Vonių ir praustuvų sandarinimo principai

 (7)
Vonios ar praustuvo kraštų sandarinimas greitai parodo ar darbą atliko mėgėjas ar profesionalas. Tačiau šiek tiek pasipraktikavę ir susirinkę pakankamai informacijos, turite galimybę būti priskirtas prie antrosios kategorijos.
silikonas
silikonas
© Shutterstock nuotr.

Hermetikų rūšys

Parduotuvėse rasite didelį silikoninių hermetikų pasirinkimą, kurie padės užsandarinti tarpus prie vonių, kriauklių ir kitos santechninės įrangos. Jų tikslas – užsandarinti santechninės įrangos kraštus, kad vanduo nubėgtų į vonią arba į kriauklę, o ne pratekėtų už jų. Visada perskaitykite gamintojo instrukcijas ir išsiaiškinsite, ar hermetikas yra tinkamas konkrečiai situacijai.

Ploto paruošimas sandarinimui

Prieš pradėdami darbus, turite įsitikinti, kad jūsų sandarinami kraštai yra švarūs ir neriebaluoti, nes tik taip hermetikas tinkamai prilips, tad paviršius nuvalykite denatūruotu spiritu. Darykite tai atsargiai, kad nesugadintumėte šalia esančių kitų paviršių, pavyzdžiui, dažytų sienų. Tad dėl viso pikto išbandykite tai ant nedidelio paviršiaus. 

Didelius tarpus reikės užpildyti, kad neeikvotumėte silikono arba jis tiesiog nepradingtų. Tam puikiai tiks seni laikraščiai, kuriuos reikia sulankstyti ir įkišti į tarpą, kad iki viršaus liktų apie 0,6 cm.

Paslėpkite kraštus

Norėdami darbą atlikti nepriekaištingai, turėsite paslėpti šalia esančio paviršiaus kraštus, kad juos apsaugotumėte. Rinkitės 2,5 cm izoliacinę juostą, kurią klijuokite apie 0,6 cm virš vonios ar praustuvo kraštų ant sienos ir ant pačios vonios ar kriauklės. Kampuose teks juostą nukirpti. Išlyginkite izoliacinę juostą, kad ji gerai priliptų.

Ant grindų pasidėkite senų laikraščių, kad turėtumėte kur pasidėti įrankius. Prisiminkite, kad silikoną nuvalyti nuo dangų gali būti sudėtinga.

Hermetiko paruošimas

45 laipsnių kampu atsargiai nupjaukite hermetiko tūbelės antgalį. Kuo toliau nuo antgalio galo jūs pjausite, tuo daugiau silikono išspausite. Tad išmatuokite tarpo, kurį turite užsandarinti, plotį ir pagal tai nupjaukite antgalį. Reikės nupjauti ir tūbelės galą, esantį antgalyje, nes paprastai jis būna užsandarintas. Uždėkite antgalį ir įdėkite tūbelę į silikono pistoletą. Spauskite pistoleto spragtuką tol, kol stūmoklis pasieks tūbelės galą. Kai pajusite pasipriešinimą, nebespauskite, nes pradės lįsti silikonas.

Atkreipkite dėmesį, ar sandarinamas daiktas nejuda. Pavyzdžiui, plastikinės vonios naudojamos juda, todėl prieš sandarinant, jas reikia pusiau pripildyti.

Hermetiko užtepimas

Silikono pistoletą prie paviršiaus laikykite 45 laipsnių kampu. Jo antgalis turi liestų izoliacinės juostos kampą. Vienodai spauskite spragtuką ir tuo pačiu metu veskite pistoletą atgal per visą tarpą. Taip hermetikas pateks į tarpą ir lies juostos kraštą. Jums reikės apskaičiuoti reikalingą greitį ir spaudimą, kad į tarpą patektų užtektinai silikono, bet ne per daug, kad nereikėtų vargti šalinant jo perteklių.

Hermetiko formavimas

Kai pasieksite galą arba jei reikėtų sustoti, nykščiu atstumkite slėgio svirtį. Kai pabaigsite darbą, įsitikinkite, kad neliko neužsandarintų tarpų.

Padėkite pistoletą ant laikraščio ir paimkite skudurą. Įmerkite pirštą į vandenį ir veskite juo atgal iš vieno galo į kitą taip, tarsi norėtumėte išlyginti juostą. Pamėginkite tai padaryti vienu judesiu, kad viskas atrodytų lygiai. Jei hermetiko perteklius yra itin didelis, jums teks sustoti ir nuvalyti jį nuo piršto, nes jis gali imti varvėti aplinkui ir ištepti kitus paviršius. Kiekvieną kartą prieš pradėdami sudrėkinkite pirštą ir pradėkite maždaug 5 cm prieš tą vietą, kur pabaigėte, po truputį žemindami pirštą, kad pasiektumėte tą patį lygį (tarsi žemėjančio lėktuvo trajektorija). Siektinas rezultatas – įdubęs apvadas, esantis tarp juostos kraštų. Ant juostos turėtų būti labai nedaug silikono.

Baigiame darbą

Izoliacijos juostą reikia pašalinti prieš tai, kai silikonas išdžius. Pradėkite nuo ant sienos esančios juostos. Traukite ją atgal 45 laipsnių kampu. Jokiu būdu neleiskite jai atsidurti ant neišdžiuvusio hermetiko. Dabar nuplėškite juostą nuo vonios ar kriauklės. Panaudotą juostą pasidėkite ant seno laikraščio, kad lengvai galėtumėte ją išmesti.

Dabar leiskite hermetikui visiškai išdžiūti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?