Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.
© Shutterstock

Ar visos kalėdinės eglutės prigyja?

Specialistai sako, kad prigyja maždaug 50 procentų eglučių. Ar persodinus medelis prigis, priklauso nuo keleto aspektų. Pirmiausia tai priklauso nuo šaknų sistemos. Jei šaknų sistema buvo pažeista persodinant eglutę į vazonėlį, net ir dedant daug pastangų, toks medelis tikriausiai neprigis.

Taip pat labai svarbus yra medelio dydis. Kuo mažesnė eglutė ir kuo didesnis jos vazonėlis, tuo daugiau šansų, kad ji prigis. Tačiau jei didelė eglė buvo sukišta į mažą vazonėlį, daug šansų, kad jos šaknys nukapotos ar kitaip pažeistos, todėl teigiamo rezultato sulaukti yra mažai šansų.

Paskutinis, bet taipogi labai svarbus momentas – eglutės priežiūra šventiniu laikotarpiu. Augalėlį reikia laikyti kuo vėsesnėje kambario vietoje, nes jis nemėgsta šilumos skleidžiančių prietaisų (radiatorių, židinių, krosnių, šildomų grindų ir pan.). Kambaryje, kuriame stovi eglutė, turi būti pakankamai drėgna, bet pačios eglutės nereikia perlaistyti, gruntas visą laiką turi būti vos drėgnas. Eglutę kartas nuo karto, jei tai leidžia žaisliukai, reikia apipurkšti vandeniu.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?
© Shutterstock

Kada ir kaip persodinti eglutę?

Nupuošus eglutę, nereikia skubėti iškarto jos nešti į lauką. Pirmiausia yra svarbu įvertinti oro sąlygas (nesukelkite medeliui temperatūrinio streso jį išnešdami iš kambario temperatūros į minusinę lauko temperatūrą). Geriausia eglutę palaipsniui pripratinti prie vėsesnės temperatūros. Pirmiausia palaikant ją stiklintame balkone, laiptinėje, palėpėje, ar kitoje panašioje patalpoje, kurioje yra pakankamai šviesu, o oro temperatūra yra žemesnė nei kambaryje, tačiau aukštesnė nei lauke. Ten ją patariama palikti stovėti bent jau parą.

Jeigu žiema pasitaikė šilta ir lauke laikosi pliusinė temperatūra, medelį galima iškarto sodinti kaip visus augalus rudenį. Tik labai svarbu apžiūrėti, ar stovint kambaryje nepradėjo brinkti eglutės pumpurai, jei jie tokie kaip buvę, drąsiai galim sodinti. Jei pumpurai pradėjo brinkti, augalėlį geriau palikti nešildomoje, apšviestoje patalpoje ir jį saikingai drėkinant palaukti pavasario. Pasodinus eglutę, jos šaknis reikia mulčiuoti durpėmis arba medžių žieve.

Jeigu nenorite medelio sodinti tiesiai į gruntą, žemei neįšalus, galima iškasti vazono dydžio duobę ir vazoną su eglute įstačius į ją užpilti sausomis durpėmis. Kartas nuo karto tokį augalėlį reikia palaistyti. Sulaukus pavasario, kai temperatūra pasiekia 10 laipsnių šilumos, medelį galima išimti iš vazono ir persodinti į žemę.

Jeigu po Kalėdų, lauke laikosi labai dideli šalčiai arba pastebėjote išbrinkusius eglutės pumpurus, visgi geriausia ją palaikyti nešildomoje, šviesioje patalpoje iki pavasario, kartas nuo karto ją palaistant.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.