Aplinkos tvarkymas šį rudenį: svarbiausios užduotys

Rudeninis sodas turi savito žavesio, tačiau krentantys įvairiaspalviai lapai mums ir primena, jog metas paruošti aplinką žiemai. Darbų yra išties nemažai, tačiau pabandėme išskirti 7 pagrindinius, kuriuos būtina atlikti prieš prasidedant šaltajam metų laikui.
Aplinkos tvarkymas šį rudenį: svarbiausios užduotys
© Fotolia nuotr.

1. Rudenį takeliuose gali priaugti samanų ir kerpių, todėl būtina išvalyti visus tarpelius ir plyšius. Tam geriausiai tinka šluotos, grindinio šepečiai bei specialūs šiam darbui skirti peiliai.

2. Apsaugokite namus nuo galimo potvynio bei vabalų antplūdžio: išvalykite latakus. Jie gali ne tik užsikimšti – tai ideali vieta veistis įvairiems vabzdžiams. Šiam darbui pasirinkite įrankį ilgu kotu, kuriuo galėtume ir grandyti, ir valyti latakus.

3. Visai netrukus prasidės lietingas ir vėjuotas oras. Tad verta pasirūpinti medžių šakomis t.y. nupjauti nereikalingas šakas, kurios šiaip ar taip po audros gali bjauroti aplinką. Tam itin tiks specialios žirklės šakoms genėti. Įsitikinkite, kad jos turi tvirtą mechanizmą.

4. Pasirūpinkite veja. Su samanomis vejoje susiduria daugelis sodininkų, o ruduo puikus metas jas pašalinti kartu su lapais ir įvairiomis susikaupusiomis lūženomis. Šiam darbui naudokite specialų vejai skirta grėblį. Rudenį taip pat vertėtų išvėdinti veją t.y. pradurti joje mažas skyles, kurios leistų orui ir mineralams lengviau pasiekti žolės šaknis. Šis metų laikas tinkamiausias, nes žolė vis dar auga, o oras jau nėra sausas.

5. Sodinkite gėlių svogūnėlius. Iki žiemos jie įleis šaknis, o pavasarį jūsų sodai pasipuoš žiedais. Svarbu iškasti svogūnėliui tinkamo gylio duobę. Pavyzdžiui, 6 cm svogūnėlis turėtų būti kasamas į 12-18 cm gylio duobę. Svogūnėlį reiktų sodinti nosimi žemyn. Šiam darbui naudokite daržininko kastuvėlį, kuris būtų pritaikytas įvairaus kietumo dirvai.

6. Pasirūpinkite ilgamečiais augalais: pašalinkite nudžiūvusius lapus ir kotus. Tai galima daryti rankomis arba greičiau – naudojantis sekatoriumi. Pasirinkite tokį įrankį, kuriuo galėtumėte kirpti tiek storesnes, tiek plonesnes šakas.

7. Bendra švara. Ruduo puikus metas pataisyti gėlynų ir komposto aptvarus, pašiūres. Pasirūpinkite lauko baldais.

Primename, kad vyksta Daraupats.lt ir „Fiskars“ organizuojamas konkursas, kuriame galite laimėti šakes kompostui ir universalų grėblį. Jame dalyvauti galite ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.