Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?

 (1)
Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.
© Shutterstock

Vazoninių eglučių rūšys

„Kalėdų eglės“ įkūrėjas Lukas Litvinas sako, kad šiais laikais vazoninių eglučių galima rasti daugybę rūšių. Populiariausiomis būtų galima įvardinti šias eglutes: Baltoji eglė, Serbinė eglė, Sidabrinė eglė, Daniškas kėnis.

Baltoji eglė – ši eglė išsiskiria savo mažais spygliukais ir siaura bei tankia laja, dėl savo kompaktiško dydžio ši eglutė tinka mažesnėms erdvėms.

Sidabrinė eglė – ši eglutė dar yra vadinama dygiąja, nes jos spygliai yra aštrūs ir tankūs. Toks medelis išsiskiria savo spalva – jis gali būti melsvo arba žalsvo atspalvio. Sidabrinei eglei tinka mūsų klimatas ir yra nebaisūs laukiniai gyvūnai, todėl ją persodinti galima ir atviroje vietoje.

Daniškas kėnis – itin populiarėjanti kalėdinių medelių rūšis. Ši rūšis savo populiarumą užsitarnavo dėl beveik nebyrančių spyglių. Tai išvaizdus, sodriai žalios spalvos medelis, kurio šakos išsidėsčiusios labai tvarkingai, todėl kartais netgi gali pasirodyti, kad tai dirbtinė eglutė.

Serbinė eglė – šiek tiek retesnis pasirinkimas, tačiau toks medelis yra gera paprastosios eglutės alternatyva. Ji pasižymi smulkiais spygliais, tankumu ir įdomiais atspalviais – nuo melsvai sidabrinio apačioje iki žalsvo viršuje.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?
© Shutterstock

Kaip išsirinkti tokią eglutę, kurią galima būtų vėliau persodinti?

Miškininkė - kraštovaizdžio architektė Dovilė Lileikienė sako, kad kuo mažesnė eglutė, tuo didesnė tikimybė, kad eglutė prigis. Taip yra dėl to, kad sodinant mažą eglutę į vazoną, nukertama mažiau augalui gyvybiškai reikalingų šaknų. Deja, tankioms ir medelyne gražiai augančioms eglutėms, kurios turi labai vešlią šaknų sistemą, dažnai yra nukapojama visa „gyvastis“, nes parduoti su dideliu vazonu yra nepatogu. L. Litvinas sutinka su tokia nuomone ir priduria, kad norint vėliau persodinti eglutę, geriau rinktis tokią, kuri yra užauginta vazone ir kurios šaknys jau yra tokios, kokios ir užaugo (t.y. netrumpintos šaknys), taip yra gaunami dideli šansai, kad eglutė prigis.

Kaip prižiūrėti eglutę vazonėlyje šventiniu laikotarpiu?

Vazoninės eglutės nemėgsta karščio, todėl jos turi būti laikomos kuo toliau nuo šilumą skleidžiančių prietaisų (radiatorių, židinių, krosnių). Kambaryje, kuriame stovės eglutė, turi būti pakankamai drėgna. Jei leidžia papuošalai, galima eglutę nupurkšti vandeniu. Jokių būdu nereikia jos perlaistyti vandeniu, gruntas turi būti tik šiek tiek drėgnas, kad nepradėtų sprogti pumpurai. Taip pat reikia pasistengti kabinant žaisliukus nepriveržti jų siūlais ar viela prie pat šakelių.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti?
© Shutterstock

Kaip ir kada vyksta tokios eglutės persodinimas?

Miškininkė - kraštovaizdžio architektė sako, kad norint išsaugoti kalėdinę eglutę, reikia neleisti jai patirti ,,temperatūrinio streso". „Neneškite eglutės į namus iš minusinės temperatūros. Tegul ji bent parą pastovi nešildomoje patalpoje. Jei iki Kalėdų eglutė nepatyrė šalčio smūgio, viskas gerai“, – pasakoja D.Lileikienė.

Jei po Kalėdų lauke labai šalta, eglutę geriau palaikykite nešildomoje patalpoje. Jei temperatūra yra iki 0 laipsnių, eglutę galima iš karto sodinti. Tačiau išnešant ar sodinant eglutes žiemos metu iš kambario, reikia apžiūrėti augalo pumpurus. Jei jie pradėję brinkti, geriau augaliuką palikti apšviestoje, nešildomoje patalpoje ir labai saikingai padrėkinti. Jei pumpurai tokie kaip buvę ir
nėra šalčio, drąsiai galim sodinti, kaip visus augalus rudenį. Ekspertė pataria šaknis mulčiuoti smulkinta medžių žieve arba durpėmis. Pasodintą augalą taip pat galima ažūriškai apdengti eglių šakomis, šis būdas suteiktų augalui švelnesnes augimo sąlygas. Pavasarį augalą reiktų pagenėti, nupjaunant iki trečdalio šakučių ilgio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.