5 laiką taupantys sodo įrankiai

 (1)
Sodininkystė pagal savo pobūdį yra daug pastangų ir laiko reikalaujantis darbas. Tačiau turėdami tinkamus įrankius, palengvinsite augalų sodinimą, lauko erdvės priežiūrą ir gražinimą. Tinkamas užduočiai įrankis sumažins nugarai tenkantį krūvį, be to, gali padėti sutaupyti laiko, kurį geriau praleisite ilsėdamiesi savo sode, o ne dirbdami jame.
Čia aptarsime keletą įrankių, kurie yra geriausi laiko taupytojai. Kai kurie jų buvo sukurti prieš amžius, o kai kurie yra pakankamai modernūs išradimai.
5 laiką taupantys sodo įrankiai
© Shutterstock nuotr.

1 - Hori-Hori peilis

Hori-hori peilis yra senovinis japonų įrankis, kuris iš dalies yra kastuvėlis, o iš dalies - peilis. Tradiciškai jis buvo naudojamas bonso medelių persodinimui ir šakniavaisių kasimui uolėtose vietovėse.
Priešingai nei dauguma kastuvų, kurie sulinksta, jei bandydami ištraukti užsispyrusią šaknį ar akmenį geležtę spaudžiate, tvirtasis hori-hori peilis nesusilenkia ir lengvai nelūžta. Iš tvirto nerūdijančio plieno pagaminta geležtė yra įtvirtinta tvirtoje medinėje rankenoje. Su siaurąja geležtės dalimi lengvai pateksite į ankštas vietas, o dantytoji pusė pravers pjaunant susipynusias šaknis. Ant modernaus hori-hori peilio geležtės nugaros rasite ir liniuotę, kuri pravers sodinant svogūnėlius.

2 – Velėnos apipjaustymo peilis

Kita rūšis sodo „peilių“ yra naudojama apipjaustyti velėnai, kad žolė nesibrautų į gėlynus.
Velėnos apipjaustymo peilių rankena yra ilga kaip kastuvo, o jos gale yra plokščia geležtė, kurią primindami su koja staigiai nukertate storus žolių šakniastiebius. Su jo pagalba greitai ir lengvai nubrėšite griežtą savo vejos liniją ir paryškinti kiemo kontūros taip jūsų kiemo kontūrai bus tikrai ryškūs.

3 – Lapų smulkintuvas

Jų būna įvairiausių formų – autonominių ir skirtų pritvirtinti prie lapų pūstuvo arba žoliapjovės.
Su šiuo prietaisu susmulkinę lapus pasigaminsite puikias dirvožemio trąšas. Suberkite nukritusius lapus į smulkintuvą (to nereikės daryti, jei jis bus pritvirtintas prie žoliapjovės). Susmulkinti lapai lengvai suirs kompostinėje, tad galėsite naudoti švarų ir maistingą mulčių gėlynams arba įmaišyti jį kaip trąšas į nederlingą dirvą.

4 – Genėjimo įrankis

Yra keletas genėjimo įrankių rūšių, leisiančių jums apgenėti medžius nelipant ant kopėčių.
Dažniausiai pasitaikantis yra teleskopinis genėjimo įrankis su genėjimo geležte (skirta šakoms, kurių diametras iki 2,5 cm) ir trumpu pjūklu (storesnėms šakoms). Norint nukirpti šaką, užtenka patempti virvelę, kabančią prie koto, kurio ilgis, priklausomai nuo modelio, gali siekti net iki 4,5 metro ir daugiau. Parduotuvėse rasite benzininių bei elektrinių genėjimo įrankių sudėtingesniems darbams ir mažesnių genėjimo įrankių vaismedžiams.

5 – Vaisių surinktuvas

Vaisių surinktuvas yra skirtas nuskinti vaisius nelipant į medį ar ant kopėčių.
Įrankyje yra metalinės žnyplės su krepšiu, į kurį įkrenta vaisiai. Jų būna įvairių ilgių ir dydžių (priklausomai nuo medžio ir renkamų vaisių dydžio). Nors iš pradžių gali reikėti šiek tiek pasitreniruoti, įgudus šis įrankis bus vienas džiaugsmas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kodėl tarakonai išlenda naktį?

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.