Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?

 (1)
Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.
© Shutterstock

Vazoninių eglučių rūšys

„Kalėdų eglės“ įkūrėjas Lukas Litvinas sako, kad šiais laikais vazoninių eglučių galima rasti daugybę rūšių. Populiariausiomis būtų galima įvardinti šias eglutes: Baltoji eglė, Serbinė eglė, Sidabrinė eglė, Daniškas kėnis.

Baltoji eglė – ši eglė išsiskiria savo mažais spygliukais ir siaura bei tankia laja, dėl savo kompaktiško dydžio ši eglutė tinka mažesnėms erdvėms.

Sidabrinė eglė – ši eglutė dar yra vadinama dygiąja, nes jos spygliai yra aštrūs ir tankūs. Toks medelis išsiskiria savo spalva – jis gali būti melsvo arba žalsvo atspalvio. Sidabrinei eglei tinka mūsų klimatas ir yra nebaisūs laukiniai gyvūnai, todėl ją persodinti galima ir atviroje vietoje.

Daniškas kėnis – itin populiarėjanti kalėdinių medelių rūšis. Ši rūšis savo populiarumą užsitarnavo dėl beveik nebyrančių spyglių. Tai išvaizdus, sodriai žalios spalvos medelis, kurio šakos išsidėsčiusios labai tvarkingai, todėl kartais netgi gali pasirodyti, kad tai dirbtinė eglutė.

Serbinė eglė – šiek tiek retesnis pasirinkimas, tačiau toks medelis yra gera paprastosios eglutės alternatyva. Ji pasižymi smulkiais spygliais, tankumu ir įdomiais atspalviais – nuo melsvai sidabrinio apačioje iki žalsvo viršuje.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?
© Shutterstock

Kaip išsirinkti tokią eglutę, kurią galima būtų vėliau persodinti?

Miškininkė - kraštovaizdžio architektė Dovilė Lileikienė sako, kad kuo mažesnė eglutė, tuo didesnė tikimybė, kad eglutė prigis. Taip yra dėl to, kad sodinant mažą eglutę į vazoną, nukertama mažiau augalui gyvybiškai reikalingų šaknų. Deja, tankioms ir medelyne gražiai augančioms eglutėms, kurios turi labai vešlią šaknų sistemą, dažnai yra nukapojama visa „gyvastis“, nes parduoti su dideliu vazonu yra nepatogu. L. Litvinas sutinka su tokia nuomone ir priduria, kad norint vėliau persodinti eglutę, geriau rinktis tokią, kuri yra užauginta vazone ir kurios šaknys jau yra tokios, kokios ir užaugo (t.y. netrumpintos šaknys), taip yra gaunami dideli šansai, kad eglutė prigis.

Kaip prižiūrėti eglutę vazonėlyje šventiniu laikotarpiu?

Vazoninės eglutės nemėgsta karščio, todėl jos turi būti laikomos kuo toliau nuo šilumą skleidžiančių prietaisų (radiatorių, židinių, krosnių). Kambaryje, kuriame stovės eglutė, turi būti pakankamai drėgna. Jei leidžia papuošalai, galima eglutę nupurkšti vandeniu. Jokių būdu nereikia jos perlaistyti vandeniu, gruntas turi būti tik šiek tiek drėgnas, kad nepradėtų sprogti pumpurai. Taip pat reikia pasistengti kabinant žaisliukus nepriveržti jų siūlais ar viela prie pat šakelių.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?
© Shutterstock

Kaip ir kada vyksta tokios eglutės persodinimas?

Miškininkė - kraštovaizdžio architektė sako, kad norint išsaugoti kalėdinę eglutę, reikia neleisti jai patirti ,,temperatūrinio streso". „Neneškite eglutės į namus iš minusinės temperatūros. Tegul ji bent parą pastovi nešildomoje patalpoje. Jei iki Kalėdų eglutė nepatyrė šalčio smūgio, viskas gerai“, – pasakoja D.Lileikienė.

Jei po Kalėdų lauke labai šalta, eglutę geriau palaikykite nešildomoje patalpoje. Jei temperatūra yra iki 0 laipsnių, eglutę galima iš karto sodinti. Tačiau išnešant ar sodinant eglutes žiemos metu iš kambario, reikia apžiūrėti augalo pumpurus. Jei jie pradėję brinkti, geriau augaliuką palikti apšviestoje, nešildomoje patalpoje ir labai saikingai padrėkinti. Jei pumpurai tokie kaip buvę ir
nėra šalčio, drąsiai galim sodinti, kaip visus augalus rudenį. Ekspertė pataria šaknis mulčiuoti smulkinta medžių žieve arba durpėmis. Pasodintą augalą taip pat galima ažūriškai apdengti eglių šakomis, šis būdas suteiktų augalui švelnesnes augimo sąlygas. Pavasarį augalą reiktų pagenėti, nupjaunant iki trečdalio šakučių ilgio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?