Kaip nesugadinti tako valant sniegą?

Artėjant žiemos pūgoms individualių namų savininkai ima rūpintis kaip apsaugoti kiemo takelius ir aikšteles nuo ledo ir kaip atsikratyti iškritusio sniego. Specialistai pataria kovojant prieš sniegą ir ledą atidžiai rinktis medžiagas.
Kaip nesugadinti tako valant sniegą?
© Shutterstock nuotr.

Druska tinka ne viskam

Profesionalai pastebi, kad lietuviai vis dar linkę standartines priemones naudoti visiems gyvenimo atvejams, tačiau atkreipia dėmesį, kad kas tinka vienam paviršiui, kitam gali kenkti. Pavyzdžiui, asfaltuoto dangoms puikiai tinkanti druska per keletą žiemų gali rimtai pažeisti betoninių trinkelių dangą.

„Takų ir kelių barstymui naudojama druska su visomis savo priemaišomis yra chemija. Šiuo atveju situacija panaši į tą, kai žmogus gydydamasis vartoja vaistus. Taip, jie padeda išgydyti vieną ligą, tačiau gali sukelti kitas. Su medžiagomis, skirtomis barstyti kelius ir takus, situacija ta pati – kuriam laikui išsprendžiama sniego ir ledo problema, tačiau kenkiame dangai“, - teigia aplinkos tvarkymo bendrovės „Kelmukai“ direktorius Algirdas Motiejūnas.

Jo teigimu, barstant betoninių trinkelių dangas druska po kelerių metų jos ima byrėti. Išpradžių nubyra kampai, vėliau skylinėti ima ir pačios trinkelės. Tiesa, kai kurie ekspertai pastebi, kad senos, tarybinius laikus menančios didelės šaligatvių plytos nuo šiuolaikinių chemikalų atsparios, netrūkinėja.

„Vienas iš šalutinių efektų, su kuriais susiduriama naudojant druskos ir smėlio mišinius su įvairiais priedais, gali būti tas, kad betoninės trinkelės gali pakeisti spalvą. O tada jau spalvos nebeatkursi, trinkelių aikštelės ar takų nenudažysi“, - teigia sniego valymo paslaugas teikiančios bendrovės UAB „Gerbas“ vadovas Karolis Cicėnas.

Alternatyvų nedaug

Dažniausiai šaligatviams barstyti naudojamas smėlio ir druskos mišinys su įvairiais priedais. Pastebėtina, kad alternatyvų, kaip žiemą apsisaugoti nuo slidinėjimo ant ledo ir sniego padengtų takų ir aikštelių, nėra daug.

Pirmiausia, labai paprastas specialistų patarimas – susigriebti ir nusikasti sniegą reikėtų dar tol, kol jis neprimindytas. Tuomet smėlio arba smėlio ir druskos mišinio reikės gerokai mažiau. Yra nuomonių, kad jei sniego storis nedidelis ir jis nesutryptas, kasti jo taip pat nereikia – užtenka paberti tirpinančių medžiagų. Tačiau tuomet jų taip pat reikės daugiau.

„Vieni daro vienaip, kiti kitaip, bet aš rekomenduožiau prieš beriant pasirinktas medžiagas sniegą kiek įmanoma švariai nukasti. O valyti takus ir aikšteles reikėtų tik tiek, kad jas būtų galima saugiai eksploatuoti. Berti medžiagų daugiau taip pat nereikėtų, mažiau nerekomenduojama dėl saugumo“, - pastebi K. Cicėnas.

Pasak A. Motiejūno, vienas iš geriausių sprendimų, kuriais galėtų pasidomėti žmonės, planuojantys įsirengti trinkelių taką, yra specialūs šildymo kilimai, klojami po trinkelėmis. Esą elektros sanaudos nėra tokios didelės, tačiau sprendimas pakankamai patogus, mat daviklių pagabla valdoma sistema neleidžia takams apledėti.

„Vėlgi, reikėtų pasvarstyti, ar tikrai visuomet geriausia yra betoninių trinkelių danga. Mano nuomone, akmenų dangą įsirengę šeimininkai turėtų mažiausiai galvos skausmo“, - svarsto jis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.