Garažai: įprastas ar skardinis?

 (1)
Galbūt ir jūsų aplinkoje yra tokių garažų, kaip nuotraukoje, tad galvojate, kaip apskritai gali kilti panašus klausimas? Iš tiesų, seną rūdyti pradėjusį sovietinį garažą pirkti įsiūlytum retam namų savininkui, tačiau ką pasakytumėte apie naują žvilgantį skardinį garažą? Tai ne mitas - tokie garažai siūlomi ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose aukšto pragyvenimo lygio šalyse. Kuo toks garažas skiriasi nuo įprastinio garažo ir kokie jo trūkumai palyginus su pastaruoju.
Garažai: įprastas ar skardinis?
© Shutterstock nuotr.

Nors į kai kuriuos garažų masyvus nesinori ne tik žiūrėti, tačiau ir apie juos kalbėti, skardiniai garažai net ir Vakarų šalyse neturi tokios neigiamos auros. Jie pardavinėjami ir JAV, ir Europos sąjungos šalyse. Žinoma, minėtose šalyse gausiai statomi ir įprasti garažai, tad kokie skirtumai tarp šių dviejų rūšių egzistuoja?

Skardinis garažas.

Privalumai.

Pirmoji pagalba. Tai geras sprendimas jei jūsų transporto priemonių ūkis netikėtai pagausėjo. Galbūt, niekada gyvenime nevairavę, nusprendėte įsigyti automobilį, o galbūt sulaukėte dar geresnių laikų ir perkate pramoginį laivelį ir priekabą, kuriuos norisi laikyti po stogu. Statyti naują garažo priestatą ar plėsti esamą yra daug vargo, o štai skardinis garažas gali tapti vienu iš greitų problemos sprendimo būdų.

Kaina. Skardinio garažo įrengimo kaina yra mažesnė, jei lyginsime su tradiciniu garažu.

Mobilumas. Jį galima pastatyti greičiau nei paprastą garažą, galima lengvai išrinkti ir pervežti – tad netgi persikeldami į kitus namus, galėsite jį ten nusivežti ar tiesiog vasarai pasistatyti sode.

Trūkumai.

Išvaizda. Žinoma, kiekvieno skonis skirtingas. Nors pasaulinėje rinkoje yra daug įvairių pasirinkimų, dauguma Lietuvos rinkai siūlomi garažai išskirtine išvaizda nepasižymi, nors vis tiek atrodo ženkliai geriau nei žymieji garažų masyvų “surūdijėliai” . Kad ir kaip bežiūrėtum, kiekvienas šeimininkas gali pagal savo supratimą įkomponuoti tradicinį garažą į aplinką, naudodamas tas pačias medžiagas ar dekoruodamas ta pačia spalva. Metalinės spalvos garažas, nors ir atrodo tvarkingai, iš bendro vaizdo dažnai iškrenta. Tiesa, kai kurie tiekėjai siūlo spalva padengtus garažus.

Sienų šiluminė varža. Taip, tai rodiklis, kuris aktualiausias gyvenamiesiems namams – o jūs juk garaže negyvensite. Tačiau garažo siena iš plytų ar iš blokelių yra kur kas šiltesnė nei metalinis karkasas, o tai lemia komfortą šaltesnėmis rudens ar pavasario dienomis, kai norėsite pasikrapštyti prie automobilio ar kažką sumeistrauti prie garaže esančio darbastalio.

Tradicinis garažas.

Privalumai.

Didesnis lankstumas. Daugiau galimybių. Kitaip tariant – jį galite pasistatyti ir susiprojektuoti patys. Galite įsirengti kiek norite (tiksliau – kiek telpa) lentynų pagal savo norus susiprojektuoti duobę po garažu, kurioje galėsite laikyti ką norite. Daug daugiau dekoravimo galimybių - ir visa tai galite pasidaryti patys.

Žinoma, tai ką matote metalinių garažų tiekėjų pasiūloje taip pat gali neatspindėti situacijos, kadangi kai kurie siūlo specialius garažus pagal užsakymą. Tačiau statydami savo, galite visą procesą reguliuoti patys ir keisti sprendimus, jeigu dėl ko nors apsigalvojote.

Ar matėte kaip garažą įsirengė vienas vilnietis? Kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui

Patogesnis ir šiltesnis. Tradicinis garažas yra tarsi papildoma namų erdvė – aišku, ten ne taip šilta, tačiau dažnu atveju galima nesunkiai priblokuoti jį prie namo, tad labai sklandžiai pereisite tarp dviejų patalpų. Net jei statotės garažą kaip atskirą pastatą, mūrinis garažas yra fiziškai šiltesnis netgi be papildomos apdailos.

Trūkumai.

Brangesnis variantas. Tai brangiau, ypač tada, jeigu garažas pavirs ne tokių reikalingų įrankių sandėliu. Ne visi šiuolaikinių namų statytojai brangindami savo pinigus statosi garažą.

Nebūtina? Nemaža dalis garažų, kurių pagrindinė paskirtis būna automobilio, motociklo ar kitos motorinės transporto priemonės laikymas, tampa įvairių daiktų sandėliu.

Architektų nuomonė: Ar verta įsirengti garažą?

Mažam daiktų kiekiui gali užtekti labai nedidelės pašiūrės (kuria gali tapti tas pats skardinis garažas), o vietoj garažo galima įsirengti stoginę. Stoginė iš esmės yra stogo konstrukcija ant polių: taip automobilis apsaugomas nuo kritulių, tačiau sprendimas kainuoja pigiau, be to, garažo plotas nesiskaičiuoja į bendrą namo plotą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.