Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.
© Shutterstock

Šiandien sniego kastuvų ir stumtuvų pasirinkimas yra iš tiesų nemenkas. Rinkdamiesi kastuvą turime galimybe įvertinti tokius svarbius jo aspektus, kaip: iš ko kastuvas yra pagamintas, kokia yra jo forma, kokio jis yra dydžio ir kiek jis sveria.

Kastuvą renkamės sau

Kadangi kastuvu darbuosimės patys, o ne kas kitas, reikia, kad jis mums būtų patogus. Kad kastuvu būtu paprasta naudotis, jis turi būti tinkamo svorio bei dydžio. Kastuvo rankenos ilgį reikia rinktis pagal savo ūgį (aukštam žmogui reikia rinktis ilgesnę rankeną, kad nereikėtų darbuotis susilenkus, o žemesniam – trumpesnę, kad būtų patogiau kasti sniegą).

Kitas aspektas, kurį reikia įvertint – svoris, kastuvas neturėtų būti persunkus, nes tokiu įrankiu bus nelengva dirbti (jei kastuvas jums atrodo sunkus renkantis parduotuvėje, įsivaizduokite, kaip su juo reikės kasti sunkų sniegą). Kastuvo svoris priklauso nuo medžiagų iš kurių jis yra pagamintas: metaliniai kastuvai yra sunkesni, plastikiniai – lengvesni.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį
© Shutterstock

Kastuvas ar stumtuvas?

Populiariausi sniego kasimo įrankiai yra kastuvas ir stumtuvas (kastuvas su kampuotai įlenkta darbine plokšte ir trumpesniu kotu skirtas sniegui kasti, o ovalios formos – sniegui stumti). Kurį iš šių įrankių pasirinkti, priklauso nuo kiemo dydžio. Jeigu kiemas yra nedidelis, reikia kasti nedidelį išvažiavimą iš kiemo arba takelį aplink namą, paprasto kastuvo tikrai pakanka. O jei kiemo plotas yra didelis, vertėtų pagalvoti apie sniego stumtuvą.

Medžiagos iš kurių kastuvas yra pagamintas

Pagalvojus apie sniego kastuvą, dažnai pirmiausia į galva ateina metaliniai kastuvai su mediniu kotu, kurie pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu (tokiais kastuvais sniegą kasdavo mūsų seneliai ir tėvai). Nors kokybiškai pagaminti šie kastuvai tarnauja ilgus metus, jie yra ganėtinai sunkūs, todėl darbuotis jais nėra lengva.

Anksčiau plastikinių kastuvų buvo vengiama, kadangi buvo bijoma, kad nuo sunkesnio sniego svorio ir didesnio šalčio jie sulūš, tačiau šiuolaikiniai kastuvai yra gaminami iš kokybiško plastiko, kuris yra pasižymi atsparumu. Renkantis kasimo įranki yra rekomenduojama atsižvelgti į eksploatacijai rekomenduotiną temperatūrą (šiuolaikiniai plastikiniai kastuvai gali būti eksploatuojami net 25 laipsnių šalčio temperatūroje).

Šiandien populiariausios sniego kasimo įrankių rankenos yra medinės bei guma dengtos aliuminės rankenos. Medinės rankenos yra klasika, jos atrodo gražiai, jas malonu laikyti rankose, kita vertus, jos yra gan sunkios. Aliuminės rankenos yra patvarios ir lengvos, todėl jomis patogu naudotis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.