Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.
© Shutterstock

Ar visos kalėdinės eglutės prigyja?

Specialistai sako, kad prigyja maždaug 50 procentų eglučių. Ar persodinus medelis prigis, priklauso nuo keleto aspektų. Pirmiausia tai priklauso nuo šaknų sistemos. Jei šaknų sistema buvo pažeista persodinant eglutę į vazonėlį, net ir dedant daug pastangų, toks medelis tikriausiai neprigis.

Taip pat labai svarbus yra medelio dydis. Kuo mažesnė eglutė ir kuo didesnis jos vazonėlis, tuo daugiau šansų, kad ji prigis. Tačiau jei didelė eglė buvo sukišta į mažą vazonėlį, daug šansų, kad jos šaknys nukapotos ar kitaip pažeistos, todėl teigiamo rezultato sulaukti yra mažai šansų.

Paskutinis, bet taipogi labai svarbus momentas – eglutės priežiūra šventiniu laikotarpiu. Augalėlį reikia laikyti kuo vėsesnėje kambario vietoje, nes jis nemėgsta šilumos skleidžiančių prietaisų (radiatorių, židinių, krosnių, šildomų grindų ir pan.). Kambaryje, kuriame stovi eglutė, turi būti pakankamai drėgna, bet pačios eglutės nereikia perlaistyti, gruntas visą laiką turi būti vos drėgnas. Eglutę kartas nuo karto, jei tai leidžia žaisliukai, reikia apipurkšti vandeniu.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?
© Shutterstock

Kada ir kaip persodinti eglutę?

Nupuošus eglutę, nereikia skubėti iškarto jos nešti į lauką. Pirmiausia yra svarbu įvertinti oro sąlygas (nesukelkite medeliui temperatūrinio streso jį išnešdami iš kambario temperatūros į minusinę lauko temperatūrą). Geriausia eglutę palaipsniui pripratinti prie vėsesnės temperatūros. Pirmiausia palaikant ją stiklintame balkone, laiptinėje, palėpėje, ar kitoje panašioje patalpoje, kurioje yra pakankamai šviesu, o oro temperatūra yra žemesnė nei kambaryje, tačiau aukštesnė nei lauke. Ten ją patariama palikti stovėti bent jau parą.

Jeigu žiema pasitaikė šilta ir lauke laikosi pliusinė temperatūra, medelį galima iškarto sodinti kaip visus augalus rudenį. Tik labai svarbu apžiūrėti, ar stovint kambaryje nepradėjo brinkti eglutės pumpurai, jei jie tokie kaip buvę, drąsiai galim sodinti. Jei pumpurai pradėjo brinkti, augalėlį geriau palikti nešildomoje, apšviestoje patalpoje ir jį saikingai drėkinant palaukti pavasario. Pasodinus eglutę, jos šaknis reikia mulčiuoti durpėmis arba medžių žieve.

Jeigu nenorite medelio sodinti tiesiai į gruntą, žemei neįšalus, galima iškasti vazono dydžio duobę ir vazoną su eglute įstačius į ją užpilti sausomis durpėmis. Kartas nuo karto tokį augalėlį reikia palaistyti. Sulaukus pavasario, kai temperatūra pasiekia 10 laipsnių šilumos, medelį galima išimti iš vazono ir persodinti į žemę.

Jeigu po Kalėdų, lauke laikosi labai dideli šalčiai arba pastebėjote išbrinkusius eglutės pumpurus, visgi geriausia ją palaikyti nešildomoje, šviesioje patalpoje iki pavasario, kartas nuo karto ją palaistant.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.