Kaip išsirinkti geriausią įrankį sniegui kasti?

 (6)
Iškritęs pirmasis gausus šių metų sniegas nepasiruošusius užklupo ne tik kelininkus, bet ir kai kuriuos individualių gyvenamųjų namų gyventojus. Vienus – nepasirūpinusius kokybišku įrankiu sniegui kasti dar prieš jam užklojant kiemus, kitus – turinčius atgyvenusį kastuvą. DarauPats.lt kalbinti specialistai pataria, kokį kastuvą sniegui pirkti, kad žiema metai iš metų neužkluptų nepasiruošusių.
Kaip išsirinkti geriausią įrankį sniegui kasti?
© Shutterstock nuotr.

Siūlo atsižvelgti į kiemo dydį

Pirmiausia, renkantis sniegui kasti skirtą įnagį reikia priimti sprendimą, kokio tipo įrankį pirkti. Šiuo metu rinkoje populiariausi dviejų tipų įrankiai: kastuvas ir sniego stumtuvas.

„Renkantis įrankį sniegui kasti pirmiausia reikia įvertinti kiemo dydį, kuris ir nusako, koks įrankis būtų pats patogiausias konkrečiam kiemui. Pavyzdžiui, jei kiemas mažas, reikia kasti nedidelį išvažiavimą iš kiemo arba takelį aplink namą, paprasto kastuvo visiškai pakanka. Jei kiemo plotas didelis, vertėtų pagalvoti apie sniego stumtuvą“, - teigia parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ atstovas Augis Monkevičius.

Tiesa, atkreiptinas dėmesį į tai, kad sniego stumtuvas yra brangesnis už sniego kastuvą. Kita vertus, specialistų teigimu, šiuo atveju kainų skirtumas nėra toks didelis, kad apsimokėtų pirkti pigesnį įrankį ir užklupus rimtoms pūgoms vėliau darbuotis kieme iš peties.

Svarbiausia – kotas ir plastikas

Daugelio vaizduotėje patikimiausias įrankis sniegui kasti yra metalinis su mediniu kotu. Tačiau pardavėjų teigimu, nereikėtų pabūgti ir plastiko – svarbiausia atkreipti dėmesį į, atrodytų, mažareikšmes detales.

„Svarbiausia, į ką reikėtų atsižvelgti perkant kastuvą ar sniego stumtuvą, yra eksploatacijai rekomenduotina temperatūra. Šiuolaikiniai plastikiniai kastuvai gali būti eksploatuojami net 25 laipsnių šalčio temperatūroje ir nelūžti. Tačiau perkant įrankį reikia atkreipti dėmesį į gaintojo rekomendacijas“, - tikina bendrovės „Jupojos statybinės medžiagos“ atstovas Tomas Kančas.

Pasak jo, renkantis įrankį derėtų išsiaiškinti ir iš kokios žaliavos jis pagamintas. Iš pirminės žaliavos pagamintas produktas yra kur kas patvaresnis nei iš antrinės žaliavos nulietas kastuvas ar sniego stumtuvas. Tiesa, pastarojo kaina būtų mažesnė.

Jam antrina ir A. Monkevičiaus teigiantis, kad nederėtų bijoti pirkti plastikinių gaminių, tačiau vertėtų pasidomėti, iš kokios medžiagos jie gaminami. Pavyzdžiui, rinkoje yra iš specialaus plastiko gaminamų įrankių, kurie atsparūs smūgiams, ant jų net galima stovėti. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kastuvo ašmenis. Kokybiškesni kastuvai ar stumtuvai yra apkaustyti metaline juostele, apsaugančia įrankį nuo greito nusidėvėjimo.

Taip pat svarbi kastuvo dalis – kotas. Populiariausi rinkoje yra dviejų tipų kotai: aliuminis su gumine mova ir medinis.

„Medinis kotas yra klasika. Tačiau atkreipčiau dėmesį, kad rinkoje gausu nekokybiškų medinių kotų, su šakomis arba pagaminti iš drėgnos medienos, kurie greičiau lūžta, džiūdami susilanksto. Jie nėra ilgaamžiai. Be to, jie nėra ir tokie patogūs kaip šiuolaikiški metaliniai kotai, kurie yra išlenkti ir pritaikyti prie vartotojo poreikių“, - sako T. Kančas.

„Žinoma, aliuminis kotas yra patvaresnis ir patogesnis, tačiau reikėtų pagalvoti, ar jis tikrai būtinas. Juk sniegas pakankamai lengvas, todėl kastuvo kotas neturi būti toks tvirtas kaip kastuvo, skirto kasti žemei“, - pastebi A. Monkevičius.

Priežiūra paprasta

Visgi abu specialistai sutinka, kad ilgaamžiškumą labiausia lemia taip, kaip įrankis eksploatuojamas, tai yra, ar jis tausojamas ir ar po darbo tinkamai prižiūrimas.

„Didelių reikalavimų ar taisyklių rinkinių, kaip prižiūrėti kastuvą ar sniego stumtuvą, nėra. Tačiau natūralu, kad po darbo įrankį reikia nuvalyti, nepalikti lauke, o padėti sausoje vietoje“, - pataria T. Kančas.

Kita vertus, specialistai pataria kastuvui išleisti nemažiau kaip 10-20 eurų. Esą už tokią kainą nupirktas įrankis, tikėtina, turi daugiau šansų sulaukti bent antrosios žiemos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.