Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.
© Shutterstock

Daiginti sėklas namuose nėra jau taip sudėtinga. Daugiau pastangų reikia įdėti į jų gyvybės palaikymą. Svarbiausia sukurti tinkamas sąlygas, kurios leistų augti sveikiems ir stipriems augalams, kurių vėliau nepultų įvairūs kenkėjai bei ligų sukėlėjai.

* Per mažai šviesos. Sodinukams reikia daug šviesos. Daiginimui skirtus indelius su pasėtomis sėklomis reikia laikyti kuo geriau apšviestoje vietoje, paprastai rekomenduojama tai daryti prie į pietų pusę atsisukusio lango.

Jeigu namuose juntamas šviesos trūkumas, rekomenduojama į pagalbą pasitelkti dirbtinį apšvietimą. Tam galima naudoti specialias augalų lempas arba įsigyti paprastesnius fluorescencinius šviestuvus, kurių aukštį būtų galima reguliuoti. Šviestuvus reikia laikyti kuo arčiau sodinukų, neliečiant jų. Pasirodžius sodinukams, įjungtą šviesą reikėtų laikyti 12–16 valandų per parą.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos
© Shutterstock

* Per daug arba per mažai vandens. Kaip keistai beskambėtų, laistymas yra tikriausiai sudėtingiausia augalų auginimo dalis. Per daug ar per mažai vandens – sėklos pasmerktos pražūčiai. Kadangi sodinukai yra tokie delikatūs, laistymo klaidoms lieka labai mažai vietos. Dirvožemį, kuriame pasėjote sėklas, reikia išlaikyti drėgną, bet ne šlapią.

* Pradedama per anksti. Per ankstus sėklų pasėjimas yra viena dažniausiai pasitaikančių ir kartu didžiausių klaidų. Dauguma augalų nemėgsta šalčio. Šaltoje oro temperatūroje ir vėsiame dirvožemyje išaugę sodinukai nebus labai stiprūs, jie bus mažiau atsparūs įvairiems kenkėjams ir ligų sukėlėjams.

* Sodinama per giliai. Kaip giliai reikia sodinti sėklas, priklauso nuo jų rūšies. Paprastai visa sodinimo informacija yra pateikiama ant sėklų pakuotės. Kai kurioms sėkloms yra reikalinga visiška tamsa, o kitoms reikia šiek tiek šviesos. Jeigu ši informacija nenurodyta, rekomenduojama sodinti sėklas du kartus arba tris kartus giliau nei pats sėklos plotis.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos
© Shutterstock

* Etikečių problema. Organizuotas sėklų ženklinimas yra labai pravartus, nes pasodinus sėklas ir pradėjus augti sodinukams labai lengva pasimesti, kurioje dėželėje, kas auga.

Ženklinimui labai tinka naudoti medinius „ledų“ pagaliukus. Ant pagaliukų tereikia markeriu užrašyti augalų pavadinimus ir juos susmaigstyti į dirvožemį, šalia pasodintų atitinkamų augalų sėklų. Kad pavadinimai nenusitrintų, užrašus galima patepti peršviečiamu nagų laku, kuris veiks kaip sandariklis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų

Piktžolės gali būti naikinamos tiek natūraliu, tiek cheminiu būdu. Kadangi cheminiai preparatai yra itin agresyvūs, prieš pradedant juos naudoti, geriau išmėginti mažiau aplinkai kenksmingas, natūralias priemones. Pristatome kelis organiškus būdus, kuriuos galite pasitelkti kovoje su piktžolėmis.

Balandžio mėnuo darže bei sode: kokie darbai laukia?

Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaina, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Balandis – ganėtinai intensyvus mėnuo daržininko bei sodininko kalendoriuje, tad kviečiame susipažinti su svarbiausiais šio mėnesio darbais.

Pavasarinis šiltnamio tvarkymas – svarbiausi darbai

Po žiemos šiltnamis gali atrodyti gan atstumiančiai ir apleistai, tad jei dar neatlikote pavasarinių tvarkymosi darbų jame, dabar pats metas tuo užsiimti. Kadangi darbų laukia nemažai, aptarsime pačius svarbiausius iš jų šiame tekste.

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.