Ką galima auginti namuose žiemą?

 (1)
Rudens sodo ir daržo darbai pasibaigė, uždarėte šiltnamius ir dabar naudositės rudens gėrybėmis, kurias užauginote. Kad tik užtektų, ar ne? Nereikia baimintis, mat kai ką iš maisto produktų galite auginti net ir žiemą.
© Shutterstock nuotr.

Pievagrybiai

Gera žinia, kad namuose galite užsiauginti populiariųjų pievagrybių. Žinoma, tai ne baravykai ir ne voveruškos, tačiau kaip juos panaudoti, tikrai rasime. Grybus galima auginti arba iš sporų, arba iš grybienos – pastarasis būdas yra lengvesnis. Namuose paprastai auginami dvisporiai pievagrybiai (Agaricus bisporus)

Tačiau geriausia žinia ta, kad pievagrybius galima auginti bet kuriuo metų laiku, kadangi jiems šviesos nereikia. Atvirkščiai – idealios sąlygos jų augimui yra tamsa, šiluma bei drėgmė. Grybams augimo metu užtenka vidutinės 14 – 18 laipsnių temperatūros, o rasti tamsesnę kertelę namuose taip pat neturėtų būti sunku.

Tuomet reikėtų pasiruošti ar nusipirkti dirvožemio ar komposto. Jei norite tikrai gero derliaus dirvožemis turės būti itin derlingas, jo pH turėtų būti neutralus. Natūralios ore esančios drėgmės grybams nepakanka, todėl augimo metu juos reikės nuolatos drėkinti.

Grybai auga pakankamai sparčiai, todėl netgi per žiemos sezoną galėsite džiaugtis net ir kelis kartus. Svarbiausia nepažeisti grybienos – grybą reikia išrauti atsargiai, tarsi būtumėte ne namie, o miške. Daug saugiau tiesiog pasinaudoti peiliu ir grybą nupjauti. Pašalintose vietose pamažu išaugs ir „antros kartos“ grybų derlius. Tiesa, reikia nepamiršti jų drėkinti, be to, tikrinti dirvožemį, nes grybams augant, jis pamažu rūgštėja.

Išsamiau apie pievagrybių auginimą skaitykite čia: 5 pagrindiniai pievagrybių auginimo principai

Daržo augalai (hidroponika)

Ką galima auginti namuose žiemą?
© Shutterstock nuotr.


Hidroponika – tai augalų auginimas vandenyje, nenaudojant dirvožemio. Atsisakę žemės, mes turime aprūpinti augalus reikalingomis medžiagomis, kurias įprastai jie gauna iš dirvožemio. Todėl vandenyje reikės tirpinti mineralus ir kitas naudingąsias medžiagas

Skirtingai nei grybams, daržo augalams reikia šviesos. Tad be papildomo šviesos šaltinio neišsiversite. Ekonomiškiausias pasirinkimas būtų nebrangios, tačiau galingos diodinės lemputės – taip netgi galėsite imituoti ilgą vasaros dieną neišleisdami daug pinigų. Šviesos galingumą galima padidinti ir naudojant įvairius atšvaitus, kitus atšviečiančius paviršius, veidrodžius.

Augalams reikia ir tam tikros temperatūros, tačiau šis kriterijus auginant namie pasiekiamas lengvai, kadangi temperatūra neturėtų būti mažesnė nei 15 laipsnių – patys juk gyvename kur kas šilčiau.

Daugiau apie hidroponiką skaitykite čia: Hidroponinis daržas kambaryje vėlyvą rudenį ir žiemą

Ir čia: Naujoviškas daržas beveik nereikalaujantis priežiūros

Augalai auginami hidroponiniu būdu auga kiek greičiau nei įprasti, be to, suteikiant tinkamas sąlygas, derlių galima gauti keletą kartų per metus. Galima auginti salotas, ridikėlius, pomidorus, špinatus ir kitas daržoves.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų

Piktžolės gali būti naikinamos tiek natūraliu, tiek cheminiu būdu. Kadangi cheminiai preparatai yra itin agresyvūs, prieš pradedant juos naudoti, geriau išmėginti mažiau aplinkai kenksmingas, natūralias priemones. Pristatome kelis organiškus būdus, kuriuos galite pasitelkti kovoje su piktžolėmis.

Balandžio mėnuo darže bei sode: kokie darbai laukia?

Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaina, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Balandis – ganėtinai intensyvus mėnuo daržininko bei sodininko kalendoriuje, tad kviečiame susipažinti su svarbiausiais šio mėnesio darbais.

Pavasarinis šiltnamio tvarkymas – svarbiausi darbai

Po žiemos šiltnamis gali atrodyti gan atstumiančiai ir apleistai, tad jei dar neatlikote pavasarinių tvarkymosi darbų jame, dabar pats metas tuo užsiimti. Kadangi darbų laukia nemažai, aptarsime pačius svarbiausius iš jų šiame tekste.

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.