Kokie kriterijai aktualiausi renkantis grandininį pjūklą

 (28)
Šį pavasarį sumanėte pagaliau nusipirkti pirmąjį savo grandininį pjūklą ar bent jau pasidomėti, ką siūlo rinka? Nežinote, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis šį įrankį? Šiame tekste pasistengėme apžvelgti svarbiausius pasirinkimo kriterijus.
pjūklas
pjūklas
© Shutterstock nuotr.

Grandininius pjūklus patogiausia skirstyti pagal jų energijos tipą. Galima išskirti 3 grandininių pjūklų tipus: benzininiai, akumuliatoriniai, elektriniai.

Benzininiai. Vienas populiariausių pasirinkimų, jei nenorite būti ribojami atstumo, elektros šaltinių ir norite galingo įrankio. Benzininis pjūklas reikalauja daugiausiai priežiūros, nes reikia turėti ir benzino, ir alyvos, maišyti kurą. Taip pat svarbu šio mišinio talpoje nelaikyti daugiau nei 3 mėnesius, todėl naudojant retai, nėra ekonomiškumo. Kita vertus, tai galingiausia pjūklų rūšis – laikoma, kad net jei lyginant elektrinį ir benzininį pjūklą su ta pačia galia, praktikoje benzininis bus galingesnis. Šių pjūklų variklis yra dvitaktis.

Benzininiai pjūklai gali būti mėgėjiški, skirti genėjimui, tarpinio tipo pjūklai ir profesionalūs pjūklai. Tarpinio tipo kategorijos pjūklus, kurie geresni nei mėgėjiški, tačiau ne tokie geri kaip profesionalūs, kartais vadinamus ūkininko pjūklais, savo asortimente turi kiekvienas rimtas pjūklų gamintojas. Jis yra skirtas būtent nudirbti reikalingus darbus buityje – jo charakteristikos vidutinės, galia apie 2 kW. Jų kaina gali svyruoti nuo 230 eurų iki 430 eurų.

Elektriniai. Šie pjūklai yra tylesni, lengvesni ir pigesni nei benzininiai, jų užvedimas paprastesnis. Kaip ir minėta, elektriniai pjūklai nuo pastarųjų kiek atsilieka galia. Esminis jų trūkumas – laido ribojamas darbo plotas. Rekomenduojama nenaudoti ilgesnio nei 50 metrų laido, nes jungiant ilgesnį laidą, didėja jo varža. Taip praleidžiama mažiau elektros, laidas gali kaisti, ypač jeigu turite nekokybišką ilgintuvą. Svarbu, kad namuose būtų reikalingo galingumo šaltinis. Šio tipo pjūklai yra galingesni nei akumuliatoriniai ir malkas jais supjauti tikrai įmanoma.

Akumuliatoriniai. Šio tipo pjūklai yra patys brangiausi, tad jei pjaunate retai, vargu ar tai būtų tinkamiausias pasirinkimas. Jie nėra tokie galingi kaip kitų tipų pjūklai ir dėl savo lengvumo ir kompaktiškumo daugiau skirti genėjimui - pjauti rąstą jais jau gali būti sudėtinga. Tačiau aukšta kaina suteikia ir tam tikrų privalumų – tai ekologiškiausias sprendimas tarp grandininių pjūklų, akumuliatoriniai pjūklai pasižymi mažesniu garsu bei mažesne vibracija, nėra ribojami laido ilgio kaip elektriniai.

Grandininiai pjūklai dar gali turėti skirtingas variklio padėtis – variklis gali būti įtvirtintas išilgai korpuso arba būti įtaisytas šone, kas lemia, kad pjūklas tampa didesnis bei sunkesnis. Teigiama, jog gamintojams patogesnis būtent šoninis variklio įtvirtinimas, nes toks konstrukcinis sprendimas yra standartinis, tuo tarpu pjūklai su išilginiu varikliu patogesni vartotojui. Visa tai atsispindi kainoje – pjūklai su išilginiu varikliu yra brangesni, tačiau mažesni ir šiek tiek patvaresni.

Apsaugos. Nors grandininis pjūklas jo rankoje nelaikiusiam žmogui gali atrodyti pavojingas, gamintojai stengiasi juos padaryti kuo saugesnius. Šiuolaikiniai pjūklai turi įvairių apsaugų nuo gedimų ar nelaimingų atsitikimų. Vienas iš jų – saugos stabdis, apsaugantis pjovėją nuo netikėtos pjūklo atatrankos ar galimybės susižaloti, veikiančiam pjūklui krentant žemyn.

Kita apsauga – mechaninė. Norint apsaugoti pjūklą nuo perkaitimo, kai kuriuose iš jų yra įtaisytas saugiklis. Kai pjaunant prietaisas per daug įkaista, jis iššoka ir neleidžia toliau dirbti tol, kol pjūklas neatvėso. Paprastai tai trunka apie 10-15 min. Tai užtikrina įrankio ilgaamžiškumą.

Priežiūra. Norint eksploatuoti grandininį pjūklą, patartina turėti antrą grandinę, kad atšipus, ją galėtumėte pasikeisti. Taip pat praverčia ir dildė, kuria galite patys pagaląsti grandinę. Vis dėlto, grandinę galandinimui priima ir sodo technikos centrai, kur ji pagalandama profesionaliai. Ši paslauga nėra brangi ir gali kainuoti apie 3 eurus.

Pjūklo grandinės tepimas. Kad ir kokį pjūklą pasirinktumėte, jo grandinę reikės tepti. Gali būti, kad pjūklo grandinės tepimui sunaudosite nemažą kiekį tepalo, tačiau pašnekovo teigimu, tai nėra bloga žinia – tai ženklas, kad grandinė yra gausiai tepama, todėl pjūklas bus ilgaamžiškesnis. Lengviausias būdas patikrinti ar grandinė sutepta tinkamai – pasitieskite laikraštį, sutepkite ir paleiskite pjūklą. Po maždaug 10 sekundžių, ant laikraščio turi matytis tepalo juosta. Jei ji yra - viskas tvarkoje. Naudoti atliekamo jau panaudoto tepalo pjūklo tepimui negalima, nes pjūklas gali užsikišti.

Patarimas perkantiems. Perkant grandininį pjūklą būtinai reikėtų paprašyti pardavėjo jį užvesti – taip išvengsite galimų nesklandumų jau įsigiję pjūklą. Taip pat atsispirkite pagundai pjūklą išbandyti neįpylę tepalo – neparuošto įrankio variklis gali „numirti“ visam laikui.

Grandininių pjūklų kainos. Didieji pjūklų gamintojai, įvesdami naujus modelius į rinką, kartais rengia išpardavimus, per kuriuos paprastą mėgėjišką pjūklą galima įsigyti ir už 60 eurų. Tiesa, norintys darbuotis dar patogiau, į pjūklą turės investuoti daugiau. Jų kainos labiausiai priklauso nuo galios, gamintojo ir nuo įdiegtų apsaugų. Kaip ir daugelyje sričių, bendrą kainų skirtumą gali papildyti ir vardas – už žinomesnio gamintojo produktą mokėsite daugiau

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.