Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?

 (1)
Lauko apšvietimo sistemos planavimas – atsakingas darbas, nes nuo jo sėkmės priklausys ne tik teritorijos grožis, bet ir jūsų saugumas. Šviestuvų pasiūla yra milžiniška, tad išsirinkti tikrai nelengva. Galbūt bus lengviau, jei žinosite svarbiusias estetines ir technines detales, į kurias būtina atkreipti dėmesį.
© Shutterstock nuotr.

Šviestuvais kuriama nuotaika

Bet kuri erdvė gali atrodyti ypatinga, suteikus jai tinkamą apšvietimą. Tinkamai parinktas apšvietimas gali sukurti vis kitokią atmosferą: suteikti žaismingą, romantišką ar dramatišką įspūdį. Tai daugiausia priklauso nuo to, kokiu kampu ir kokios spalvos šviesa kris ant jūsų pasirinktų objektų.

Išskiriamos trys šviesos sklidimo kryptys – iš viršaus, iš apačios ar besikryžiuojančios. Skirtingoms kiemo zonoms tinka skirtingi apšvietimo kampai. Pasisėdėjimams skirtoms terasoms tinka iš viršaus sklindantis apšvietimas, kuriantis ramią ir jaukią atmosferą ir nežlibinantis akių. Takelius, laiptus, duris įprasta apšviesti kryptiniais prožektoriais, užtikrinančiais gerą matomumą. Įvairiomis kryptimis ar iš apačios sklindanti šviesa gali neįprastai išryškinti jūsų sodo medžius ar gėlynus, vandens telkinius ar architektūrinius namo elementus.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Apšviečiant aplinką specialistai pataria vengti šaltų melsvų spalvų – jos gali paversti erdvę nejaukia, nenatūralia, net grėsminga. Visiškai priešingą efektą turi šiltos spalvos – ypač geltona, oranžinė – jos maloniai nuteikia, kuria svetingą nuotaiką.

Viena didžiausių daromų klaidų – netinkamai parinktas šviestuvo dydis. Jei nesate dėl jo tikri, pasižiūrėkite išėję į gatvę ar atsitraukę nuo namų keliolika metrų. Pavyzdžiui, šviestuvas ties pagrindinėmis durimis turėtų sudaryti apie 20 procentų jų aukščio. Dėl šviestuvų stiliaus daug klausimų nekyla – jie turėtų derėti prie namo eksterjero, jo spalvų paletės. Toną paprastai užduoda pagrindinio įėjimo šviestuvas.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Techninės lauko šviestuvų ypatybės

Lauko šviestuvai turi būti pritaikyti veikti lauko sąlygomis, t. y. būti atsparūs atmosferos poveikiui. Atsparumo lygį rodo vadinamasis IP kodas – kuo jis didesnis, tuo šviestuvas geriau apsaugotas nuo drėgmės, dulkių, purvo, smulkių daiktų. Mūsų klimate ypač aktuali apsauga nuo drėgmės – jei jos nebus ar bus nepakankama, šviestuvai greitai perdegs, be to, kels pavojų žmonių saugumui. Lauke montuojami šviestuvai privalo turėti izoliuotus laidus ir jungiklius.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Kadangi dalis lauko šviestuvų šviečia ilgą laiką, būtina atsižvelgti į jų šviesos šaltinių efektyvumą. Jis matuojamas Im/W, nurodančiu, kiek sunaudotas elektros energijos vatas išskiria šviesos. Pagal šį požymį taupiausios yra šviesos diodų (LED), metalo halogenų ir liuminescensinės lemputės, o mažiausiai efektyvios – kaitrinės lempos. Puiki alternatyva – energiją taupančios sistemos, kaip judesio jutikliai arba saulės energiją naudojantys šviestuvai. Šviestuvai su judesio jutikliais įrengiami rečiau naudojamose ar mažiau reprezentatyviose vietose – pavyzdžiui, ties sandėliukų durimis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.