Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią grėblį

 (4)
Grėblys yra nepamainomas įrankis, o ypač gerai tai suprantame rudenį, kai atliekame daug žemės darbų. Atrodytų, kas gali būti paprasčiau nei grėblys, tačiau gamintojai nesiliauja tobulinę net ir paprasčiausių įrankių, tad šiandien darbas su nauju ir šiuolaikišku jūsų bei veteranu jūsų senelio grėbliu skirsis tikrai juntamai.
Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią grėblį
© Shutterstock nuotr.

Grėbliai naudojami įvairiems su žeme susijusiems darbams – dažniausiai purenimui, lyginimui ir nukritusių augalinių liekanų sugrėbimui. Pagrindinės grėblio dalys yra grėbliakotis ir galva (grėbliagalvė). Rinkdamiesi grėblį, galite rasti šias dalis parduodamas atskirai – tai patogu, jeigu turite universalų kurio nors iš gamintojų kotą, prie kurio galima pritvirtinti net keletą skirtingų galvų, priklausomai nuo atliekamo darbo pobūdžio.

Galva. Grėblio tipą geriausiai nusako jo galvos forma.

Tradicinio sodo grėblio galva dažniausiai būna metalinė arba plastikinė. Tai gana universalus grėblys, dažniausiai naudojamas grėbti žemes, mulčą, žvyrą, smėlį ir panašiai. Tokio grėblio dantys yra tvirtesni ir storesni, jų yra mažiau nei ant grėblio lapams, be to, jie išdėstyti rečiau. Sodo grėblys yra būtinas sodininko inventoriuje ir su juo galima atlikti visus reikalingus darbus. Tiesa, kiti grėbliai yra efektyvesni vykdant tam tikras užduotis – pavyzdžiui, sodo grėbliu lapus sugrėbsite, bet tai truks daug ilgiau ir bus sunkiau, nei darant tai lapų grėbliu. Be to, jei grėbsite veją, masyvūs dantukai gali ją pažeisti.

Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią grėblį
© Shutterstock nuotr.

Grėblio lapams (vėduoklinio) galva yra trikampio formos, turi daugiau dantukų, jie ilgesni, lankstesni, sustatyti rečiau. Rinkdamiesi tokį grėblį, atkreipkite dėmesį į išdėstymo kampą – kuo jis platesnis, tuo didesnį plotą galėsite apgrėbti. Kai kurie grėbliai turi reguliuojamą kampą – tokia galimybė įrankį paverčia universalesniu. Grėblio dantukai gali būti pagaminti iš metalo, plastiko ar net bambuko. Metaliniai dantukai atspariausi, tačiau tuo atveju, jei reikia grėbti dideles šlapių lapų krūvas, naudingesni būtų plastikiniai. Bambukiniai dantukai yra patys švelniausi ir trapiausi, tačiau galva su tokiais dantukais naudojama kruopštesniam lapų grėbimui – jei ir netyčia užkliudysite augalą, jam nieko nenutiks. Taip pat grėblio galva su bambukiniais dantukais nepakeičiama grėbiant lapus nuo dekoratyvinės vejos.

Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią grėblį
© Shutterstock nuotr.

Rožių grėblį galima išskirti į atskirą grėblių kategoriją. Nors vadinamas rožių, tačiau itin tinkamas ten, kur reikia tikslumo ir efektyvumo – aplink krūmus ar dekoratyvinius medžius. Toks grėblys turi nedidelę, netgi palyginus neproporcingą ilgam kotui galvą, tačiau tai ir suteikia patogumą dirbant ir didesnį tikslumą – mažesnė rizika, kad netyčia užgriebsite augalo kotą ar šaknis.

Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią grėblį
© Shutterstock nuotr.

Rankiniai grėbliai dažniausiai būna mažesnė lapų grėblio versija. Dėka trumpos rankenos, juo patogu purenti aplink augalus (pvz, vynmedžius, krūmus ar gėles), tačiau jis labai nepatogus dideliems plotams. Ta pati trumpa rankena neleidžia dirbti išsitiesus, tad teks pasilenkti ar atsiklaupti. Tiesa, tokie sodo darbai šiaip ar taip turi būti atlikti, o rankinis grėblys tam tinkamiausias.

Grėbliakotis. Antras dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį yra grėblio kotas. Grėblio kotas gali būti medinis ar metalinis (dažniausiai aliumininis), jis dažnai dengiamas plastmase. Metaliniai kotai dažniausiai išskiriami kaip ilgaamžiškesni. Mediniai kai kada gali būti patogesni darbo metu – jei dirbate šaltu oru, medienos temperatūra bus kiek aukštesnė ir liečiantis prie grėbliakočio nereikės pirštinių.

Grėbliakočiai skiriasi ilgiu – trumpesnė rankena patogesnė purenimo darbams, ilgesnė rankena leidžia patogiai grėbti didelius plotus. Bet kokiu atveju, patartina patiems parduotuvėje išmėginti įrankio patogumą – ar lengva jį paimti, ar užtenka ilgio. Atkreipkite dėmesį, kad gamintojai siūlo vis ergonomiškesnių variantų, kai kotas nėra visiškai lygus, o šiek tiek lenktas.

Kai kurių grėblių kainos gali pasirodyti aukštos, tačiau nepamirškite, kad aukštesnė kaina gana dažnai reiškia ir kokybę bei ilgaamžiškumą, taip pat žinomesni gamintojai yra linkę suteikti ilgesnes garantijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.