Ekspertų patarimai, kaip taisyti ir prižiūrėti vejapjovę

 (13)
Šiltą ir lietingą vasarą vejapjovės naudojamos labai intensyviai. Todėl jas kruopščiai apžiūrėti ir remontuoti tenka dažniau.
Ekspertų patarimai, kaip taisyti ir prižiūrėti vejapjovę
© Shutterstock nuotr.

Jeigu neužsiveda benzininė mašina

Galbūt dar visai neseniai jūsų benzininė vejapjovė puikiai veikė. Nedirbote su ja dieną, savaitę, mėnesį ir ji nebeužsiveda. Kodėl sustreikavo variklis?

Galimos priežastys:

1. Stabdžių rankena. Prieš variklio užvedimą nuspauskite į apačią stabdžių, kartais ji vadinama “saugos” rankeną. Ją nuleidus, variklio darbas sustabdomas. Stabdžių rankenos nuleidimo metu patikrinkite, ar starterio lynelis juda laisvai, galbūt jį reikia reguliuoti. Jeigu stabdžių rankena veikia tinkamai, tikrinkite greičio rankeną.

2. Greičio rankena. Variklio užvedimo metu greičio rankena kartais paliekama netinkamoje padėtyje. užvedimo metu variklio sukimosi greitis turi būti didžiausias. Tuomet jis dirbs sklandžiai.

3. Benzino kiekis ir kokybė. Dažnai vejapjovės neužsiveda dėl to, kad buvo netinkamai saugotos žiemą. Lakieji benzino komponentai pamažu išgaruoja, todėl senu kuru užpildytas variklis gali neužsivesti. Prieš ilgesnę mašinos darbo pertrauką iš vejapjovės bako visą kurą išpilkite į kanistrą arba iki paskutinio lašo sunaudokite. Vejapjovės bakas iki pavasario turi būti tuščias ir švarus.
Priešdarbo pradžią įsitininkite, kad talpoje tinkamo kuro yra pakankamai.

4. Alyvos kiekis ir kokybė. Patikrinkite variklį sutepančios alyvos lygį. Labai svarbi ir alyvos kokybė. Apie ją daug pasako alyvos spalva: gera, šviežia alyva yra gelsva ir taki, pasenusi - juoda.

5. Uždegimo žvakė. Jeigu variklis užsiveda arba dirba prastai, vertėtų patikrinti žvakę. Sena nuodegomis ir baltais apnašais pasidengusi žvakė visada tampa pablogėjusios variklio sveikatos priežastimi.

Žvakę reikia keisti, jeigu:

  • žvakės elektrodas perdegė ar susidėvėjo;
  • žvakės sriegis surūdijo
  • ant žvakės yra nuodėgulių, alyvos dėmių, baltų apnašų
  • žvakės galiukas susidėvėjo

Tokiais atvejais žvakę pakeiskite arba nuvalykite, sureguliuokite tarpą. Įsukdami žvakę įsitikinkite, kad oro sklendė yra uždaryta. Tuomet galbūt pagerės ir variklio darbas.

6. Karbiuratorius. Šio įrenginio užduotis - tinkamomis dalimis sumaišyti kurą su oru, o gautą mišinį tiekti į degimo kamerą. Senstančiame karbiuratoriuje benzino garai gali palikti nuosėdas ir apnašas. Jos sutrikdo sklandų karbiuratoriaus darbą ir sumažina kuro mišinio srautus. Technikos nebijantis meistras karbiuratorių nuimti ir išvalyti gali ir namų sąlygomis.

7. Oro bei kuro filtrai. Užsiteršus oro arba kuro filtrams sumažėja variklio galia arba jis dirba netolygiai. Šiuos filtrus reikėtų valyti reguliariai. Kuo vejapjovės aplinkoje daugiau dulkių, tuo dažniau teks valyti oro filtrą.

Po kiekvienų 25 darbo valandų, oro filtrą reikėtų išplauti.

8. Peilis kliudė kietą daiktą. Dažnai ratuotos vejapjovės neužsiveda po to, kai pjovimo metu besisukantis peilis atsiremia į žolėje pasislėpusį tvirtą daiktą: akmenis, stulpelį, vamzdžius. Apie peilio susidūrimą su pašaliniu daiktu praneša darbui nebūdingi garsai. Po susidūrimo variklio apsukus staigiai mažėja ir jis užgęsta.

9. Horizontali padėtis. Vidaus degimo varikliai labai nemėgsta vartymo. Vartymo metu kuras gali užpilti žvakę. Todėl varikliui neužsivedus, prisiminkite, galbūt neseniai ją gulėte ant šono arba nuimdami peilį galandinimui, statėte statmenai.

10. Užsikirto alkūninis velenas arba stūmoklis. Įtarus, kad alkūninis velenas ar stūmoklis užsikirto, variklį išjunkite ir pabandykite juos atsargiai pajudinti pirštais.

Jei neužsiveda elektrinė vejapjovė.

1. Užsikimšo ventiliacijos grotelės Vėdinimo grotelės dažnai užsikemša nupjauta žole. Groteles patikrinkite ir išvalykite nuo žolės likučių.
2. perkaito. Dauguma variklių turi terminės apsaugos sistemą. Varikliui pernelyg įaitus ir pasiekus kritinę temperatūrą, apsaugos sistema jį išjungs. Leiskite varikliui atvėsti ir darbą tęskite.
3. Perdegė vejapjovės jungiklis. Patikrinkite vejapjovės jungiklį.

Vejapjovės išvalymas.

Nupjautų žolių sultys gali skatinti koroziją. Prie po korpusu esančių detalių prielipę žolės likučiai užkemša įvairias mašinos detales. Todėl specialistai drėgnos žolės pjauti nerekomenduoja. . Ji prie vejapjovės prilimpa lengviau, ją sunkiau pašalinti.

Sausos nuojautos žolės likučių sankaupas apatinėje korpuso ertmėje galima pašalinti šepečiu, metaliniu įrankiu, mentele, nupūsti oro kompresoriumi ir pūstuvu.

Vejapjovę užkimšusius šlapios žolės likučius iš korpuso reikia išplauti vandens srove.

Būtina nuvalyti ir variklį. Jis aušinamas oru ir turi gofruotas aušinimo briaunas. Šios briaunos neturi būti užsikimšusios dulkėmis, purvu ir žolės likučiais. Aušinimo briaunos valomos stipriu kompresoriaus oro srautu arba nušluojamos minkštu šepečiu.

Peilio galandimas.

Prieš nuimdami vejapjovės peilį būtinai atjunkite uždegimo žvakės laidą. Taip apsisaugosite nuo netikėto variklio užsivedimo.

Peilis nuimamas vejapjovę pavertus ant šono arba stačiai. Pavertimas priklauso nuo modelio ir gamintojo. Prieš pavertimą išpilkite visą alyvą, nes vartymas gali pakenkti keturtakčiam varikliui.

Daugumą peilių nuimti nėra sunku. Tereikia atsukti vieną ant pavaros veleno jį laikantį varžtą. Peilio ašmenų plikomis rankomis geriau neliesti.

Peilį galima galąsti daugybę kartų, kol jis visiškai sudils. Jeigu peilio kampai suapvalėjo, o ašmenys pernelyg suplonėjo, tokį peilį reikia pakeisti nauju.

Užgaląsti vejapjovės peilį galaima galandimo staklėmis su abrazyviniu disku, kampiniu šlifuokliu arba dilde, prieš tai peilį įtvirtinus spaustuvuose.

Vejapjovių peilius iš abiejų pusių reikia užgaląsti tolygiai. Galandimo kokybė tikrinama balansavimu. Peilis užmaunamas ant ašies. Jeigu peilio pusiausvyra ideali - jis užgaląstas puikia. Peilio svyravimai liudija apie priešingus dalykus. Netolygiai užgaląstas peilis pjovimo metu vibruos ir gali sukelti didesnius variklio gedimus.

Šaltinis: žurnalas „Pasidarysiu Pats“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.