Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?

 (1)
Lauko apšvietimo sistemos planavimas – atsakingas darbas, nes nuo jo sėkmės priklausys ne tik teritorijos grožis, bet ir jūsų saugumas. Šviestuvų pasiūla yra milžiniška, tad išsirinkti tikrai nelengva. Galbūt bus lengviau, jei žinosite svarbiusias estetines ir technines detales, į kurias būtina atkreipti dėmesį.
© Shutterstock nuotr.

Šviestuvais kuriama nuotaika

Bet kuri erdvė gali atrodyti ypatinga, suteikus jai tinkamą apšvietimą. Tinkamai parinktas apšvietimas gali sukurti vis kitokią atmosferą: suteikti žaismingą, romantišką ar dramatišką įspūdį. Tai daugiausia priklauso nuo to, kokiu kampu ir kokios spalvos šviesa kris ant jūsų pasirinktų objektų.

Išskiriamos trys šviesos sklidimo kryptys – iš viršaus, iš apačios ar besikryžiuojančios. Skirtingoms kiemo zonoms tinka skirtingi apšvietimo kampai. Pasisėdėjimams skirtoms terasoms tinka iš viršaus sklindantis apšvietimas, kuriantis ramią ir jaukią atmosferą ir nežlibinantis akių. Takelius, laiptus, duris įprasta apšviesti kryptiniais prožektoriais, užtikrinančiais gerą matomumą. Įvairiomis kryptimis ar iš apačios sklindanti šviesa gali neįprastai išryškinti jūsų sodo medžius ar gėlynus, vandens telkinius ar architektūrinius namo elementus.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Apšviečiant aplinką specialistai pataria vengti šaltų melsvų spalvų – jos gali paversti erdvę nejaukia, nenatūralia, net grėsminga. Visiškai priešingą efektą turi šiltos spalvos – ypač geltona, oranžinė – jos maloniai nuteikia, kuria svetingą nuotaiką.

Viena didžiausių daromų klaidų – netinkamai parinktas šviestuvo dydis. Jei nesate dėl jo tikri, pasižiūrėkite išėję į gatvę ar atsitraukę nuo namų keliolika metrų. Pavyzdžiui, šviestuvas ties pagrindinėmis durimis turėtų sudaryti apie 20 procentų jų aukščio. Dėl šviestuvų stiliaus daug klausimų nekyla – jie turėtų derėti prie namo eksterjero, jo spalvų paletės. Toną paprastai užduoda pagrindinio įėjimo šviestuvas.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Techninės lauko šviestuvų ypatybės

Lauko šviestuvai turi būti pritaikyti veikti lauko sąlygomis, t. y. būti atsparūs atmosferos poveikiui. Atsparumo lygį rodo vadinamasis IP kodas – kuo jis didesnis, tuo šviestuvas geriau apsaugotas nuo drėgmės, dulkių, purvo, smulkių daiktų. Mūsų klimate ypač aktuali apsauga nuo drėgmės – jei jos nebus ar bus nepakankama, šviestuvai greitai perdegs, be to, kels pavojų žmonių saugumui. Lauke montuojami šviestuvai privalo turėti izoliuotus laidus ir jungiklius.

Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
© Shutterstock nuotr.

Kadangi dalis lauko šviestuvų šviečia ilgą laiką, būtina atsižvelgti į jų šviesos šaltinių efektyvumą. Jis matuojamas Im/W, nurodančiu, kiek sunaudotas elektros energijos vatas išskiria šviesos. Pagal šį požymį taupiausios yra šviesos diodų (LED), metalo halogenų ir liuminescensinės lemputės, o mažiausiai efektyvios – kaitrinės lempos. Puiki alternatyva – energiją taupančios sistemos, kaip judesio jutikliai arba saulės energiją naudojantys šviestuvai. Šviestuvai su judesio jutikliais įrengiami rečiau naudojamose ar mažiau reprezentatyviose vietose – pavyzdžiui, ties sandėliukų durimis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?