Kuo geriausia padengti pušines bei eglines terasas

 (8)
Net ir šį vėsoką pavasarį jau buvo nemažai dienų, kai galėjote pasėdėti savo terasoje. Tačiau galbūt iki šiol neradote laiko pasirūpinti ja po žiemos ar tik pradedate įsirengti savo naująją terasą? Pirmuoju atveju - verčiau užmeskite akį, antruoju - sveikiname. Kad ir kaip būtų, terasos paviršiaus priežiūros išvengti nepavyks. Tad kaip juo tinkamai pasirūpinti?
© Shutterstock nuotr.

Terasa pavasarį. Jei jūsų terasa iš yra iš medžio kompozito lentų, tuomet jums šie rūpesčiai nėra aktualūs, nes jos nereikia papildomai apdirbti, užteks nuplauti. Įprastomis eglinėmis ar pušinėmis terasomis teks pasirūpinti papildomai.

Terasoje po žiemos (ar po vėlyvo pavasario) gali atsirasti keletas vizualinių ar fizinių defektų – galite rasti išpuvusių, pajuodavusių lentų ir panašiai. Jei radote tręštančias, pūvančias, juoduojančias lentas, pirmiausia reikia įvertinti jų būklę. Nors terasa yra neaukštai, tačiau lūžtančios po kojomis medinės lentos vis tiek gali pridaryti daug nemalonumų. Tad paveiktą puvinio medieną naudinga pakeisti. Tačiau, jei tai tik pirmi užkrato žingsniai, terasą nušveiskite, o jei juodulių ir toliau lieka, panaudokite medienos baliklį. Tuomet mediena impregnuojama ir padengiama apsauginiu sluoksniu.

Prieš atnaujinant terasos medieną, ją reikia nuvalyti. Valymui galima naudoti įvairias chemines plovimo priemones, taip pat galima nuplauti ją aukšto slėgio srove.

Tuomet terasa impregnuojama, jei matitote, kad to reikia. Kaip ir medžio kompozito lentų, taip ir termiškai ar giluminiu būdu impregnuotų lentų papildomai impregnuoti nereikia. Išorinių impregnantų atsparumas skiriasi, vieni atlaiko ilgiau, kiti trumpiau, tačiau nereikėtų į tai žvelgti neatsakingai - ant produktų paprastai rašoma, kiek ilgai jie išlaiko poveikį. Impregnuota terasa bus atspari puviniui, pelėsiui, grybeliams bei kitiems mikroorganizmams, Taip pat galite rinktis produktus, kurie yra ir impregnantas, ir dažai (bendrąja prasme) viename.

Kuo dengti. Medinės terasos pagrindinė paskirtis yra ne tik laisvalaikio erdvė, tačiau ir išryškintas natūralumas, medienos grožis, jos švarumas. Todėl įsirengus medinę terasą neatrodo racionalu ją uždažyti taip, kad nesimatytų spalvos. Jei visgi norisi įdomesnio atspalvio, galite pasirinkti specialias, pusiau skaidraus atspalvio terasos dažyves, kurios suteiks švelnią spalvą, bet neužgoš tekstūros.

Dažniausiai minima priemonė optimaliam terasos padengimui yra alyvavimas. Dengiant šiuo metodu, padengimo sluoksnis nepadengia terasos lentų, o į jas įsiskverbia. Lakas, tuo tarpu sudaro plėvelę. Ši jo savybė lemia, kad lakuota mediena tampa atsparesnė ir ją reikia rečiau atnaujinti. Kita vertus, tokia mediena slidesnė. Alyvuota terasa atrodo natūraliau, tačiau jos trūkumas tas, kad ją reikės atnaujinti dažniau. Tiesa, tai priklausomo nuo pačios terasos naudojimo, produkto bei aplinkos sąlygų. Pasirinkę kokybiškesnius produktus šį laiką galite ir prailginti iki kelių kartų. Prastesnės priemonės gali priversti jus tai daryti netgi kartą per sezoną.

Ant terasos bus vaikščiojama ir ji vis viena nusidėvės. Dėl šios priežasties patariama vengti blizgių dažų bei dažyvių. Vaikščiojant ant tokios dangos, ilgainiui išryškėja nuolatinio judėjimo kryptis. Šios vietos greičiau nusidėvi ir tampa matomos, o norint gražiai viską uždengti iš naujo, esamą dangą tokiu atveju teks pašalinti. Matinė danga šiuo atveju būtų tinkamesnis pasirinkimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.