Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?

Trinkelės yra tvirta ir išvaizdi kiemo grindinio danga, pasižyminti rūšių įvairove. Galima rinktis iš betoninių, klinkerio, natūralaus akmens ir medinių trinkelių. Nusprendusiems kiemą kloti trinkelėmis, pristatome jų rūšių savybes bei tokios dangos priežiūros ypatumus.
© Shutterstock

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės yra ypatingai populiari kiemo danga. Ši danga savo populiarumą užsitarnavo dėl prieinamos kainos ir įvairovės. Galima rinktis iš skirtingų spalvų (juoda, ruda, raudona, geltona, žalia spalva), dydžių, formų bei faktūrų. Tačiau jų kaina didėja atsižvelgiant į dizainą, pačios pigiausios yra paprastos formos, pilkos spalvos trinkelės. Rinkoje taip pat yra siūlomos ažūrinės trinkelės, kuriose padarytos specialios ertmės žolei augti (jos užima vos 40 proc. žemės paviršiaus).

Klinkeris

Klinkeris nuo betoninių trinkelių skiriasi savo sudėtimi. Šios trinkelės yra degtos iš molio su naudingų savybių suteikiančiomis priemaišomis. Dėl tokios sudėties jų spalvos dažniausiai yra tradicinės keraminės - rusvai rausvos, tačiau egzistuoja ir kitokių atspalvių pasirinkimų. Klinkeris prastai įgeria drėgmę ir yra atsparius šalčiui. Iš jo pagamintos trinkelės yra tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės už betonines, tačiau jų kaina yra gerokai aukštesnė.

Natūralaus akmens trinkelės

Natūralaus akmens trinkelės yra rečiau naudojamos kiemui grįsti, dėl savo aukštos kainos. Jos paprastai yra gaminamos iš granito ir bazalto. Natūralus akmuo pasižymi solidumu, ilgaamžiškumu, atsparumu didelėms apkrovoms ir atmosferos reiškiniams. Toks kiemo grindinys asocijuojasi su prabanga ir išskirtinumu.

Medinės trinkelės

Rinkoje medinės trinkelės yra rečiau aptinkamos, tai yra dekoratyvinė danga, kuri dažniausiai naudojama sodo takeliams. Jos gaminamos iš ąžuolo, uosio, maumedžio ir kitų rūšių medienos. Mediena sode puikiai dera su aplinka ir atrodo jaukiai bei natūraliai, kita vertus, tokia danga nėra atspari atmosferos veiksniams, todėl ja reikia nuolat rūpintis.

Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?
© Shutterstock

Kiemo dengto trinkelėmis priežiūra

Kieme tvarkingai suklojus trinkeles, po kurio laiko jų tarpuose pradeda augti piktžolės. Jei trinkelių tarpai nebuvo užpildyti specialiu užpildu, piktžolių išvengti yra beveik neįmanoma, tačiau egzistuoja ne vienas kovos būdas su šiomis kenkėjomis. Toliau pristatysime kelis iš jų.

Ravėjimas: pats pirmas ir paprasčiausias kovos būdas su piktžolėmis. Su įprastu sodo peiliu arba specialiu ravėjimui skirtu peiliu reikia pašalinti kiekvieną piktžolę individualiai. Šio metodo minusas yra tai, kad kiekvieną piktžolę pašalinti individualiai gali būti sunkus ir erzinantis darbas, jei trinkelėmis grįstas kiemo plotas yra dideles. Piktžolių naikinimui taip pat galima pasitelkti plovimą aukšto slėgio srove. Stipri vandens srovė išplauna samanas, dumblius bei piktžoles bei kartu nuvalo plyteles, tačiau šiam darbui atlikti reikia turėti specialų plovimo įrenginį.

Herbicidai: efektyvūs cheminiai produktai skirti augalų naikinimui. Rinkoje galima rasti įvairių jų rūšių. Šios priemonės minusas tas, kad herbicidai gali būti pavojingi žmogui, augintiniams bei aplinkai, todėl juos naudojant būtina laikytis gamintojo nurodytų instrukcijų.

Namuose pasigaminti mišiniai: gera cheminių preparatų alternatyva. Piktžolėms naikinti skirtas priemones, galima pasigaminti iš namuose randamų medžiagų. Gerai žinoma, kad piktžoles naikina druska bei actas.

Sausa druska tereikia pabarstyti augalus ir vėliau viską nuplauti vandens žarna (piktžolės pabarstytos druska ilgainiui nuvys). Panašus metodas galimas ir su actu – reikia pasigaminti vandens ir acto tirpalą (santykiu 1:1) ir juo nupurkšti piktžoles.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kepsninė: kaip pasirinkti ir prižiūrėti? (1)

Mėsos bei daržovių kepimas lauke – vienas iš vasaros malonumų, be kurio būtų sunku įsivaizduoti ilgus ir nuotaikingus pasisėdėjimus gryname ore. Tad prasidėjus maisto gaminimo ant iešmų ir grotelių sezonui, siūlome geriau susipažinti su kepsninėmis, jų pasirinkimo bei priežiūros ypatumais.

Kaip sumažinti erkių atsiradimo riziką nuosavame sklype? (16)

Erkės – itin nemalonūs gyviai, kurie minta krauju. Klaidinga būtų manyti, kad jos savo aukų tyko vien tik miškuose, iš tiesų susidurti su šiomis kraugerėmis galima ir parke, ir nuosavame sklype. Tad ko imtis, kad apsaugoti savo sklypą nuo erkių?

Pavojingas vasaros elementas – įkyriosios musės

Dar pavasarį, tik pradėjus kilti oro temperatūrai, vis dažniau pasigirsta musių zyzimas. Vasarą musės tampa ypač įkyrios. Gausiais būriais zujantys vabzdžiai gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir sveikatą. Kenkėjų kontrolės ekspertai UAB „Dezinfa“ perspėja: žmonės dažniausiai net nesusimąsto, kad regimai nekaltos musės gali pernešti daugybę ligų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, musės gali tapti tokių pavojingų ligų kaip salmoneliozė, dizinterija, gastroeneteritas, odos ir akių infekcijų kaltininkės.

Kada paukščiai tampa kenkėjais? (3)

Pasak ekspertų, dažni atvejai, kai paukščiai dėl pernešamų ligų, teršiamos aplinkos yra laikomi kenkėjais. Žalą patiria ne tik daugiabučių gyventojai, bet ir ūkininkai, maisto pramonės įmonės, naujų namų savininkai, bažnyčios, biurai ir kt.

Kiemo grindinys iš trinkelių: kaip pasirinkti ir prižiūrėti?

Trinkelės yra tvirta ir išvaizdi kiemo grindinio danga, pasižyminti rūšių įvairove. Galima rinktis iš betoninių, klinkerio, natūralaus akmens ir medinių trinkelių. Nusprendusiems kiemą kloti trinkelėmis, pristatome jų rūšių savybes bei tokios dangos priežiūros ypatumus.

4 dažniausiai pasitaikančios pirties įrengimo klaidos (8)

Tradicinė pirtis įrengta prie nuosavo namo ar sodo namelio – pramoga ir malonumas, kuriuo galima džiaugtis ne tik šiltais vasaros mėnesiai, bet ir paspaudus šaltukui. Pirtis yra ypatingas statinys, nes joje sąveikauja drėgmė, oras bei karštis, tad tokio statinio įrengimas nėra itin paprastas uždavinys. Tam, kad statydami pirtį išvengtumėte nesklandumų, siūlome pasimokyti iš dažnai pasitaikančių pirties įrengimo klaidų.

Lauko židinio priežiūros ypatumai (1)

Nuosavame kieme įrengtas lauko židinys yra funkcionalus, estetiškas ir teigiamas emocijas teikiantis mažosios architektūros statinys. Tam, kad be didesnių nesklandumų galėtumėte džiaugtis jo teikiamais malonumais, reikia tinkamai jį prižiūrėti. Pateikiami kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Lauko židinys: ką reikia žinoti apie šį šilumą ir jaukumą teikiantį statinį? (3)

Lauko židinys paprastai asocijuojasi su šiluma, skaniu keptu maistu ir jaukiais vasaros arba ankstyvo rudens vakarais praleistas gryname ore su šeima bei draugais. Norintiems įsirengti šį maloniai nuteikiantį statinį savo individualaus namo ar sodybos rekreacinėje zonoje, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti tinkamai.

Piktžolės: kaip jas naikinti saugiai? (2)

Piktžolės – gerai prigyjančios, lakios ir nereiklios, tad jų atsiradimo darže ar vejoje išvengti praktiškai neįmanoma. Šios nelaukiamos kiemo bei sodo parazitės ne tik atrodo neestetiškai, bet ir eikvodamos mineralines medžiagas, stelbia šalia augančius augalus. Pristatome kelis neagresyvius naikinimo būdus, kurie padės atsikratyti piktžolėmis.

Malkinė: kurioje sklypo vietoje ją statyti? (3)

Tinkamam malkų laikymui, kuris garantuotų jų kokybės išlaikymą bei teikiamą naudą, apgalvotai parinkta vieta individualaus namo ar sodybos kieme yra be galo svarbi. Malkinė ir jos vieta turi įtakos jūsų patogumui bei kiemo išvaizdai. Tad ruošiantis statyti šią konstrukciją, visų pirma turite nuspręsti kur ją statysite.

Kokią pirtį statyti geriau: rąstinę ar karkasinę? (6)

Pirtis – nuo seno yra neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis. Ši vieta asocijuojasi ne tik su švara bei sveikata, bet ir su patogumu, atsipalaidavimu, poilsiu. Statant pirtį daug dėmesio yra skiriama jos teisingam išplanavimui, įrengimui, skoningai atrodančiam interjerui, komfortiškumui. Šiandien galima rinktis iš įvairiausių pirčių rūšių, šioje publikacijoje aptarsime dvi iš jų: rąstinę bei karkasinę pirtį.

Praktiški patarimai, kaip kovoti su uodais (2)

Sušilus orams, vis daugiau laiko yra praleidžiama gryname ore. Ilgi pasivaikščiojimai ir pasisėdėjimai po atviru dangumi dažnai užsitęsia iki vėlyvo vakaro, tačiau tokį pasibuvimą gali lengvai sugadinti įkyrieji kraujasiurbiai – uodai. Tad kaip su jais kovoti?

Žvyro danga: jos privalumai bei trūkumai (3)

Žvyras, skalda – pigi, paprasta ir estetiškai patraukli medžiaga sodo takeliui ar atskirai jo zonai padengti. Tokia danga yra palyginus nebrangi bei lengvai įrengiama. Kita vertus, dėl akmenėlių smulkumo, jie gali išsinešioti po sodo erdvę. Taigi ši danga turi ir pliusų ir minusų, kviečiame plačiau susipažinti su jais.

Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus

Artėjant vasarai, pradedame galvoti apie laisvalaikio leidimą gryname ore. Balkonas, terasa ar pavėsinė artimiausiu metu taps ilgų pasisėdėjimų vieta, kurioje gera leisti laiką su knyga rankose ar tiesiog šnekučiuojantis su šeima bei draugais. Tam, kad būtų užtikrintas patogus buvimas po atviru dangumi ir kad sukurtumėte jaukią tokių pasibuvimų vietą, svarbu tinkamai išsirinkti lauko baldus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Metalinė tvora: privalumai bei trūkumai (7)

Tvora – individualaus namo sklypo dalis, atliekanti kelias svarbias funkcijas: estetinę, saugumo bei privatumo. Metalinės tvoros yra ilgaamžės tvoros, pasižyminčios rūšių įvairove. Tad kokie yra šių tvorų pliusai bei minusai?