Piktžolės, samanos ar dumbliai tarp trinkelių - ko imtis?

 (20)
Gražiai ir tvarkingai savo kieme sudėjote plyteles ar trinkeles, tačiau po kiek laiko tarp jų pradėjo augti piktžolės. Nieko nuostabaus - tarpe plytelių augančios piktžolės yra dažnas ar netgi beveik neišvengiamas reiškinys. Tačiau joms naikinti egzistuoja keletas būdų – belieka tik įvertinti, kuris priimtiniausias jums ir imtis darbo.
Piktžolės, samanos ar dumbliai tarp trinkelių - ko imtis?
© Shutterstock nuotr.

Paprastas ravėjimas. Žinoma, tai akivaizdžiausias metodas. Tai itin lengvai išmokstamas, ekologiškas ir ekonomiškas procesas. Jei norite, galite nusipirkti ir specialų peilį ravėjimui. Tai nėra įprastas peilis, gudrių marketingo specialistų pavadintas „ravėjimo“ - jis iš tiesų turi kitokią geležtę. Kita vertus, mechaniniam piktžolių šalinimui tiks ir bet kuris sodo peilis. Krapštyti tarp plytelių gal ir ne tas pats, kas kapstytis sode, tačiau netruksite įgusti. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę reikia išrauti individualiai. Tai gali erzinti, jei trinkelėmis ar plytelėmis išklotas plotas yra labai didelis. Piktžoles tarpeliuose patariama naikinti reguliariai, nes, kaip žinia, mažas žoles išrauti yra daug lengviau nei dideles.

Herbicidai. Cheminiai preparatai ateina į galvą iš karto po ravėjimo. Įvairiems nepageidaujamiems augalams naikinti naudojami produktai vadinami herbicidais. Jie padeda efektyviai atsikratyti nemėgstamų piktžolių, efektyvumas tikrai didelis, egzistuoja nemažas pasirinkimas.

Vis dėlto, jų minusas yra tai, kad jie gali būti pavojingi tiek žmogui, tiek aplinkai. Visuomet reikėtų atidžiai perskaityti instrukcijas, kadangi daugelis preparatų gali turėti apribojimų po naudojimo. Pavyzdžiui, praktiškai visus rekomenduojama naudoti sausu oru, kadangi lietus gali nuplauti herbicidą. Taip pat tokiu atveju svarbi ir tam tikra, konkrečiam preparatui tinkama temperatūra. Visi oficialiai pardavinėjami herbicidai Europos Sąjungos pripažinti kaip tinkami naudoti, todėl jei viską darysite pagal taisykles, jums pavojus nekils.

Naminė chemija. Jei nenorite naudoti intensyvios chemijos, galite paprasčiausiai pasigaminti mišinių iš namuose randamų medžiagų. Yra žinoma, kad piktžoles, atsiradusias tarp plytelių, naikina druska bei actas. Butelyje su purkštuku ištirpinkite bent pusę stiklinės druskos, išplakite ir purškite į tarpus ant piktžolių. Kitas variantas – naudokite sausą druską. Tiesiog pabarstykite jos ant augalų,vėliau ją nuplaukite vandens žarna. Piktžolės ilgainiui nuvys. Panašus metodas galimas ir su actu – reikėtų sumaišyti jo tirpalą santykiu 1:1 ir apipurkšti juo piktžoles.

Tiesa, ne visi rekomenduoja šį metodą, kadangi minėtos medžiagos gali pamažu ardyti plytelių bei trinkelių paviršių. Be to, pastebėta, kad šis metodas yra veiksmingas ne visais atvejais.

Plovimas aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei nuvalo plyteles– telieka jas vėliau sušluoti. Vis dėlto, šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį. Jie nėra pigūs, tačiau kartui kitam per metus galime jį išsinuomoti ir tuo pačiu nusiplauti ne tik grindinį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad grindinys turėtų būti paklotas labai kokybiškai, kadangi kitu atveju stipri srovė gali ne tik išplauti plytelių tarpuose esančias medžiagas, tačiau blogiausiu atveju išjudinti ir jas pačias.

Plovimą aukšto slėgio srove reikėtų naudoti tuo atveju, jeigu danga labai purvina ir rečiau nei kas metus. Po šios procedūros gali tekti iš naujo užpildyti tarpus. Kita vertus, toks būdas įprastu atveju yra laikomas pakankamai saugiu ir efektyviu.

Prevencija. Apsaugoti trinkelių tarpus nuo piktžolių gana sudėtinga – beveik visos jos yra labai daigios. Tiesa, keletas paprastų patarimų egzistuoja. Visų pirma, pastebėta, kad intensyviau naudojami takeliai augina mažiau piktžolių. Tai nėra patarimas daugiau jais vaikščioti, tiesiog įsirengiant takelį reikėtų pagalvoti, ar tikrai jo šioje vietoje reikia, galbūt sprendimas rečiau naudojamam takeliui galėtų būti atskiros šaligatvio plytelės ar trinkelės. Egzistuoja ir technologinių prevencinių preparatų. Vienas jų – gamintojų siūlomas, specialus užpildas, naudojamas dangos tarpams užpildyti. Kadangi piktžolės niekur kitur, kaip tik tarpuose neauga, būsite atsikratę problemos, tiesa, už tai teks pamokėti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?

Košmaras jūsų lovoje – patalinės blakės (1)

Dar prieš kelis dešimtmečius patalinės blakės išsivysčiusiose šalyse buvo retas atvejis, tačiau kiekvienais metais ši problema auga – viešbučiuose blakių invazija. Per pastaruosius 8 mėnesius Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuoti beveik 900 blakių atvejai, Lietuvoje per paskutinį ketvirtį kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ gavo per 140 iškvietimų naikinti šiuos kraujasiurbius.

Maži, bet pavojingi medienos kenkėjai – kas jie? (5)

Mediena – medžiaga, kuri yra be galo mylima ir vertinama dėl savo teikiamo šiltumo bei jaukumo. Deja, ši natūrali medžiaga nepasižymi atsparumu biologiniams veiksniams. Jai itin pakenkti gali vabzdžiai: ūsočiai, skaptukai, kinivarpos ir kiti panašūs medienos kenkėjai. Tad ką reikėtų žinoti apie šiuos kenkėjus ir kokios yra kovos priemonės su jais?

Dažniausios vejos ligos: profilaktika ir kovos būdai

Sveika, tvarkingai nupjauta veja – tikra kiemo puošmena, savo grožiu džiuginanti savininkų bei praeivių akis. Tačiau, kad žolė būtų idealiai vešli ir žalia, reikia įdėti nemažai pastangų. Vejai grėsmę kelia įvairios ligos. Tad pristatome kelias dažnai pasitaikančias vejos ligas ir būdus, kaip jų išvengti.

Tinkamas lauko apšvietimas – kaip nepasiklysti renkantis (3)

Lauko apšvietimas yra svarbi eksterjero dalis, kuri atlieka tiek estetinę, tiek praktinę funkciją – užtikrina jūsų saugumą, apšviesdamas takelius bei laiptelius. Šiandien lauko šviestuvų pasirinkimas rinkoje yra iš tiesų nemažas. Tad į ką verta atsižvelgti renkantis šviestuvus savo sklypui?

Kepsninė: kaip pasirinkti ir prižiūrėti? (1)

Mėsos bei daržovių kepimas lauke – vienas iš vasaros malonumų, be kurio būtų sunku įsivaizduoti ilgus ir nuotaikingus pasisėdėjimus gryname ore. Tad prasidėjus maisto gaminimo ant iešmų ir grotelių sezonui, siūlome geriau susipažinti su kepsninėmis, jų pasirinkimo bei priežiūros ypatumais.

Kaip sumažinti erkių atsiradimo riziką nuosavame sklype? (16)

Erkės – itin nemalonūs gyviai, kurie minta krauju. Klaidinga būtų manyti, kad jos savo aukų tyko vien tik miškuose, iš tiesų susidurti su šiomis kraugerėmis galima ir parke, ir nuosavame sklype. Tad ko imtis, kad apsaugoti savo sklypą nuo erkių?