Silpnosios šašlykinių vietos: į ką atsižvelgti perkant šefo pasididžiavimą?

 (44)
Šašlykinė – gero šeimininko prestižo reikalas. Šiuo metu rinkoje gausu įvairių šašlykinių ir kepsninių. Paprastai jos skirstomos pagal naudojamo kuro rūšį: elektrinės, dujinės, malkinės ir anglimis kurenamos šašlykinės. Būtent dvi pastarosios dažniausiai sutinkamos lietuvių šeimininkų kiemuose. Nors iš pažiūros jos atrodo konstrukciškai paprasčiausios, norintys įsigyti tikrai gerą šašlykinę turėtų atsižvelgti į ne vieną niuansą.
Silpnosios šašlykinių vietos: į ką atsižvelgti perkant šefo pasididžiavimą?
© Fotolia nuotr.

Storis priklauso nuo kuro

Pagrindinis dalykas, į ką derėtų atsižvelgti perkent šašlykinę, yra metalas ir sienelių storis. Dažniausiai geros kokybės šašlykinės gaminamos iš nerūdijančio arba juodo plieno. Rečiau sutinkamos iš ketaus, milteliniais dažais ar stiklo emale dengto plieno pagamintos šašlykinės.

„Nerūdijančio plieno šašlykinės yra geros, ilgaamžės, tačiau pakankamai brangios. Taip pat tokią šašlykinę turintys šeimininkai turėtų pagalvoti, kur ją laikyti, nes šis metalas gana paklausus, vagys tokius dalykus mielai savinasi“,  teigia metalo konstrukcijas, taip pat ir šašlykines, gaminančios bendrovės „Terdina“ vadovas Ašot Barikian.

Metalo dirbinius gaminančios bendrovės „Skaidista“ vadovas Stanislav Kartunovič pastebi, kad įsigijusiems 3 milimetrų storio nerūdijančio plieno šašlykinę, galvos sukti nereikės – tokios konstrukcijos šašlykinė turėtų atlaikyti ir kūrenimą anglimis, ir malkomis. Tiesa, neplanuojantiems kūrenti malkomis, pakaktų ir 1 milimetro storio nerūdijančio plieno šašlykinės.

„Nors sienelių storis yra svarbus faktorius renkantis šašlykinę, reikia remtis ir elementariu protingumo kriterijumi. Jeigu kūrensite šašlykinę anglimi, sudegus žarijoms, jų nepaliksite, išvalysite ir laikysite švarią, 1 milimetro nerūdijančios plieno storio sieneles turinti šašlykinė laikys pakankamai ilgai. Jei bet kokio sienelių storio šašlykinėje esančias karštas žarijas gesinsite vandeniu, ji susidėvės greičiau. Žinau žmogų, kuris pirko 6 milimetrų storio sieneles turinčią šašlykinę. Tas įrenginys atrodo kaip tankas su ratukais. Šeimininkas jam statė atskirą sandėliuką. Tai ar tokį daiktą pirkti naudinga, abejočiau“, pastebi A. Barikian.
Jo teigimu, šašlykinės naudojimo trukmė pailgėja tuomet, kai sienelės nudažomos. Esą tuomet metalas apsaugomas nuo korozijos.

„Aš į dažytas šašlykines žiūriu nepatikliai. Paprastai dažai nebūna atsparūs karščiui ir anksčiau ar vėliau jie tiesiog nusilupa, šašlykinė tampa estetiškai nepatraukli“, pastebi S. Kartunovič.

Dėmesys – siūlėms ir skylėms

Prekybos vietose besidairantys šašlykinės turėtų atkreipti dėmesį į jos konstrukciją. Išlankstyta šašlykinė kur kas geresnis pasirinkimas nei suvirinta iš atskirų gabalų. Specialistų teigimu, ilgainiui naudojama kepsninė daugiau ar mažiau lankstosi, tačiau kuo mažiau siūlių, tuo ji standesnė, atsparesnė deformacijoms.

„Būtinai patikrinkite šašlykinės briaunas, pažiūrėkite, kaip ji suvirinta. Aukštos kokybės kepsninių siūlės paprastai virinamos pilnumoje, jos turi būti hermetiškos. Tokiu atveju galima tikėtis, kad šašlykinė ilgiau išlaikys savo konstrukciją“,  pataria S. Kartunovič.

Patartina apžiūrėti šašlykinės dugną ir įsitikinti ar jame yra skylučių, per kurias degimo metu galėtų išbyrėti pelenai. Tiesa, jos turėtų būti pakankamo pločio, kad neužsikištų pelenais.
„Gera šašlykinė ta, kurioje galima iškepti mėsą mažiausiomis kuro sąnaudomis. Daug ir didelių skylių ant šoninių šašlykinės sienų gali lemti tai, kad vėjas gesins žarijas ir reikės daugiau kuro. Viena eilė skylučių pakankama, kad užtikrintų gerą degimą. Be to, kuro sąnaudas lemia ir šašlykinės gylis. Optimaliausias atstumas tarp grotelių ar iešmų ir žarijų – apie 15 centimetrų. Jei jis bus mažesnis, kepsnius reikės nuolat vartyti, prižiūrėti. Jei didesnis – reikės daugiau malkų ar anglių“,  sako A. Barikian.

Draugiškas gamintojų patarimas – prieš mokėdami už kepsninę pasitikrinkite, ar dėžėje supakuotos visos į komplektaciją įeinančios dalys. Esą neretai pirkėjai kreipiasi nepatenkinti, pasigedę bent vieno elemento, kuris pasimetė pakuojant pirkinį parduotuvėje.

Gerų šašlykinių yra ir „supermarketuose“

Specialistų teigimu, aukštos kokybės ir gerai prižiūrima šašlykinė turėtų tarnauti ne mažiau nei penkerius metus. Tiesa, už kokybišką kepsninę reikėtų pakloti bent jau 30–50 eurų. Vidutinė geros, iš nerūdijančio plieno pagamintos šašlykinės kaina siekia apie 70 eurų.

„Neblogų šašlykinių galima rasti ir „supermarketuose“. Pavyzdžiui, 1,5 milimetro storio lakštinio plieno šašlykinė turėtų būti pakankamai patvari, ypač jei gerai prižiūrima. Tačiau vėlgi klausimas yra žmogaus poreikiai. Jei estetinė šašlykinės išvaizda nelabai rūpi, o svarbiausia, kad kepti ne ant žemės, tai tokių galima rasti nesunkiai ir pigiai“,  pastebi A. Barikian.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį?

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.