą, svarbu įvertinti tiek namo architektūrą, tiek kitas sklype esančias konstrukcijas, tiek pačią aplinką. Židinys turi susilieti su aplinka ir tapti integralia jos dalimi. Svarbu tinkamai parinkti jo formą, apdailines medžiagas bei dydį. Židinio medžiagos turėtų derėti su namo architektūrinėmis detalėmis, o dydis – su masteliu.

Vieta ir saugumas. Renkant vietą lauko židiniui, svarbu laikytis priešgaisrinės apsaugos reikalavimų. Ugniavietė negali stovėti greta medinių pastatų, kuro arba šieno saugyklų. Nuo namų ir medžių ji turėtų būtų nutolusi apie 6 metrus. Geriausia, kad lauko židinys stovėtų užuovėjoje, atsuktas į rytus.

Parinkus vietą, dar reikia išsiaiškinti ar joje nėra požeminių vamzdynų, nutiestų komunikacijos laidų, nes tai gali vėliau sukelti problemų, jei juos tektų keisti ar remontuoti. Taip pat reikėtų vengti vietos, kurioje subėga ir kaupiasi vanduo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.