Medinės tvoros: privalumai ir trūkumai

 (23)
Medinė tvora yra tiesiog klasika ir su tuo ginčytis būtų sunku. Kita vertus tradicijos ir praktiškumas ne visada eina koja kojon. Metalinės ar plastikinės tvoros, juosiančios vidutinio žmogaus namus, jam visai neprastai tarnauja, tad ar verta rinktis medinę tvorą?
Medinės tvoros: privalumai ir trūkumai
© Shutterstock nuotr.

Privalumai

Kaina:
Žinoma, sakysite, yra ir pigesnių tvorų, tarkime, vielinės ar segmentinės ir tai yra tiesa. Tačiau tokiomis tvoromis retai kas puošia fasadinę sklypo pusę, taip pat gerai pagalvoja prieš įrengdami jas ant kitų nuosavo sklypo kraštinių. Netgi standartinės medinės tvoros yra gerokai išvaizdesnės, tad žvelgiant į estetiką jos yra tarp pigesnių pasirinkimų. Aišku, norėdami įmantresnių sprendimų galite tikėtis sumokėti ir daugiau. Medis vidutiniškai kainuoja mažiau nei metalinė ar dalinė mūro tvora, taip pat tokia tvora greičiau įrengiama.

Įvairių sprendimų galimybė:

Tokios tvoros dizainas siūlo daugiau variantų būtent dėl medžiagos ypatybių. Jos gali būti įvairių formų ir spalvų, dažomos visomis RAL paletės spalvomis, tiesa, svarbu ją atitaikyti su namo spalva. Tvoros lentos nebūtinai turi būti sudėtos vertikaliai, kaip darydavo mūsų seneliai - šiais laikais gana populiaru kloti jas horizontaliai.

Natūralumas

Medinė tvora ne tik lengvai įsilieja į natūralią kiemo aplinką, tačiau yra ir saugi aplinkai. Nenaudojamą medinę tvorą, jei savininkas nėra patenkintas ir planuoja ją keisti, galima išardyti ir panaudoti kitur buityje ar sode.

Medinės tvoros: privalumai ir trūkumai
© Shutterstock nuotr.

Medinę tvorą galite pasidaryti patys

Jeigu jūsų proseneliai ar seneliai gyveno sodyboje ar nuosavame name, kiemą juosiančią tvorą jie greičiausiai įsirengdavo patys. Jūs galite atlikti praktiškai visus žingsnius - susiprojektuoti, išsipjauti medieną, padengti ją reikalingomis medžiagomis ir įrengti. Tai užtruks daugiau laiko, tačiau malonumo, kurį jaučiame savo rankomis padarę kokį nors dirbinį, neišmatuosime.

Tvoros lentoms dažniausiai naudojamas laukui tinkantis medis, dažniausiai eglė arba pušis. Nepamirškite, kad lentos turi būti tinkamai išdžiūvusios (standartinė drėgmė - iki 20%). Nors obliuotos lentos atrodo gražiau, ilgaamžiškesnės yra neobliuotos lentos, nes į jas geriau susigeria antiseptikai ir impregnantai, kai obliuotas paviršius skysčius priima sunkiau. Kita vertus, obliuotų lentų tvorą lengviau nuvalyti.

Tiesa, reikėtų paminėti, jog vienas geriausių sprendimų, iš kurių galima daryti medinę tvorą yra termiškai apdorota mediena (vadinama tiesiog termomediena). Ji gaminama pramoniniu būdu, todėl vargu ar pavyks ją paruošti namuose, o tokių lentų kaina yra pakankamai aukšta.

Tvirtinimui galima pasirinkti medinius arba metalinius stulpelius. Natūralu, kad tvirtesni ir ilgaamžiškesni yra metaliniai stulpeliai. Mediniai po kurio laiko pradeda prarasti tvirtumą.

Trūkumai

Vis dėlto yra vietų, kur medinės tvoros pralaimi kitiems tvorų tipams.

Medinės tvoras reikia gerai paruošti

Paviršiaus sluoksnis, ar tai būtų dažai ar alyva, turi būti pakartotinai užtepti, kai spalva nusidėvi. Medinės tvoros, jeigu jos nėra tinkamai padengtos antiseptikais, gali tapti puvėsio, pelėsio ar vabzdžių taikiniu. Šie veiksniai lemia medienos tręšimą. Taip pat tokios tvoros jautresnės atmosferos reiškiniams.

Medinės tvoros yra mažiau ilgaamžės

Iš įprastos, termiškai neapdorotos medienos pagamintų tvorų tarnavimo laikas, lyginant su kitais tvorų tipais yra trumpesnis. Netgi medinių tvorų gamintojai nėra linkę suteikti itin ilgos garantijos, tiesa, ne kartą ir patys įsitikinote, kad pasitaiko atvejų, kai daiktas tarnauja ilgesnį nei garantinis laikotarpį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.