5 medienos kompozito terasos lentų pranašumai prieš impregnuotas lentas

 (39)
Medinė terasa yra turbūt vienas tų dalykų, kuriems bene kiekvienas savininkas yra bent teoriškai numatęs vietą. Kada ateis laikas jai - kartais sunku pasakyti, o net ir tokiam laikui atėjus, reikia rinktis iš daugybės medžiagų. Kiekvienas savininkas nori, kad terasa tarnautų kuo ilgiau, reikalautų mažiausiai priežiūros, gražiai atrodytų ir kainuotų palyginti nebrangiai. Ar medienos kompozito terasos lentos yra geriausias šiuos kriterijus atitinkantis sprendimas?
5 medienos kompozito terasos lentų pranašumai prieš impregnuotas lentas
© Fotolia nuotr.

Pateiksime jums penkias priežastis, kodėl terasoms įsirengti galite rinktis medžio kompozito terasos lentas, o ne paprastas medines lentas:

• Medienos kompozito terasos lentos yra visiškai atsparios pelėsiui bei grybeliui bei kitoms medieną puolančioms ligoms. Taip pat į įprastą medieną įsigeria dėmės, o norint jų atsikratyti, reikės giliai nušlifuoti medieną. Būna ir taip, kad dėmės įsigeria per giliai.

• Medžiagos, iš kurių gaminamos medžio kompozito terasos lentos, yra griežtai kontroliuojamos, todėl visų pagamintų lentų nereikės papildomai dengti,dings rizika, kad tai padarysite netinkamai. Tai akivaizdžiai pagerina įspūdį apie baigto projekto kokybę.

• Kokybiškos medžio kompozito lentos kaip ir daugelis plastiko gaminių yra ilgaamžės – tai užtikrina jose esanti plastiko dalis. Impregnuotos lentos, kaip ir daugelis lauko medienos gaminių pasižymi ženkliai trumpesniu efektyvaus tarnavimo laiku.

• Medienos kompozito lentos nesideformuoja. Paprasta mediena deformuojasi, nes lentos sritys skirtingai išsiplečia. Tai paprastai nutinka, kai mediena sušlampa, o išdžiuvusi išsaugo tokią formą. Kompozitinių medžiagų konstrukcija yra vienoda, tokios lentos nesugeria vandens. Kadangi jų standartas yra griežtai kontroliuojamas, temperatūrai besikeičiant lentos tiek pat išsiplės ir susitrauks, ir tai nepadarys joms jokios žalos.

• Medinės terasos valymas yra didžiausia problema. Samanų ir pelėsių sankaupas po žiemos lengviausia nuvalyti su spaudimą naudojančiu plovimo prietaisu. Su juo pateksite į visus užkampius ir plyšius bei švariai viską nuplausite. Savininkai pastebi, kad dažnai apsauginis sluoksnis labai nukenčia nuo vandens spaudimo, kurio reikia norint nuplauti nešvarumus, arba vandens čiurkšlė jį nuplauna kartu su nešvarumais. Todėl terasa atrodo labai netvarkinga ir ją reikia vėl padengti apsauginiu sluoksniu. Prie medienos kompozito lentų blogiau kimba purvas, todėl jį nuvalyti prireiks mažiau jėgos ir pastangų.

Tačiau, klausiate Jūs, kodėl vien giriame šias lentas ir ar tai kažkokia "stebuklinga" medžiaga? Jūsų įtarumas tikrai turi pagrindo – medienos kompozito dailylentės šiandien yra  brangesnis pasirinkimas lyginant su impregnuotomis pušinėmis ir kai kuriais atvejais su termiškai apdorota mediena. Verta pagalvoti, ar vietoj šių pinigų neįsirengus papildomo kvadaratinių metrų terasos ar papildomos sodo konstrukcijos.

Taip pat aiškiais kriterijais nepamatuojamas, tačiau akivaizdus autentiškumas šiuo atveju yra impregnuotų lentų privalumas. Paprastos pušinės lentos vizualiai atsparesnės braižymui, tiksliau, netyčiniai įbrėžimai atrodo natūraliau. Jūs galite atskirti, kur terasa dengta medinėmis, o kur medienos kompozito lentomis ir tai natūralumą vertinančiam terasos savininkui yra vienas svariausių argumentų, skatinantis rinktis impregnuotą medieną ar kitą natūralų pasirinkimą – termiškai apdorotas dailylentes, maumedį, tropinę medieną ar netgi tinkamai apdorotą kietmedį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.