6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų

Piktžolės gali būti naikinamos tiek natūraliu, tiek cheminiu būdu. Kadangi cheminiai preparatai yra itin agresyvūs, prieš pradedant juos naudoti, geriau išmėginti mažiau aplinkai kenksmingas, natūralias priemones. Pristatome kelis organiškus būdus, kuriuos galite pasitelkti kovoje su piktžolėmis.
© Shutterstock

Mulčiavimas. Darže, sode bei gėlyne augalus nuo piktžolių geriausiai galima apsaugoti mulčiuojant dirvą. Mulčiavimas – agrotechnikos būdas, kai yra imituojamas gamtoje egzistuojantis natūralus žemės paklotas, padengiant dirvą mulčiu. Mulčias gali būti organinis (t.y. suyrantis) ir neorganinis (nesuyrantis).

Organinis mulčias – tai nupjauta žolė, javų šiaudai, durpės, spygliuočių žievė, medienos gabaliukai, spygliuočių kankorėžiai, pjuvenos, smulkintos šakelės ir t.t.. Neorganinis mulčias – akmenėliai, stiklo granulės, plastiko rutuliukai, smėlis, žvyras ir panašiai. Visgi pranašesnis yra mulčiavimas organinėmis medžiagomis, nes augalas taip yra ne tik apsaugomas nuo piktžolių, bet ir gauna papildomų maistinių medžiagų, taip pat tokiu būdu yra gerinama dirvos struktūrą. Neorganinis mulčias yra daugiau dekoratyvinis, bet taipogi padeda apsaugoti augalus nuo piktžolių.

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų
© Shutterstock

Actas. Actas, nors ir ganėtinai agresyvus, nuo cheminių piktžolių naikinimo priemonių skiriasi tuo, kad jis yra natūralus. Tai yra saugi medžiaga, kuri nepakenks jums, jūsų vaikams ir jūsų gyvūnams. Rekomenduojama naudoti obuolių actą, nors galima naudoti ir baltą. Kuo actas rūgštesnis, tuo efektyviau jis naikina piktžoles.

Actą reikia supilti į purškiklį ir jį purkšti tiesiai ant piktžolių. Atsižvelgiant į rezultatus, galima naudoti koncentruotą actą arba jį skiesti vandeniu. Geriausia šiuo darbu užsiimti saulėtą, nevėjuotą dieną. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, ar nenusimato lietus, nes lietus gali nuplauti actą, o svarbu, kad jis ant piktžolių lapų kurį laiką pasilaikytų.

Verdantis vanduo. Verdantis vanduo – efektyvi priemonė kovojant su piktžolėmis. Verdantį vandenį reikia pilti tiesiai ant piktžolių ir tokiu būdu jas nudeginti. Šis būdas yra itin tinkamas piktžolėms tarp takelio trinkelių naikinti, nes plytelėmis nubėgdamas vanduo atvėsta ir kartu palaisto netoliese augančius augalus.

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų
© Shutterstock

Kepimo soda. Sodos namuose turi kone kiekvienas, tad tai yra itin prieinama priemonė, kurią galima naudoti kovojant su piktžolėmis. Norėdami dirvą paversti mažiau palankia piktžolėms, barstykite kepimo sodą tiesiai ant piktžolėmis apaugusių vietų. Šis būdas yra itin patogus kovojant su piktžolėmis ant šaligatvio, išvažiavimų, takelių, nes sodą galimi berti tiesiai į tarpelius ir įtrūkimus, kuriuose jos auga.

Druska. Druska arba druskos tirpalais su piktžolėmis kovoti tinka, tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ir kiti augalai gali nemėgti sūrios dirvos, jiems tokioje dirvoje gali būti sunku augti. Taigi šis būdas yra tinkamiausias ten, kur kiti augalai neauga, pavyzdžiui, ant takelių bei šaligatvių.

Kukurūzų glitimo milteliai. Kukurūzų glitimo milteliai yra kukurūzų malimo proceso šalutinis produktas, kuris, pasirodo, yra geras natūralus herbicidas. Deja, šie milteliai nenaikina jau išdygusių piktžolių, bet yra veiksminga prevencinė priemonė. Kai milteliais apibarstytoje vejoje piktžolių sėklos pradeda dygti, kukurūzų glitimo milteliai neleidžia formuotis jų šaknims, todėl piktžolės netrukus numiršta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

6 paprasti būdai, kaip kovoti su piktžolėmis be chemikalų

Piktžolės gali būti naikinamos tiek natūraliu, tiek cheminiu būdu. Kadangi cheminiai preparatai yra itin agresyvūs, prieš pradedant juos naudoti, geriau išmėginti mažiau aplinkai kenksmingas, natūralias priemones. Pristatome kelis organiškus būdus, kuriuos galite pasitelkti kovoje su piktžolėmis.

Balandžio mėnuo darže bei sode: kokie darbai laukia?

Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaina, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Balandis – ganėtinai intensyvus mėnuo daržininko bei sodininko kalendoriuje, tad kviečiame susipažinti su svarbiausiais šio mėnesio darbais.

Pavasarinis šiltnamio tvarkymas – svarbiausi darbai

Po žiemos šiltnamis gali atrodyti gan atstumiančiai ir apleistai, tad jei dar neatlikote pavasarinių tvarkymosi darbų jame, dabar pats metas tuo užsiimti. Kadangi darbų laukia nemažai, aptarsime pačius svarbiausius iš jų šiame tekste.

Kaip auginti daigus plastikiniuose buteliuose? (1)

Daiginimas plastikiniuose buteliuose – puikus būdas prisidėti prie aplinkos apsaugos, perdirbant plastikinius butelius ir suteikiant jiems naują paskirtį. Tai ne tik ekologiškas, bet kartu ir patogus daiginimo būdas ant palangės. Tad kaip iš panaudoto butelio pasigaminti daiginimui skirtą indą?

Hidroponinis daržas – galimybė džiaugtis šviežiomis daržovėmis net žiemą

Hidroponika iš pirmo žvilgsnio yra gan netikėtas daržininkystės būdas, kai iš augalų auginimo proceso yra pašalinamas vienas svarbiausių elementų – dirva. Hidroponinis daržas yra ypatingas ne tik dėl to, kad jame dirvą pakeičia vanduo ar kita auginimo terpė, bet ir todėl, kad tokio daržo duodamu derliu galima džiaugtis ištisus metus. Šiame tekste aptarsime hidroponikos ypatybes žiemos mėnesiais.

Sėklų daiginimas namuose: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pavasaris iš lėto, bet užtikrintai artėja. Apie jį pranašauja vis aukščiau pakylanti ir ryškiau šviečianti saulė. Dėl to pamažu pradedame planuoti būsimą daržą, pirkti sėklas ir inventorių. Šiame tekste pateikiame sąrašą dažnai pasitaikančių klaidų, kurių reiktų vengti daiginant sėklas namuose.

Kaip laikyti šių metų derlių per žiemą?

Šiųmetis derlius jau nuimtas ir sukrautas į laikymo vietas. Savomis daržovėmis norisi džiaugtis kuo ilgiau. Kad daržovės išliktų sveikos, jas reikia teisingai laikyti. Tad kaip laikyti bulves, morkas ir obuolius per žiemą?

Rudeninis dirvožemio perkasimas: kuo jis naudingas?

Rudeninis dirvos perkasimas yra naudingas agrotechnikos būdas, kuris ne tik pagerina dirvožemio savybes, bet ir padeda apsaugoti dirvą nuo piktžolių ir kenkėjų. Nors šis darbas paprastai nudirbamas spalio pradžioje, tie, kurie nespėjo to padaryti, dar gali tuo užsiimti, nes žemę perkasti galima ir vyraujant kiek vėsesniems, bet sausiems orams.

Kraštovaizdžio architektų patarimai, kaip planuoti naują daržą (1)

Rudeniui įpusėjus ir daržo darbams einant į pabaigą, patys nekantriausi daržininkai jau dabar ima galvoti apie kitų metų derliaus subtilybes. Ruduo yra tinkamas metas naujo daržo planavimui, tad paklausime kraštovaizdžio architektų, kaip tinkamai suplanuoti nelabai didelį daržą.

Išsami instrukcija, kaip sutvarkyti šiltnamį prieš žiemą

Baigėsi dar vienas puikus pomidorų ir agurkų sezonas šiltnamyje. Tam, kad derlius ir kitais metais būtų gausus, būtina gerai sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį žiemai. Štai pagrindiniai žingsniai.