Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?

Trinkelės yra tvirta ir išvaizdi kiemo grindinio danga, pasižyminti rūšių įvairove. Galima rinktis iš betoninių, klinkerio, natūralaus akmens ir medinių trinkelių. Nusprendusiems kiemą kloti trinkelėmis, pristatome jų rūšių savybes bei tokios dangos priežiūros ypatumus.
© Shutterstock

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės yra ypatingai populiari kiemo danga. Ši danga savo populiarumą užsitarnavo dėl prieinamos kainos ir įvairovės. Galima rinktis iš skirtingų spalvų (juoda, ruda, raudona, geltona, žalia spalva), dydžių, formų bei faktūrų. Tačiau jų kaina didėja atsižvelgiant į dizainą, pačios pigiausios yra paprastos formos, pilkos spalvos trinkelės. Rinkoje taip pat yra siūlomos ažūrinės trinkelės, kuriose padarytos specialios ertmės žolei augti (jos užima vos 40 proc. žemės paviršiaus).

Klinkeris

Klinkeris nuo betoninių trinkelių skiriasi savo sudėtimi. Šios trinkelės yra degtos iš molio su naudingų savybių suteikiančiomis priemaišomis. Dėl tokios sudėties jų spalvos dažniausiai yra tradicinės keraminės - rusvai rausvos, tačiau egzistuoja ir kitokių atspalvių pasirinkimų. Klinkeris prastai įgeria drėgmę ir yra atsparius šalčiui. Iš jo pagamintos trinkelės yra tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės už betonines, tačiau jų kaina yra gerokai aukštesnė.

Natūralaus akmens trinkelės

Natūralaus akmens trinkelės yra rečiau naudojamos kiemui grįsti, dėl savo aukštos kainos. Jos paprastai yra gaminamos iš granito ir bazalto. Natūralus akmuo pasižymi solidumu, ilgaamžiškumu, atsparumu didelėms apkrovoms ir atmosferos reiškiniams. Toks kiemo grindinys asocijuojasi su prabanga ir išskirtinumu.

Medinės trinkelės

Rinkoje medinės trinkelės yra rečiau aptinkamos, tai yra dekoratyvinė danga, kuri dažniausiai naudojama sodo takeliams. Jos gaminamos iš ąžuolo, uosio, maumedžio ir kitų rūšių medienos. Mediena sode puikiai dera su aplinka ir atrodo jaukiai bei natūraliai, kita vertus, tokia danga nėra atspari atmosferos veiksniams, todėl ja reikia nuolat rūpintis.

Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?
© Shutterstock

Kiemo dengto trinkelėmis priežiūra

Kieme tvarkingai suklojus trinkeles, po kurio laiko jų tarpuose pradeda augti piktžolės. Jei trinkelių tarpai nebuvo užpildyti specialiu užpildu, piktžolių išvengti yra beveik neįmanoma, tačiau egzistuoja ne vienas kovos būdas su šiomis kenkėjomis. Toliau pristatysime kelis iš jų.

Ravėjimas: pats pirmas ir paprasčiausias kovos būdas su piktžolėmis. Su įprastu sodo peiliu arba specialiu ravėjimui skirtu peiliu reikia pašalinti kiekvieną piktžolę individualiai. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę pašalinti individualiai gali būti sunkus ir erzinantis darbas, jei trinkelėmis grįstas kiemo plotas yra dideles. Piktžolių naikinimui taip pat galima pasitelkti plovimą aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei kartu nuvalo plyteles, tačiau šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį.

Herbicidai: efektyvūs cheminiai produktai skirti augalų naikinimui. Rinkoje galima rasti įvairių jų rūšių. Šios priemonės minusas tas, kad herbicidai gali būti pavojingi žmogui, augintiniams bei aplinkai, todėl juos naudojant būtina laikytis gamintojo nurodytų instrukcijų.

Namuose pasigaminti mišiniai: gera cheminių preparatų alternatyva. Piktžolėms naikinti skirtas priemones, galima pasigaminti iš namuose randamų medžiagų. Gerai žinoma, kad piktžoles naikina druska bei actas.

Sausa druska tereikia pabarstyti augalus ir vėliau viską nuplauti vandens žarna (piktžolės pabarstytos druska ilgainiui nuvys). Panašus metodas galimas ir su actu – reikia pasigaminti vandens ir acto tirpalą (santykiu 1:1) ir juo nupurkšti piktžoles.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.