Piktžolių naikinimas tuo, ką turime po ranka

 (7)
Sutaupykite ir pasakykite NE nekviestiems sodo svečiams. Niekas taip neerzina, kaip neprašyti svečiai – piktžolės, kurios nustelbia jūsų augalus ir pasisavina visas reikalingas mineralines medžiagas. Tačiau nėra būtina pirkti brangias priemones, kurios išnaikins nepageidaujamas žoles – šią invaziją galima sustabdyti ir paprastomis priemonėmis. Ir neteisūs tie, kurie sako, jog būtinai reikės kauptuko ir panašių įrankių. Pristatome 7 būdus, kaip kitaip atsisveikinti su piktžolėmis.
© Fotolia nuotr.

1. Laikraštis. Laikraštis uždengia dirvožemį nuo saulės ir deguonies, todėl neleidžia išdygti bei išsikeroti piktžolėms. Užklokite dirvą maždaug 10 laikraščio lapų storio sluoksniu, sušlapinkite, kad sluoksnis priliptų prie žemės, užberkite mulčiu. Jei piktžolės pradeda augti mulčio sluoksnyje, sluoksniuokite kitą sluoksnį – laikraštis, mulčias, laikraštis, mulčias – kaip gaminant lazaniją. Piktžolės pasiduos, o yranti „lazanija“ prisotins dirvožemį.

2. Senos dušo užuolaidos ar kilimų pavyzdžių gabaliukai. Suklokite juos sodo takeliuose ar tarp lysvių, užberkite mulčiumi. Piktžolėse praras galimybę iškelti į dienos šviesą savo nenuolankias galvas.

3. Kukurūzų giltimo miltai. Jie stabdo sėklų skilimą. Šie miltai neleis sudygti piktžolėms, jei barstysite juos tarp jau sudygusių reikalingųjų sodo augalų. Nuėmę derlių, taip pat pabarstykite – taip sustabdysite vėlyvojo sezono piktžoles.

4. Actas. Penkių procentų acto tirpalas yra pakankamas džioviklis – jis išgarins gyvybę iš piktžolių. Veiksmingiausias jauniems augalams, kurių šaknys nėra pilnai susiformavusios, bei augalams vaškiniais lapais, pvz. usnims. Prieš naudodami actą, įsitikinkite, jog uždengėte reikiamus augalus – actas visgi yra žudikas. Purkškite tiesiai ant piktžolių, ir šiukštu neaptaškykite savo mylimų augalų! Patarimas: pradūrę skylutę butelio kamštelyje, pataikysite užpurkšti tiesiai ant piktžolių.

5. Degtinė. Ar degtinė nugirdo piktžoles, ar jas numarina, sunku spręsti. Bet faktas, kad 30 ml. degtinės, sumaišytos su 2 puodeliais vandens bei keliais indų ploviklio lašais, numarins piktžoles – tikras. Šis metodas nepaveiks pavėsyje augančių piktžolių. Saugokitės – neužpurkškite ant savo auginamų augalų.

6. Muilas. Riebalai, esantys muile, naikina vaškuotus, plaukuotus lapus, todėl įlašinkite kelis lašus indų ploviklio į acto ar degtinės mišinį. Purkškite. Muilas palieka žymę ant lapų – blizgesį, todėl vėliau puikiai atskirsite, kur jau purškėte, o kur dar ne.

7. Verdantis vanduo. Tuo metu, kol pasigamintas tirpalas veikia, pasidarykite sau arbatos ar kavos puodelį – jūs to nusipelnėte. Užvirinkite pilną arbatinuką, o likusį vandenį iš arbatinuko pilkite ant piktžolių. Karštas vanduo sunaikins piktžoles. Šis metodas ypatingai tinka, kai norima išnaikinti piktžoles ant takelių bei tarp tako plytelių – kol nubėgs vanduo, praauš, tad tuo pačiu ir palaistysite šalia tako auginamus augalus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Kurmiai: kaip juos išprašyti iš savo kiemo? (1)

Kurmiai – naudingi sodo ir daržo gyviai, kurie naikina įvairius augalams žalą darančius vabzdžius, tad nereikėtų jų laikyti kenkėjais. Visgi daugumai žmonių kurmiarausiai atrodo itin nepatraukliai, todėl jie ieško būdų, kaip susidoroti su šia problema. Pristatome keletą humaniškų būdų, kurie padės išprašyti kurmius iš nuosavo kiemo.

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų

Piktžolės gali būti naikinamos tiek natūraliu, tiek cheminiu būdu. Kadangi cheminiai preparatai yra itin agresyvūs, prieš pradedant juos naudoti, geriau išmėginti mažiau aplinkai kenksmingas, natūralias priemones. Pristatome kelis organiškus būdus, kuriuos galite pasitelkti kovoje su piktžolėmis.

Balandžio mėnuo darže bei sode: kokie darbai laukia?

Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaina, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Balandis – ganėtinai intensyvus mėnuo daržininko bei sodininko kalendoriuje, tad kviečiame susipažinti su svarbiausiais šio mėnesio darbais.

Pavasarinis šiltnamio tvarkymas – svarbiausi darbai

Po žiemos šiltnamis gali atrodyti gan atstumiančiai ir apleistai, tad jei dar neatlikote pavasarinių tvarkymosi darbų jame, dabar pats metas tuo užsiimti. Kadangi darbų laukia nemažai, aptarsime pačius svarbiausius iš jų šiame tekste.

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.