Keletas esminių patarimų įsirengiantiems lauko židinį

 (1)
Lauko židinys kieme ar šalia namo – puiki vieta, kurioje galima išsikepti maisto, pasimėgauti jo šiluma ar tiesiog susiburti aplink. Todėl itin svarbu prieš jį įsirengiant apmąstyti ne tik vietą, tačiau ir panaudojimo būdą. Štai keletas įsidėmėtinų aspektų.
© Shutterstock nuotr.

* Statant lauko židinį svarbu išrinkti jam patogią vietą jūsų kieme. Jei kiemas nedidelis, greičiausiai neturėsite didelio pasirinkimo, tačiau dideliame kieme, židinys galėtų stovėti ir netoli namo, ir atokiau kieme. Dažniausiai prie židinio dar įrengiamas mažas poilsio paskirties plotas su baldais. Kiti židinį įsirengia pavėsinėje.

* Toje vietoje, kurioje statysite lauko židinį neturėtų būti jokių tinklų – nei vamzdynų, nei kitokių komunikacijų. Židinio konstrukcija jiems gal ir nepakenks, tačiau prireikus juos remontuoti susidursite su didele problema.

* Atsižvelkite į tai, kad kuriate poilsio vietą, kurioje turėtų būti malonu sėdėti visuomet. Židiniui geriausia pasirinkti sausą vietą, į kurią nesubėga vanduo arba prieš statant išspręsti visas galinčias kilti drenažo problemas.

Keletas esminių patarimų įsirengiantiems lauko židinį
© Shutterstock nuotr.

* Bet kokiu atveju židinys yra vieta kurioje degs ugnis, todėl aplink jį turėtų būti paliktas saugus atstumas. Geriausia, jei ši vieta yra apsaugota nuo vėjo – taip ne tik maloniau, tačiau ir saugiau. Vėjas gali pūsti į kibirkštis ant degių paviršių ar netgi žmonių.

* Židiniai gali būti mūrijami iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai tai būna paprastos keraminės plytos, karščiui itin atsparios šamotinės plytos, akmenys, kai kurioms dalims galima panaudoti ir silikatines plytas. Kiekvienas iš metodų gali suteikti privalumų ne tik kalbant apie estetiką, tačiau ir apie funkcionalumą.

Keletas esminių patarimų įsirengiantiems lauko židinį
© Shutterstock nuotr.

* Mūryti židinį šiltesniu metų laiku yra racionaliau. Žinoma, mūryti galima beveik bet kuriuo metų laiku, tačiau karštuoju metų laiku greičiau džiūsta skiedinys, todėl ir židinį greičiau bei dar spėsite pasimėgauti jo suteikiamomis galimybėmis. Ypatingai karštis naudingas, jei židinys yra mūrijamas iš akmenų.

* Iki pakuros vidurio nuo pagrindo – 85-90 cm, kad kepant maistą nereikėtų lenktis.

Keletas esminių patarimų įsirengiantiems lauko židinį
© Shutterstock nuotr.

* Kiekvienas židinys pritaikomas konkrečiai sklypui ir namui, tad čia geriausia būtų išmatavimus pritaikyti prie vietos, kurioje jis stovės. Tačiau nepamirškite patogumo – geriausia, jei pakura nebus labai žemai (apie 90 cm), taip nereikės lankstytis kepant maistą.

* Didesni židiniai turi ir vieną didesnį trūkumą – toks židinys ne tik sunaudos daugiau malkų, tačiau jos paprastai laikomos netoliese, todėl reikės apgalvoti ir tai. Praktiškiausias židinys toks, kurio pakuros anga nėra didelė – nebent židiniu norite naudotis kaip šilumos šaltiniu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.