Piktžolės, samanos ar dumbliai tarp trinkelių - ko imtis?

 (20)
Gražiai ir tvarkingai savo kieme sudėjote plyteles ar trinkeles, tačiau po kiek laiko tarp jų pradėjo augti piktžolės. Nieko nuostabaus - tarpe plytelių augančios piktžolės yra dažnas ar netgi beveik neišvengiamas reiškinys. Tačiau joms naikinti egzistuoja keletas būdų – belieka tik įvertinti, kuris priimtiniausias jums ir imtis darbo.
Piktžolės, samanos ar dumbliai tarp trinkelių - ko imtis?
© Shutterstock nuotr.

Paprastas ravėjimas. Žinoma, tai akivaizdžiausias metodas. Tai itin lengvai išmokstamas, ekologiškas ir ekonomiškas procesas. Jei norite, galite nusipirkti ir specialų peilį ravėjimui. Tai nėra įprastas peilis, gudrių marketingo specialistų pavadintas „ravėjimo“ - jis iš tiesų turi kitokią geležtę. Kita vertus, mechaniniam piktžolių šalinimui tiks ir bet kuris sodo peilis. Krapštyti tarp plytelių gal ir ne tas pats, kas kapstytis sode, tačiau netruksite įgusti. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę reikia išrauti individualiai. Tai gali erzinti, jei trinkelėmis ar plytelėmis išklotas plotas yra labai didelis. Piktžoles tarpeliuose patariama naikinti reguliariai, nes, kaip žinia, mažas žoles išrauti yra daug lengviau nei dideles.

Herbicidai. Cheminiai preparatai ateina į galvą iš karto po ravėjimo. Įvairiems nepageidaujamiems augalams naikinti naudojami produktai vadinami herbicidais. Jie padeda efektyviai atsikratyti nemėgstamų piktžolių, efektyvumas tikrai didelis, egzistuoja nemažas pasirinkimas.

Vis dėlto, jų minusas yra tai, kad jie gali būti pavojingi tiek žmogui, tiek aplinkai. Visuomet reikėtų atidžiai perskaityti instrukcijas, kadangi daugelis preparatų gali turėti apribojimų po naudojimo. Pavyzdžiui, praktiškai visus rekomenduojama naudoti sausu oru, kadangi lietus gali nuplauti herbicidą. Taip pat tokiu atveju svarbi ir tam tikra, konkrečiam preparatui tinkama temperatūra. Visi oficialiai pardavinėjami herbicidai Europos Sąjungos pripažinti kaip tinkami naudoti, todėl jei viską darysite pagal taisykles, jums pavojus nekils.

Naminė chemija. Jei nenorite naudoti intensyvios chemijos, galite paprasčiausiai pasigaminti mišinių iš namuose randamų medžiagų. Yra žinoma, kad piktžoles, atsiradusias tarp plytelių, naikina druska bei actas. Butelyje su purkštuku ištirpinkite bent pusę stiklinės druskos, išplakite ir purškite į tarpus ant piktžolių. Kitas variantas – naudokite sausą druską. Tiesiog pabarstykite jos ant augalų,vėliau ją nuplaukite vandens žarna. Piktžolės ilgainiui nuvys. Panašus metodas galimas ir su actu – reikėtų sumaišyti jo tirpalą santykiu 1:1 ir apipurkšti juo piktžoles.

Tiesa, ne visi rekomenduoja šį metodą, kadangi minėtos medžiagos gali pamažu ardyti plytelių bei trinkelių paviršių. Be to, pastebėta, kad šis metodas yra veiksmingas ne visais atvejais.

Plovimas aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei nuvalo plyteles– telieka jas vėliau sušluoti. Vis dėlto, šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį. Jie nėra pigūs, tačiau kartui kitam per metus galime jį išsinuomoti ir tuo pačiu nusiplauti ne tik grindinį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad grindinys turėtų būti paklotas labai kokybiškai, kadangi kitu atveju stipri srovė gali ne tik išplauti plytelių tarpuose esančias medžiagas, tačiau blogiausiu atveju išjudinti ir jas pačias.

Plovimą aukšto slėgio srove reikėtų naudoti tuo atveju, jeigu danga labai purvina ir rečiau nei kas metus. Po šios procedūros gali tekti iš naujo užpildyti tarpus. Kita vertus, toks būdas įprastu atveju yra laikomas pakankamai saugiu ir efektyviu.

Prevencija. Apsaugoti trinkelių tarpus nuo piktžolių gana sudėtinga – beveik visos jos yra labai daigios. Tiesa, keletas paprastų patarimų egzistuoja. Visų pirma, pastebėta, kad intensyviau naudojami takeliai augina mažiau piktžolių. Tai nėra patarimas daugiau jais vaikščioti, tiesiog įsirengiant takelį reikėtų pagalvoti, ar tikrai jo šioje vietoje reikia, galbūt sprendimas rečiau naudojamam takeliui galėtų būti atskiros šaligatvio plytelės ar trinkelės. Egzistuoja ir technologinių prevencinių preparatų. Vienas jų – gamintojų siūlomas, specialus užpildas, naudojamas dangos tarpams užpildyti. Kadangi piktžolės niekur kitur, kaip tik tarpuose neauga, būsite atsikratę problemos, tiesa, už tai teks pamokėti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.