Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?
© Shutterstock

Obuoliai

Obuolius reikia laikyti sausoje bei vedinamoje patalpoje. Tam tinka rūsys bei įstiklintas balkonas. Tinkamiausia temperatūra jų laikymui yra 1 laipsnis. Žinoma, tokią temperatūrą patalpose ganėtinai sudėtinga pasiekti, tačiau obuolių laikymui reikėtų parinkti vietą, kurioje bebūtų šilčiau nei 5 laipsniai, tokioje temperatūroje obuoliai išsilaikys ilgiausiai (esant tokiai temperatūrai jie mažiau kvėpuoja ir garina vandenį).

Obuoliai turi savybę gerai įgerti kvapą, todėl reikia atkreipti dėmesį, kur ir prie ko jie yra laikomi. Nerekomenduojama obuolių laikyti toje pačioje patalpoje su bulvėmis, nes obuoliai įgers jų kvapą ir nuo to suprastės jų skoninės savybės. Taip pat, rinkdami talpą obuolių laikymui, atkreipkite dėmesį ar ji neturi nemalonaus kvapo, nes obuoliai jį gali sugerti.

Paprastai obuoliai yra laikomi medinėse arba plastikinėse dėžėse. Tokios dėžės turėtų būti plačios, o ne gilios, nes obuolius galima dėti tik iki 3 sluoksnių. Kad sudėtus obuolius apsaugoti nuo ligų, jų eiles galima perdengti lapuočių medienos drožlėmis.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?
© Shutterstock

Bulvės

Bulvės yra laikomos rūsyje arba kitoje tamsioje, vėsioje ir sausoje patalpoje. Optimaliausios laikymo sąlygos: oro drėgnumas – 80-90 proc., oro temperatūra – +2...+3°С. Bulvėms labai svarbu, kad oro temperatūra bei drėgmė laikymo vietoje nesvyruotų. Bulvių negalima laikyti minusinėje temperatūroje, taip pat temperatūra neturėtų viršyti 10 laipsnių šilumos, nes tokiose sąlygose bulvės pradeda gesti kur kas sparčiau.

Rekomenduojama bulves laikyti ne subertas kaupu, o specialiose talpose ar dėžėse, kurių sienelėse yra nedidelės angos oro cirkuliacijai. Dėžės neturėtų būti aukštos, jų aukštis neturi viršyti 80-100 cm. Geriausia tokias dėžes laikyti ant specialios, kokių 15 cm aukščio, pakylos, kurią galima susimeistrauti iš storų medinių lentų. Bulvėms skirtų talpų nereikėtų laikyti šalia sienų, atstumas nuo visų rūsio sienų iki bulvių talpyklos turi būti ne mažesnis nei 20 cm. Kad bulvės nepūtų, jas rekomenduojama perpilti plonu sluoksniu sausų pjuvenų.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?
© Shutterstock

Morkos

Kaip morkos laikysis per žiemą, priklauso nuo jų veislės, ilgesniam laikymui labiausiai tinka vidutinio vėlyvumo ir vėlyvosios veislės. Jas reikia laikyti sausoje, tamsioje ir vėsioje patalpoje. Optimaliausios laikymo sąlygos: temperatūra +1...+2°C ir 85-90 proc. oro drėgnumas.

Morkas mažais kiekiais reikia laikyti medinėse dėžėse. Vienoje dėžėje neturėtų būti daugiau nei 15–18 morkų. Geriausias morkų savybes galima išsaugoti jas laikant drėgname smėlyje arba pjuvenose. Prieš atidedant jas į laikymui skirtą vietą, reikia neužmiršti jas kruopščiai nuvalyti, nupjauti lapus prie pat galvutės ir porą dienų padžiovinti. Norint morkas apsaugoti nuo ligų, rekomenduojama surinktą derlių pabarstyti kreidos milteliais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.

Rudeninis dirvožemio kalkinimas: kuo tai naudinga? (1)

Kalkinimas yra procesas, kurio metu yra neutralizuojamas pernelyg rūgštus dirvožemis. Dirvoje su padidėjusiu rūgštingumu dauguma kultūriniu augalų negali normaliai augti, jie gelsta, derlius būna prastas. Ruduo yra geriausias metas dirvožemio kalkinimui, nes pasirinktos kalkinimo medžiagos per žiemą ištirpsta ir nusistovi, o pavasarį tokio nukalkinto dirvožemio pH yra tinkamas augalų sodinimui.

Žieminiai česnakai: kaip jų pasisodinti? (13)

Česnakai – itin vertinga daržovė, kuri savo sudėtyje turi nemažai eterinių aliejų. Eteriniai aliejai šiai daržovei suteikia ne tik stiprų kvapą, bet ir veikia kaip antiseptikai. Pirmoji spalio pusė yra geras metas žieminių česnakų sodinimui. Tad kaip jų pasisodinti?

Spalio mėnuo: kokius darbus reikia nudirbti darže?

Nuėmus didžiąją dalį derliaus, atrodytų, kad pagaliau darbų darže smarkiai sumažės, bet nereikia apsigauti. Spalis – rudens mėnuo, kurio metu laukia netrumpas darbų sąrašas.