Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.
© Shutterstock

Kokios yra pačios populiariausios kalėdinės eglutės?

„Eglute.lt“ projekto vadovė Diana Matesovič sako, kad vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes žmonės renkasi, tai, kas aktualiausia jų poreikiams. Pavyzdžiui, žaliąsias (paprastąsias) eglutes renkasi žmonės, kuriems Kalėdos asocijuojasi su eglės bei miško kvapu, nes būtent ši eglutė skleidžia itin malonų, netgi nostalgišką kvapą. Dygiosios eglės (sidabrinės), kuriomis dažniausiai prekiaujama vazonėliuose, yra mėgstamos dėl savo sidabrinio atspalvio bei didesnio atsparumo, palyginus su žaliosiomis eglutėmis. Štai kėniai yra labai populiarėjanti medelių rūšis. Jie dažniausiai atkeliauja į Lietuvą iš Danijos. Ši medelių rūšis puikiai tinka žmonėms, kurie nori pasipuošti labai anksti ir nustebinti draugus tankiu ir gražiu kalėdiniu medžiu.

VĮ „Vilniaus miškų“ urėdija personalo inspektorė Karolina Kščanovičiūtė sako, kad visgi paprastųjų eglučių populiarumą nustelbė kitos, patvaresnės kalėdinių medelių rūšys. Ekspertė pastebi, kad žmonės vis dažniau ieško kėnių ir sidabrinių eglučių, pirkėjai tapo reiklesni – jiems reikia tik suformuotų, taisyklingų medelių.

K. Kščanovičiūtė išskiria šias populiariausių eglučių išskirtines savybes:

* Sidabrinės eglutės – tankesnės, ilgesniais spygliais, bet labiau badosi.

* Paprastosios eglutės – labiau kvepia mišku, tradiciškesnės, bet greičiau byra.

* Baltosios eglutės – spygliukai trumpi, apvaliai išsidėstę ant šakučių, labai gerai išsilaiko įmerktos į vandenį, gali net ūglius išleisti.

* Kėniai – išvaizdūs, praktiškai nebyra spygliai.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę
© Shutterstock

Kaip prižiūrėti kirstinę eglutę?

Ekspertė, pasakodama apie kirstinių kalėdinių eglučių priežiūrą, pastebi, kad dažniausia pasitaikanti klaida – temperatūrinis šokas (kuomet, esant dideliam šalčiui, eglutė iš karto įnešama į šiltą kambarį). Taip ji gali net po pusdienio likti be spyglių. Jei lauke minusinė temperatūra, reikėtų eglutę pamažu pratinti prie aukštesnės temperatūros. Parsinešus į namus pirmiausia ją reikėtų nors keletui valandų palikti garaže, stiklintame nešildomame balkone ar pan., ir tik po to nešti į šiltą patalpą. Reikėtų saikingai laistyti, jei leidžia papuošimai – apipurkšti vandeniu, nepamiršus prieš tai išjungti lempučių; jei yra galimybė – laikyti vėsesnėje patalpoje; nestatyti arti šilumos šaltinių; jokiu būdu nestatyti stovo ar vazono tiesiai ant šildomų grindų (vazonas turėtų būti bent kelis cm pakeltas nuo grindų, kad cirkuliuotų oras). D. Matesovič priduria, kad prieš statant eglutę į stovą rekomenduojama šiek tiek nupjauti kotą.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę
© Shutterstock

Kaip prižiūrėti eglutę vazonėlyje?

D. Matesovič, pasakodama apie eglučių vazanėliuose priežiūrą, sako, kad jų priežiūra nesiskiria nuo kambarinių augalų priežiūros: eglutę reikia laistyti kelis kartus į savaitę minkštu vandeniu, nelaikyti šalia šilumos šaltinių.

Norint, kad eglutė išgyventų persodinta, reikėtų ieškoti medelių bent metus laiko augintų vazonuose, K. Kščanovičiūtė pataria rinktis nedidelę eglutę ir kaip galima trumpiau ją laikyti šiltoje patalpoje (1-2 savaites). Po švenčių išnešus į lauką vazoną reikėtų apipilti durpėmis ar pjuvenomis, uždengti eglišakėmis. Jei orai leidžia galima sodinti iš karto į žemę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.