Patarimai, padėsiantys atnaujinti terasą

 (17)
Galimi du skirtingi požiūriai į terasos priežiūrą: leisti medžiui senti iki natūralios pilkos spalvos arba kas keletą metų terasą atnaujinti. Kiekvienas požiūris turi savo privalumus ir trūkumus, tačiau renkantis reikia atsižvelgti į savo skonį. Paprastai terasų mediena yra atspari trūnijimui, todėl atrodytų, jog galima nieko nedaryti. Tačiau nuolat kokybiškais dažais ir impregnantais atnaujinama terasa visada tarnauja ilgiau bei atrodo geriau už neatnaujinamą terasą.
Patarimai, padėsiantys atnaujinti terasą
© Shutterstock nuotr.

Dažų terasoms yra begalė, tad galite rinktis tokius, su kuriais terasa atrodys kaip nauja, arba tokius, kurie tinka prie jūsų namo spalvos arba kontrastuoja su ja. Tačiau kartą nudažę terasą, savotiškai įsipareigojate ją ir atnaujinti, nes dažyta mediena sens nevienodai. Po kelerių metų vietose, kurios gauna tiesioginių saulės spindulių, gali nebelikti dažų, o šešėlyje esantys paviršiai gali būti tik šiek tiek nusidėvėję. Tokia terasa atrodys apleista. Tačiau nepavyks tiesiog tokios terasos nuskusti, kad ji visa papilkėtų. Teks, kaip ir visiems, dar kartą ją atnaujinti.

Atnaujinimas gali pareikalauti nemažai darbo, tačiau jis nebus labai brangus. Jei jūsų terasa yra padaryta iš paprastos medienos (išskyrus raudonmedį, maumedį, kedrą ar apdorotą medieną), ją teks impregnuoti kasmet.

Metodai ir medžiagos
Paprastai terasos atnaujinimas yra trijų žingsnių procesas: likusios senos apdailos nuvalymas, terasos plovimas su stipriu plovikliu, pašalinančiu purvą ir pelėsius, visų medinių paviršių impregnavimas skaidriu, pusiau skaidriu arba spalvotu impregnantu.

Terasos valymui puikiai tiktų aukšto slėgio plovimo įrenginys, nes jis puikiai nuvalo senus purvo sluoksnius, riebalus, pelėsius bei senos apdailos likučius. Jei jo neturite ir negalite išsinuomoti, teks patiems daugiau pašveisti ir viską nuplauti vandens laistymo žarna.

Nuo ko pradėti
Bet koks terasos atnaujinimas turėtų prasidėti nuo struktūrinės patikros. Dairykitės išlindusių vinių ir varžtų, atsipalaidavusių terasos lentų, laiptų, turėklų ir suolelių. Paprasčiausiai sukaldami vinis ir įsukdami varžtus išspręsite daug problemų, tačiau kartu gali tekti įkalti naujų arba pakeisti esamus.

Senosios apdailos nuvalymas. Švelnus dažų valiklis geriausiai tinka horizontaliems paviršiams, išdažytiems aliejiniais impregnantais. Kruopščiai nušluokite terasą ir apipurkškite ją storu valiklio sluoksniu bei palikite jį 15-30 minučių. Tada standžių šerių šepečiu nušveiskite paviršių.
Kruopščiai nušveitę terasą, griebkite vandens laistymo žarną arba aukšto slėgio plovimo įrenginį, ir nuplaukite valiklį nuo terasos. Norėdami apsaugoti sienas nuo aptaškymo, uždenkite jas fanera.

Pabaigoje švelniai nupurkškite ir sienas, kad ant jų neliktų valiklio liekanų.
Impregnavimas ir dažymas

Jei jūsų terasai tik 1 metai, jums labiau tiks permatomas impregnantas. Dažymas arba impregnavimas yra panašus į tapymą, tik reikia sulaukti tam tinkamų sąlygų. Kadangi ką tik nuplovėte terasą, reikės palaukti dvi – tris dienas, kol ji išdžius. Reikia poros valandų, kad impregnantas gerai įsigertų į medieną, todėl geriausia nepradėti darbo karštą dieną arba vidurdienį. Tam labiau tiks ankstyvas rytas arba ankstyvas vakaras, be to, atkreipkite dėmesį į orų prognozę, nes pageidautina, kad terasa porą dienų nesušlaptų.

Pirmiausia uždenkite sritis, kurias reikia apsaugoti (sienas ir pan.). Geriausia didelius terasos plotus tepti voleliu, o teptuką pasilikti sunkiai pasiekiamoms vietoms. Kadangi teptukas paima mažiau impregnanto, nei volelis, dosniai pamerkite jį į impregnantą. Jei užtepsite per daug, perteklių nuimti galite braukdami teptuku atgal, kol dažas dar neišdžiuvo. Stenkitės neužtepti impreganto ant jau užteptos ir išdžiuvusios srities, nes spalva toje vietoje bus tamsesnė. Nepamirškite padailinti ir suolelio bei turėklų.

Kai pabaigsite darbuotis teptuku, čiupkite volelį ir padenkite didelius terasos plotus. Tepant voleliu, impregnantas pateks ir į tarpus tarp lentų. Pabaigę darbą, stebėkite kaip impregnantas džiūsta. Jei pastebėsite blizgančias balutes, perbraukite teptuku į priešingą pusę, kad perteklius pasiskirstytų aplinkui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.