Nukasti sniegą galite ir lengviau - keletas patarimų

 (2)
Kai už lango elegantiškai sninga – kuriamos apie tai dainos, romantikai eina pasivaikščioti, linksmuoliai – pasimėtyti gniūžtėmis. Juk dėl kelių centimetrų sluoksnio sniego gyvenimas nepraranda savo žavesio, nesustoja, netgi kaip tik – įneša jaunų potyrių. Tačiau kuomet prisireikia iškeliauti į darbą ir kur kitur, tenka prisiminti ir ne tokius romantiškus reikalus.
Nukasti sniegą galite ir lengviau - keletas patarimų
© Shutterstock nuotr.

Vienas iš svarbiausių – sniego kasimas. Jei gyvenate daugiauaukštyje, už švarius kelius atsakinga seniūnija ar savivaldybė, tačiau jei gyvenate nuosavame name – švarus kiemas iki gatvės yra jūsų asmeninis rūpestis.

Kastuvo išsirinkimas. Kastuvų pasirinkimas šiais laikas – didžiulis. Jei įmanoma, nepatikėkite uždavinio nupirkti kastuvą kažkam kitam – išsirinkite ir nusipirkite pats. Atkreipkite dėmesį į:

Rankenos ilgį. Jis turi priklausyti nuo jūsų ūgio – jei esate aukštas, rinkitės ilgesnę rankeną, kad nereiktų ypač žemai susilenkti kasant. Ir atvirkščiai – jei esate žemas, tuomet neisrinkite ilgos rankenos, nes vargsite kasdami.

Kastuvo svorį. Sniegas taip gražiai krenta, lyg būtų besvoris, tačiau bet net ir maži vaikai žino, kad tai – apgaulė. Tad reikia įvertinti jėgas - jei kastuvas jums atrodo sunkus renkantis parduotuvėje, įsivaizduokite, kad su juo dar reikės kasti sunkų sniegą. Galite rinktis lengvesnį, plastmasinį kastuvą, tačiau metaliniai yra patvaresni ir atlaiko didesnį krūvį.

Kasimo ploto suplanavimas. Jei pradėsite kasti nemąstydami ir nuo bet kur, gali atsitikti taip, jog galiausiai suprasite sukasę krūvą sniego pačioje svarbiausioje važiuojamojoje dalyje ar užblokavę išvažiavimą iš garažo.

Teisingi judesiai. Sniego kasimas – fizinis darbas, tad, jei netaisyklingai judėsite, galite pakenkti nugarai.

* Pabandykite sniegą ne kelti, o stumti, kiek tik įmanoma – taip mažiausiai apkrausite stuburą.

* Negalima lenkti nugaros – sulenkite kelius, pritūpkite, stodami kelkite kastuvą.

* Panaudokite pagrindinius raumenis, siekiant padėti išlaikyti jūsų stuburą kuo mažiau apkrautą.

* Nekabinkite kastuvu iškart visos metrinės pusnies – kaskite sluoksnis po sluoksnio.

* Kaip ir bėgime ar kitoje ištvermės reikalaujančioje sporto šakoje - nepamirškite kvėpuoti!

* Neužsimokite viską atlikti vienu ypu. Darykite pertraukėles, mėgaukitės buvimu gryname ore.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.