Principai, kuriuos reikėtų žinoti įsirengiant baseinėlį

 (1)
Norint kieme turėti baseinėlį, nebūtina mąstyti apie didelio ploto betoninę vandens "lovą" apklijuotą plytelėmis. Tokie objektai, nepaisant to, kad yra tikrai išvaizdūs daug kainuoja, be to, juos sunkiau įsirengti patiems. Išeitis šiuo atveju galėtų būti biobaseinas, leidžiantis jums rinktis norimą formą ir atsieinantis mažiau nei įprasti baseinai. Be to, šiek tiek pasidomėję ir pasipraktikavę, jį galėsite įsirengt ir patys.
Principai, kuriuos reikėtų žinoti įsirengiant baseinėlį
© Fotolia nuotr.

Biobaseinų formavimo ir įrengimo etapai:

Pirmas žingsnis būtų iškasti norimo dydžio ir formos duobę. Reikėtų atsižvelgti į žmonių, besinaudosiančių biobaseinu kiekį ir tai, kiek priežiūros galėsite jam skirti. Duobėje reikėtų formuoti krantų nuolydžius nuo 10 iki 60 laipsnių. Dėl konstrukcinių ypatumų, optimaliausia, jei kieme esančio baseinėlio gylis nebūtų didesnis nei reikalinga - maksimalus gylis turėtų siekti apie 2 metrus. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį ar baseine plaukios vaikai - tokiu atveju reikėtų daryti nuožulnesnius kraštus ir mažesnį gylį. Formos pasirinkimą lemia vandens telkinio paskirtis - jei jame bus intensyviai plaukiojama, reikėtų pasirinkti taisyklingą, lašo formos duobę, o jei baseinėlio paskirtis daugiau dekoratyvinė, galima ją daryti įmantresnę.

Iškasus ir parengus duobę, montuojama reikalinga technika. Visų pirma, tai vandens cirkuliavimo ir filtravimo sistema, kadangi dažniausiai tokiu baseinu siekiama pakeisti ne tiek kūdrą, kiek standartinį betoninį ar plastikinį baseiną. Todėl vandens švarumas yra labai svarbus. Kokybiškos filtravimo įrangos kaina prasideda nuo maždaug 600 eurų.

Atlikus šiuos darbus pirmiausia patiesiamas apsauginis geotekstilės audinys, kuris apsaugos kitus sluoksnius nuo galimos žalos dėl akmenų ar šaknų.

Tuomet ant geotekstilės pakloto tiesiama speciali lanksti ir vandeniui atspari (EPDM) danga. Visos įrengtos vandens cirkuliavimo sistemos įrangos yra atlenkiamos, kad nepasiliktų po dangomis. 

Įrengimo žingsnius galite pamatyti galerijoje:

Norint užtikrinti, kad baseinas bus tikrai tvirtas, atliekami šie veiksmai. Pirmiausia patiesiamas pirmasis struktūrinis tinklas.Vėliau, sumaišius susmulkintą kvarcą su netoksiška derva, mišinys yra paskleidžiamas per visą baseino paviršių. Išdžiūvus šiam sluoksniui reikia imtis kitų sluoksnių: yra klojamas antras struktūrinis tinklas, kad sutvirtintų paskutinį sluoksnį. Ant jo yra padengiamas susmulkintas akmuo su pasirinkta apdaila ir specialia derva. Šį sluoksnį irgi reikia paskleisti per visą plotą. Tuomet paviršius pabarstomas smėliu ir paskleidžiamas paskutinis dervos sluoksnis.

Viskam nusistovėjus, pradedame leisti vandenį, atliekami reikalingi aplinkos darbai.

Priežiūra.

Kaip ir įprastame baseine naudinga naudoti minimalų kiekį cheminių preparatų baseino vandeniui skaidrinti. Reikėtų tikrinti chloro lygį vandenyje bei vandens rūgštingumą (PH). Rūgštingumas turėtų būti neutralus - apie 7,2. Taip pat baseiną reikės prižiūrėti ir mechaniškai - kartas nuo karto išvalyti filtrus,nuvalyti dugną, išrinkti prikritusius lapus. Jei esate reiklūs ir galite skirti daugiau lėšų įrengimui, galite įsigyti UV lempas baseinams, kurios naikina dumblius, bakterijas, parazitus, ozonatorius, kurie prisotina vandenį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.