Ką daryti, jei neauga žolė

 (3)
Jei jūsų kieme visiškai neauga žolė, prieš nuspręsdami toje vietoje padaryti takelį, terasą ar kažką panašaus, išbandykite keletą patarimų.
Ką daryti, jei neauga žolė
© Shutterstock nuotr.

Štai kelios priežastys, kodėl žolė neauga:

-Didelis šešėlis: pasistenkite maksimaliai sumažinti medžio šakų sukuriamą šešėlį. Patartina gerokai apkarpyti suaugusių medžių šakas ir jas apgenėti, kad kuo daugiau oro ir saulės šviesos pasiektų žemę. Pastebėsite, kad taip sumažės ir samanų.

-Drėgmės problemos: pamėginkite padaryti nuolydį ir taip pagerinti drenažą. Tam teks į daubas priberti žemių, kad jose neužsilaikytų vanduo. Jei toje vietoje yra laistymo sistema, atkreipkite dėmesį, ar tinkamai ja naudojatės. Geriausia yra laistyti rečiau, tačiau palaistyti gausiai, nes tai paskatins šaknis augti giliai. Pabrėžiame, kad vejos nereikia laistyti vakare arba karščiausiu dienos metu.

-Dirvožemio pH: tikrinkite dirvožemio testo rezultatus. Jei jokių testų nesate darę, paimkite keletą mėginių (iš keturių ar penkių vietų) ir ištirkite dirvožemį. Pagal testo rezultatus galima sukurti konkrečiam dirvožemiui skirtą programą. Jums reikės mikroelementų, o juose turės būti optimalus kiekis deguonies ir vandens, kad paskatintų žolės šaknų augimą. Galima įdėti tinkamą kiekį kalkių, kad sureguliuotų dirvožemio pH lygį.

-Grunto tankinimas: dirvožemį reikia aeruoti, nes taip į dirvožemį lengviau pateks vanduo ir deguonis, kurie yra būtini, kad išsiskirtų mikroelementų. Jei rudenį dar kartą pasėsite žolę, dirvožemį suaeruosite, pasirinksite tinkamą sėklų mišinį bei saulės ir šešėlio derinį, galite labai pagerinti žolės augimą.

-Per trumpai nupjauta žolė: rekomenduojamas maksimalus žolės ilgis 7 cm, optimalus 4-5 cm, dekoratyvines vejas galima pjauti dar trumpiau. Jei paliksite aukštesnę žolę, ji sutankės ir ją mažiau žeis vasaros karščiai, kurie yra gana rimta problema. Jei žolė nupjaunama per trumpai, jai yra sudėtinga atlaikyti vasaros karščius.

-Ligos: reikia patikrinti, ar jūsų vejos neapniko ligos, ir tokių aptikus, imtis priemonių. Ligų gali būti įvairių, tačiau su dauguma galima susitvarkyti tinkamai žolę pjaunant ir laistant.

Daugiau skaitykite čia: Trumpas vejos žodynas

-Vabzdžiai: pirmiausia vejai kenkia lervos, tad reikia patikrinti, ar tokių yra, nes priešingu atveju veja nunyks. Aptikus lervų, reikia jas išnaikinti su specialiomis priemonėmis.

Su vejos problemomis geriausia kovoti rudenį, nes naujų daigų šaknų sistema nebūna itin stipri, tad negali atlaikyti liepos ir rugpjūčio karščių bei lietaus trūkumo. Rudenį ne taip karšta, o ir vakarai paprastai vėsesni, todėl žolei gali užaugti stiprios, ilgos šaknys. Iki to laiko, kai ateis pavasaris, žolė gaus užtektinai lietaus, kad pasiruoštų ateinantiems karščiams bei vasarai būdingoms karščio ir drėgmės sąlygoms. Jei žinosite priežastis, kodėl žolė prastai auga, galėsite viską pakeisti ir mėgautis nuostabia veja.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.