Aplinkos tvarkymas šį rudenį: svarbiausios užduotys

Rudeninis sodas turi savito žavesio, tačiau krentantys įvairiaspalviai lapai mums ir primena, jog metas paruošti aplinką žiemai. Darbų yra išties nemažai, tačiau pabandėme išskirti 7 pagrindinius, kuriuos būtina atlikti prieš prasidedant šaltajam metų laikui.
Aplinkos tvarkymas šį rudenį: svarbiausios užduotys
© Fotolia nuotr.

1. Rudenį takeliuose gali priaugti samanų ir kerpių, todėl būtina išvalyti visus tarpelius ir plyšius. Tam geriausiai tinka šluotos, grindinio šepečiai bei specialūs šiam darbui skirti peiliai.

2. Apsaugokite namus nuo galimo potvynio bei vabalų antplūdžio: išvalykite latakus. Jie gali ne tik užsikimšti – tai ideali vieta veistis įvairiems vabzdžiams. Šiam darbui pasirinkite įrankį ilgu kotu, kuriuo galėtume ir grandyti, ir valyti latakus.

3. Visai netrukus prasidės lietingas ir vėjuotas oras. Tad verta pasirūpinti medžių šakomis t.y. nupjauti nereikalingas šakas, kurios šiaip ar taip po audros gali bjauroti aplinką. Tam itin tiks specialios žirklės šakoms genėti. Įsitikinkite, kad jos turi tvirtą mechanizmą.

4. Pasirūpinkite veja. Su samanomis vejoje susiduria daugelis sodininkų, o ruduo puikus metas jas pašalinti kartu su lapais ir įvairiomis susikaupusiomis lūženomis. Šiam darbui naudokite specialų vejai skirta grėblį. Rudenį taip pat vertėtų išvėdinti veją t.y. pradurti joje mažas skyles, kurios leistų orui ir mineralams lengviau pasiekti žolės šaknis. Šis metų laikas tinkamiausias, nes žolė vis dar auga, o oras jau nėra sausas.

5. Sodinkite gėlių svogūnėlius. Iki žiemos jie įleis šaknis, o pavasarį jūsų sodai pasipuoš žiedais. Svarbu iškasti svogūnėliui tinkamo gylio duobę. Pavyzdžiui, 6 cm svogūnėlis turėtų būti kasamas į 12-18 cm gylio duobę. Svogūnėlį reiktų sodinti nosimi žemyn. Šiam darbui naudokite daržininko kastuvėlį, kuris būtų pritaikytas įvairaus kietumo dirvai.

6. Pasirūpinkite ilgamečiais augalais: pašalinkite nudžiūvusius lapus ir kotus. Tai galima daryti rankomis arba greičiau – naudojantis sekatoriumi. Pasirinkite tokį įrankį, kuriuo galėtumėte kirpti tiek storesnes, tiek plonesnes šakas.

7. Bendra švara. Ruduo puikus metas pataisyti gėlynų ir komposto aptvarus, pašiūres. Pasirūpinkite lauko baldais.

Primename, kad vyksta Daraupats.lt ir „Fiskars“ organizuojamas konkursas, kuriame galite laimėti šakes kompostui ir universalų grėblį. Jame dalyvauti galite ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.