Humaniškiausi būdai, kaip atsikratyti pelių

 (41)
Dauguma mūsų iš patirties žino, kad pelės namuose – tikra nelaimė. Vėlyvą rudenį, kai graužikai iš laukų ir miškų būriais lenda į žmonių būstus, ieškodami vietos, kur galėtų šiltai ir sočiai peržiemoti. Į rizikos zoną patenka visi – ir gyvenantys kaime nuosavuose namuose, ir miesto daugiabučių gyventojai.
Humaniškiausi būdai, kaip atsikratyti pelių
© Shutterstock nuotr.

Pelės ir žiurkės ateina ne tuščiomis letenomis: pavojingiausia, ką jos gali atnešti, yra tokių ligų kaip leptospirozė, maras, pasiutligės užkratas, niežų erkutės, laukinių gyvūnų parazitai. Graužikams nuolat atauga iltiniai dantys, ir jiems būtina juos nudildyti, todėl jie graužia viską, kas pakliūva: medį, betoną, gipso kartoną, statybines putas, plastiką, elektros laidus ir kabelius, nekalbant nekalbant apie maisto produktus ir sandėliukuose laikomą derlių.

Kovoti su pelėmis sodyboje galima įvairiais būdais. Ne paslaptis, kad gyvūnų teisių gynėjai itin jautriai reaguoja net į galimybę sunaikinti gyvą padarą.

Kvapai kovoje su graužikais

Pradėkime nuo „lengvosios artilerijos“ – atbaidymo. Graužikai bijo jiems nemalonių kvapų ir skonių, todėl reikėtų tuo pasinaudoti.

Pipirmėtės eterinis aliejus. Reikia paimti skudurėlį, gausiai jį apšlakstyti pipirmėtės aliejumi (galima įsigyti vaistinėje) ir įkišti skudurėlį giliau į urvelį. Jei jums kvapas nemalonus, urvelį užmūrykite statybinėmis putomis, betono skiediniu, alebastru.

Kitas galimas būdas – graužikų baidymas šeivamedžiu. Šeivamedžio krūmo šakas ar šaknis reikia sukapoti ir išdėlioti rūsyje ant visų grindų, lentynų. Tačiau naudodami šeivamedį atminkite, kad visos jo dalys nuodingos, ir nereikėtų jų dėti tiesiai ant maisto produktų.

Kaip juos sugauti

Antra dalis – gaudymas. Apie kates, šunis, šeškus ir kitus gyvūnus, kurie gaudo peles, visi žino, ir jei nori, bet kurį iš paminėtų augintinių gali įsigyti. Tačiau pelę galima sugauti ir nepadarant jai didelės žalos.

Jums prireiks stiklinio 0,5 arba 0,7 litro talpos butelio, į kurį reikia įpilti kokius 2–3 valg. šaukštus saulėgrąžų aliejaus. Užsukę butelį ar uždengę jį pirštu sukratykite, kad aliejus padengtų visą vidinę sienelę. Aliejus turi būti šalto spaudimo, nerafinuotas, kvapnus, kad pelė jo kvapą užuostų iš tolo.

Kad būtų patikimiau, galite į butelį įmesti dar ir masalą: lašinių gabalėlį, saulėgrąžų sėklų, sūrio, dešros – ką norite. Galima nemesti nieko, vienas aliejus tikrai privilioja graužikus.

Pastatykite butelį nuožulniai (paremkite iš šonų), prie jo kaklelio įrenkite nedidelį "laiptuką". Įlindus pelė negalės išlipti iš butelio, nes vis nuslys nuo aliejumi ištepto stiklinio paviršiaus. Butelis–spąstai nekenkia gamtai, leidžia jums ramiai miegoti iki ryto, nebepašokant po eilinio įprastų pelėkautų paukštelėjimo, jūsų nervų sistema bus apsaugota nuo baisių vaizdų (nuodų, klijų ar pelėkautų aukų – juk žuvusių graužikų po to reikia kažkaip atsikratyti).

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį?

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.