Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?

Trinkelės yra tvirta ir išvaizdi kiemo grindinio danga, pasižyminti rūšių įvairove. Galima rinktis iš betoninių, klinkerio, natūralaus akmens ir medinių trinkelių. Nusprendusiems kiemą kloti trinkelėmis, pristatome jų rūšių savybes bei tokios dangos priežiūros ypatumus.
© Shutterstock

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės yra ypatingai populiari kiemo danga. Ši danga savo populiarumą užsitarnavo dėl prieinamos kainos ir įvairovės. Galima rinktis iš skirtingų spalvų (juoda, ruda, raudona, geltona, žalia spalva), dydžių, formų bei faktūrų. Tačiau jų kaina didėja atsižvelgiant į dizainą, pačios pigiausios yra paprastos formos, pilkos spalvos trinkelės. Rinkoje taip pat yra siūlomos ažūrinės trinkelės, kuriose padarytos specialios ertmės žolei augti (jos užima vos 40 proc. žemės paviršiaus).

Klinkeris

Klinkeris nuo betoninių trinkelių skiriasi savo sudėtimi. Šios trinkelės yra degtos iš molio su naudingų savybių suteikiančiomis priemaišomis. Dėl tokios sudėties jų spalvos dažniausiai yra tradicinės keraminės - rusvai rausvos, tačiau egzistuoja ir kitokių atspalvių pasirinkimų. Klinkeris prastai įgeria drėgmę ir yra atsparius šalčiui. Iš jo pagamintos trinkelės yra tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės už betonines, tačiau jų kaina yra gerokai aukštesnė.

Natūralaus akmens trinkelės

Natūralaus akmens trinkelės yra rečiau naudojamos kiemui grįsti, dėl savo aukštos kainos. Jos paprastai yra gaminamos iš granito ir bazalto. Natūralus akmuo pasižymi solidumu, ilgaamžiškumu, atsparumu didelėms apkrovoms ir atmosferos reiškiniams. Toks kiemo grindinys asocijuojasi su prabanga ir išskirtinumu.

Medinės trinkelės

Rinkoje medinės trinkelės yra rečiau aptinkamos, tai yra dekoratyvinė danga, kuri dažniausiai naudojama sodo takeliams. Jos gaminamos iš ąžuolo, uosio, maumedžio ir kitų rūšių medienos. Mediena sode puikiai dera su aplinka ir atrodo jaukiai bei natūraliai, kita vertus, tokia danga nėra atspari atmosferos veiksniams, todėl ja reikia nuolat rūpintis.

Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?
© Shutterstock

Kiemo dengto trinkelėmis priežiūra

Kieme tvarkingai suklojus trinkeles, po kurio laiko jų tarpuose pradeda augti piktžolės. Jei trinkelių tarpai nebuvo užpildyti specialiu užpildu, piktžolių išvengti yra beveik neįmanoma, tačiau egzistuoja ne vienas kovos būdas su šiomis kenkėjomis. Toliau pristatysime kelis iš jų.

Ravėjimas: pats pirmas ir paprasčiausias kovos būdas su piktžolėmis. Su įprastu sodo peiliu arba specialiu ravėjimui skirtu peiliu reikia pašalinti kiekvieną piktžolę individualiai. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę pašalinti individualiai gali būti sunkus ir erzinantis darbas, jei trinkelėmis grįstas kiemo plotas yra dideles. Piktžolių naikinimui taip pat galima pasitelkti plovimą aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei kartu nuvalo plyteles, tačiau šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį.

Herbicidai: efektyvūs cheminiai produktai skirti augalų naikinimui. Rinkoje galima rasti įvairių jų rūšių. Šios priemonės minusas tas, kad herbicidai gali būti pavojingi žmogui, augintiniams bei aplinkai, todėl juos naudojant būtina laikytis gamintojo nurodytų instrukcijų.

Namuose pasigaminti mišiniai: gera cheminių preparatų alternatyva. Piktžolėms naikinti skirtas priemones, galima pasigaminti iš namuose randamų medžiagų. Gerai žinoma, kad piktžoles naikina druska bei actas.

Sausa druska tereikia pabarstyti augalus ir vėliau viską nuplauti vandens žarna (piktžolės pabarstytos druska ilgainiui nuvys). Panašus metodas galimas ir su actu – reikia pasigaminti vandens ir acto tirpalą (santykiu 1:1) ir juo nupurkšti piktžoles.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?