5 naudingi patarimai, kaip sodyboje utilizuoti šiukšles

 (6)
Kiekvienam sodininkui mėgėjui anksčiau ar vėliau kyla problema, kaip utilizuoti įvairias šiukšles, kurių susikaupia sklype per visą sezoną. Ką daryti su šiukšlėmis, kur jas laikyti ir kaip utilizuoti – tai klausimai, kuriuos mes ir pamėginsime išgvildenti šiame straipsnyje.
5 naudingi patarimai, kaip sodyboje utilizuoti šiukšles
© Shutterstock nuotr.

Buitinės atliekos bei įvairios statybinės šiukšlės yra reali problema sodų bendrijose ir sodybose. Kiekvienas iš mūsų ją sprendžiame savaip. Tačiau viena yra iš tiesų išspręsti šią problemą, ir visai kas kita – išmesti šiukšles į artimiausią griovį, mišką arba palikti pakelėje, paverčiant viską aplink tikru šiukšlynu, užpildytu plastikiniais maišeliais, skardinėmis, plastikiniais buteliais ir kitomis atliekomis.

Apie tai, kokią žalą daro gamtai, žmonės nė nesusimąsto. O po kelerių metų tokie grioviai ir pamiškės virsta stichiniais šiukšlynais, kurie išskiria didžiulį kiekį kenksmingų medžiagų ir kenkia mūsų ir šiaip toli gražu ne tobulai ekologijai.

Pirmas patarimas: perkelkite šiuos rūpesčius ant svetimų pečių

Mes gyvename ne akmens amžiuje, ir šiandien pats humaniškiausias ir paprasčiausias būdas atsikratyti šiukšlių – organizuoti jų išvežimą. Yra daugybė specializuotų komunalinių tarnybų ir įvairių komercinių įmonių, kurios už tam tikrą mokestį išveš šiukšles iš jūsų ir jūsų kaimynų sklypo.

Tokias paslaugas teikiančias įmones galima lengvai susirasti internetu. Sudarę sutartį, galėsite ramia sąžine pamiršti apie šiukšlių sodyboje problemą. Bet jei dėl kažkokių priežasčių (per brangu, neapsimoka ir pan.) šiukšlių išvežimo organizuoti neįmanoma, teks ieškoti kitų būdų. Juos aptarsime išsamiau.

Iš tiesų šiukšlių utilizavimo problema daug gilesnė, nei mes manome. Juk svarbu ne tik tai, kaip konkrečiai utilizuoti įvairaus pobūdžio atliekas, bet ir tai, kur ir kaip jas tinkamai laikyti. O ir apskritai, ar viskas, ką mes norime išmesti, iš tiesų yra šiukšlės?

Antras patarimas: kompostuokite

Dalį atliekų: šakas, maisto likučius, nukritusius lapus, nupjautą žolę, piktžoles, kiaušinių lukštus ir kitą pūvančią organinę žaliavą, taip pat popierių ir kartoną galima panaudoti kompostui. Tai ko gero geriausias būdas utilizuoti maisto ir augalines atliekas. Taip jūs ne tik atsikratysite nemažos dalies šiukšlių, bet ir gausite puikių natūralių trąšų. Reikia įrengti specialią kompostavimui skirtą dėžę. Kad prie šios dėžės nesiveistų musės, būsimą kompostą reikia uždengti tankiu sluoksniu nupjautos žolės arba piktžolių. Galima pasigaminti komposto dėžę su dangčiu. Tokiu būdu atliekos užims mažiau vietos, jas bus paprasčiau laikyti.

Trečias patarimas: neišmeskite statybinių šiukšlių

Statybines šiukšles galima panaudoti klojant pamatus – pavėsinei, kepsninės aikštelei ir pan. Galima panaudoti ne tik plytų ir blokų gabalus, atlikusį gipso kartoną, dailylentes, apkalas ir stiklą, bet ir įvairius metalinius elementus, pavyzdžiui, kampukų, lovių, vamzdžių nuopjovas, akmens skaldą. Plytų ir akmens atliekas galima panaudoti įrengiant sodo takelius – tai labai tvirta ir patikima medžiaga.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį?

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.