Piktžolių naikinimas tuo, ką turime po ranka

 (7)
Sutaupykite ir pasakykite NE nekviestiems sodo svečiams. Niekas taip neerzina, kaip neprašyti svečiai – piktžolės, kurios nustelbia jūsų augalus ir pasisavina visas reikalingas mineralines medžiagas. Tačiau nėra būtina pirkti brangias priemones, kurios išnaikins nepageidaujamas žoles – šią invaziją galima sustabdyti ir paprastomis priemonėmis. Ir neteisūs tie, kurie sako, jog būtinai reikės kauptuko ir panašių įrankių. Pristatome 7 būdus, kaip kitaip atsisveikinti su piktžolėmis.
© Fotolia nuotr.

1. Laikraštis. Laikraštis uždengia dirvožemį nuo saulės ir deguonies, todėl neleidžia išdygti bei išsikeroti piktžolėms. Užklokite dirvą maždaug 10 laikraščio lapų storio sluoksniu, sušlapinkite, kad sluoksnis priliptų prie žemės, užberkite mulčiu. Jei piktžolės pradeda augti mulčio sluoksnyje, sluoksniuokite kitą sluoksnį – laikraštis, mulčias, laikraštis, mulčias – kaip gaminant lazaniją. Piktžolės pasiduos, o yranti „lazanija“ prisotins dirvožemį.

2. Senos dušo užuolaidos ar kilimų pavyzdžių gabaliukai. Suklokite juos sodo takeliuose ar tarp lysvių, užberkite mulčiumi. Piktžolėse praras galimybę iškelti į dienos šviesą savo nenuolankias galvas.

3. Kukurūzų giltimo miltai. Jie stabdo sėklų skilimą. Šie miltai neleis sudygti piktžolėms, jei barstysite juos tarp jau sudygusių reikalingųjų sodo augalų. Nuėmę derlių, taip pat pabarstykite – taip sustabdysite vėlyvojo sezono piktžoles.

4. Actas. Penkių procentų acto tirpalas yra pakankamas džioviklis – jis išgarins gyvybę iš piktžolių. Veiksmingiausias jauniems augalams, kurių šaknys nėra pilnai susiformavusios, bei augalams vaškiniais lapais, pvz. usnims. Prieš naudodami actą, įsitikinkite, jog uždengėte reikiamus augalus – actas visgi yra žudikas. Purkškite tiesiai ant piktžolių, ir šiukštu neaptaškykite savo mylimų augalų! Patarimas: pradūrę skylutę butelio kamštelyje, pataikysite užpurkšti tiesiai ant piktžolių.

5. Degtinė. Ar degtinė nugirdo piktžoles, ar jas numarina, sunku spręsti. Bet faktas, kad 30 ml. degtinės, sumaišytos su 2 puodeliais vandens bei keliais indų ploviklio lašais, numarins piktžoles – tikras. Šis metodas nepaveiks pavėsyje augančių piktžolių. Saugokitės – neužpurkškite ant savo auginamų augalų.

6. Muilas. Riebalai, esantys muile, naikina vaškuotus, plaukuotus lapus, todėl įlašinkite kelis lašus indų ploviklio į acto ar degtinės mišinį. Purkškite. Muilas palieka žymę ant lapų – blizgesį, todėl vėliau puikiai atskirsite, kur jau purškėte, o kur dar ne.

7. Verdantis vanduo. Tuo metu, kol pasigamintas tirpalas veikia, pasidarykite sau arbatos ar kavos puodelį – jūs to nusipelnėte. Užvirinkite pilną arbatinuką, o likusį vandenį iš arbatinuko pilkite ant piktžolių. Karštas vanduo sunaikins piktžoles. Šis metodas ypatingai tinka, kai norima išnaikinti piktžoles ant takelių bei tarp tako plytelių – kol nubėgs vanduo, praauš, tad tuo pačiu ir palaistysite šalia tako auginamus augalus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.

Rudeninis dirvožemio kalkinimas: kuo tai naudinga? (1)

Kalkinimas yra procesas, kurio metu yra neutralizuojamas pernelyg rūgštus dirvožemis. Dirvoje su padidėjusiu rūgštingumu dauguma kultūriniu augalų negali normaliai augti, jie gelsta, derlius būna prastas. Ruduo yra geriausias metas dirvožemio kalkinimui, nes pasirinktos kalkinimo medžiagos per žiemą ištirpsta ir nusistovi, o pavasarį tokio nukalkinto dirvožemio pH yra tinkamas augalų sodinimui.

Žieminiai česnakai: kaip jų pasisodinti? (13)

Česnakai – itin vertinga daržovė, kuri savo sudėtyje turi nemažai eterinių aliejų. Eteriniai aliejai šiai daržovei suteikia ne tik stiprų kvapą, bet ir veikia kaip antiseptikai. Pirmoji spalio pusė yra geras metas žieminių česnakų sodinimui. Tad kaip jų pasisodinti?

Spalio mėnuo: kokius darbus reikia nudirbti darže?

Nuėmus didžiąją dalį derliaus, atrodytų, kad pagaliau darbų darže smarkiai sumažės, bet nereikia apsigauti. Spalis – rudens mėnuo, kurio metu laukia netrumpas darbų sąrašas.

Rudeninis derlius: kaip paruošti daržoves žiemai?

Rudens pradžia – derliaus nuėmimo metas, daržininkai šiuo metu pagaliau gali įvertinti visos vasaros sunkaus darbo vaisius. Geru daržovių derliumi bus galima džiaugtis ilgai, jei tinkamai paruošite daržoves žiemai. Tad kaip reikia laikyti populiariausias daržoves per žiemą?