Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.
© Shutterstock

Kokios yra pačios populiariausios kalėdinės eglutės?

„Eglute.lt“ projekto vadovė Diana Matesovič sako, kad vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes žmonės renkasi, tai, kas aktualiausia jų poreikiams. Pavyzdžiui, žaliąsias (paprastąsias) eglutes renkasi žmonės, kuriems Kalėdos asocijuojasi su eglės bei miško kvapu, nes būtent ši eglutė skleidžia itin malonų, netgi nostalgišką kvapą. Dygiosios eglės (sidabrinės), kuriomis dažniausiai prekiaujama vazonėliuose, yra mėgstamos dėl savo sidabrinio atspalvio bei didesnio atsparumo, palyginus su žaliosiomis eglutėmis. Štai kėniai yra labai populiarėjanti medelių rūšis. Jie dažniausiai atkeliauja į Lietuvą iš Danijos. Ši medelių rūšis puikiai tinka žmonėms, kurie nori pasipuošti labai anksti ir nustebinti draugus tankiu ir gražiu kalėdiniu medžiu.

VĮ „Vilniaus miškų“ urėdija personalo inspektorė Karolina Kščanovičiūtė sako, kad visgi paprastųjų eglučių populiarumą nustelbė kitos, patvaresnės kalėdinių medelių rūšys. Ekspertė pastebi, kad žmonės vis dažniau ieško kėnių ir sidabrinių eglučių, pirkėjai tapo reiklesni – jiems reikia tik suformuotų, taisyklingų medelių.

K. Kščanovičiūtė išskiria šias populiariausių eglučių išskirtines savybes:

* Sidabrinės eglutės – tankesnės, ilgesniais spygliais, bet labiau badosi.

* Paprastosios eglutės – labiau kvepia mišku, tradiciškesnės, bet greičiau byra.

* Baltosios eglutės – spygliukai trumpi, apvaliai išsidėstę ant šakučių, labai gerai išsilaiko įmerktos į vandenį, gali net ūglius išleisti.

* Kėniai – išvaizdūs, praktiškai nebyra spygliai.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę
© Shutterstock

Kaip prižiūrėti kirstinę eglutę?

Ekspertė, pasakodama apie kirstinių kalėdinių eglučių priežiūrą, pastebi, kad dažniausia pasitaikanti klaida – temperatūrinis šokas (kuomet, esant dideliam šalčiui, eglutė iš karto įnešama į šiltą kambarį). Taip ji gali net po pusdienio likti be spyglių. Jei lauke minusinė temperatūra, reikėtų eglutę pamažu pratinti prie aukštesnės temperatūros. Parsinešus į namus pirmiausia ją reikėtų nors keletui valandų palikti garaže, stiklintame nešildomame balkone ar pan., ir tik po to nešti į šiltą patalpą. Reikėtų saikingai laistyti, jei leidžia papuošimai – apipurkšti vandeniu, nepamiršus prieš tai išjungti lempučių; jei yra galimybė – laikyti vėsesnėje patalpoje; nestatyti arti šilumos šaltinių; jokiu būdu nestatyti stovo ar vazono tiesiai ant šildomų grindų (vazonas turėtų būti bent kelis cm pakeltas nuo grindų, kad cirkuliuotų oras). D. Matesovič priduria, kad prieš statant eglutę į stovą rekomenduojama šiek tiek nupjauti kotą.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę
© Shutterstock

Kaip prižiūrėti eglutę vazonėlyje?

D. Matesovič, pasakodama apie eglučių vazanėliuose priežiūrą, sako, kad jų priežiūra nesiskiria nuo kambarinių augalų priežiūros: eglutę reikia laistyti kelis kartus į savaitę minkštu vandeniu, nelaikyti šalia šilumos šaltinių.

Norint, kad eglutė išgyventų persodinta, reikėtų ieškoti medelių bent metus laiko augintų vazonuose, K. Kščanovičiūtė pataria rinktis nedidelę eglutę ir kaip galima trumpiau ją laikyti šiltoje patalpoje (1-2 savaites). Po švenčių išnešus į lauką vazoną reikėtų apipilti durpėmis ar pjuvenomis, uždengti eglišakėmis. Jei orai leidžia galima sodinti iš karto į žemę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.

Svarbiausi žingsniai, kaip paruošti veją žiemos miegui

Pavasarį bei vasarą žaliuojanti veja – tikras malonumas savininko akiai. Kad kitą pavasarį būtų mažiau darbo ir galima būtų anksčiau džiaugtis sveika vejos išvaizda, reikia tinkamai ją paruošti žiemos miegui. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip tai padaryti.

Kas buvo aktyviausi šios vasaros kenkėjai?

Besibaigiant vasarai kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ užfiksavo per trejus metus dvigubai išaugusį vapsvų iškvietimų skaičių. Pabrėžiama, kad daugėjo ne tik užklausų, bet augo ir aukštis, nuo kurio teko nukabinti lizdus.

Pelėnų invazija sklype: kaip to išvengti?

Pelėnai – graužikai, kurie daugiausia gyvena pievose bei laukuose. Tačiau kartais šie gyvūnai, ieškodami tinkamų gyvenimui sąlygų, apsigyvena arčiau žmogaus (individualių namų, sodybų, daugiabučių kiemuose), o orams atvėsus, netgi persikelia į ūkinių pastatų ir namų vidų. Tad ko galima imtis, kad pelėnai neapsigyventų šalia namų esančiame sklype?

Košmaras jūsų lovoje – patalinės blakės (1)

Dar prieš kelis dešimtmečius patalinės blakės išsivysčiusiose šalyse buvo retas atvejis, tačiau kiekvienais metais ši problema auga – viešbučiuose blakių invazija. Per pastaruosius 8 mėnesius Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuoti beveik 900 blakių atvejai, Lietuvoje per paskutinį ketvirtį kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ gavo per 140 iškvietimų naikinti šiuos kraujasiurbius.