Vonios restauravimas – ką daryti, jeigu ji atrodo nekaip

 (13)
Sena neprižiūrėta vonia turi nebent vieną privalumą - joje itin nemalonu maudytis, tad stengiatės joje neužsibūti, taip sutaupydami keletą litrų vandens. Tačiau visiems norisi būti apsuptiems gražių ir tvarkingų daiktų. Tad ką daryti su senąja vonia? Pirkti naują? O gal ekonomiškiau būtų ją restauruoti?
Vonios restauravimas – ką daryti, jeigu ji atrodo nekaip
© shutterstock

Kalbant apie vonių restauravimą, visuomet turimas omenyje jos dangos atnaujinimas, o ne, tarkime, suskilusios vonios klijavimas. Renkantis būdą kaip tai padaryti, reikia atsižvelgti į tris kriterijus – metodo kainą, ilgaamžiškumą bei galimybę šį darbą atlikti pačiam. Pagrindiniai vonių restauravimo būdai iš esmės yra du – įdėti įdėklą arba atnaujinti jos emalį.

Įdėklai

Paprastai kalbant, įdėklas yra jūsų vonios formos ir atkartoja jos kontūrus, taip uždengdamas buvusius nelygumus, negražią spalvą ir kita. Kitaip tariant, turite lyg ir naują, tačiau visgi tą pačią vonią. Toks sprendimas, žinoma, sumažina vonios gylį, tad gamintojai stengiasi jas gaminti kuo plonesnes, kelių milimetrų storio. Daugiausia jie yra akriliniai, tačiau reklamuojami ir metaliniai įdėklai. Įtaisant tokį įdėklą, tarpas tarp senos ir naujos vonios užpildomas putomis, tuomet reikia prileidus vandens palaukti apie pusę paros.

Tokio metodo privalumai yra ilgaamžiškumas bei viena ilgiausių restauravimo garantijų, lygus gamykliškai suformuotas paviršius (restauruojant mechaniškai reikia pasitikėti tik meistro ar savo paties įgūdžiais), taip pat tokia vonia galima naudotis greitai po įrengimo bei įrengimo metu sklinda nedaug su darbu susijusių kvapų.

Kita vertus, įdėklai tinka ne visoms vonioms. Dažniausiai jų dydžiai yra standartiniai, skirti standartinėms pailgoms vonioms, tiesa, tvirtinant galima koreguoti kaip įdėklas dengia vonios kraštus. Taip pat toks sprendimas brangesnis už daugelį rinkoje esančių sprendimų, be to, reikia perrinkti sifoną, neretai ir praardyti su vonia besijungiančias plyteles, o pačiam darbo praktiškai nėra - norint įdėti įdėklą patikimai, reikalingos žinios, tad jį paprastai įdeda įmonės darbuotojas.

Vonios paviršių galima atnaujinti ir padengiant jį nauja danga. Skiriasi tiek dangos, tiek padengimo būdas. Pagrindinė vonios restauracijos sąlyga – ji turi būti nedužusi. Metodus iš esmės galima skirstyti į tris būdus – užtepimas, užliejimas ir užpurškimas.

Dažymas voleliu ar teptuku

Emalis arba dažai voleliais ar teptukais tepami ant vonios paviršiaus tiek sluoksnių, kiek reikalauja produkto instrukcija. Vėliau vonia kelias paras paliekama džiūti, paviršiui išdžiūvus, ja galima naudotis. Be abejo, voleliu dažyti patogiau. Dažant teptuku reikėtų turėti kokybiškus arba keletą teptukų, nes galite susidurti su problema, kai nuo teptuko nutrūkę šereliai lieka dažomajame sluoksnyje. Tai ne tik neestetiška, tačiau ir trumpina sluoksnio tarnavimo laiką – po kurio laiko jie ims atšokinėti, taip „pakeldami“ emalį. Likusį ardomąjį darbą tuomet atliks vanduo.

Tokio metodo privalumai yra šie: tai nebrangus ir gana paprastas vonios restauravimo būdas, nereikia nei ypatingų įrankių nei didelių įgūdžių, tad viską galite pasidaryti patys. Pranašesnis už purškimą aerozoliais tuo, kad atnaujinti dangą reikės rečiau, dažų dalelės nesklis ore, kadangi visi dažai nusės ten, kur norite.

Tipiniai padengimo tokiu būdu minusai: tai nėra ilgaamžiškiausias iš padengimų – atnaujinti gali tekti po 1-2 metų ar anksčiau, priklausomai nuo produkto ir padengimo kokybės. Pakankamai ilgai džiūsta (2-3 paras), džiūdami skleidžia kvapą.

Purškimas

Purškimas su kompresoriumi. Danga purškiama ant vonios paviršiaus keliais sluoksniais. Dažai, kuriuos gali purkšti įrenginys, gali būti tik skysti, purškiama keliais sluoksniais.

Kokybiškai nupurškus nereikia atnaujinti iki keleto metų. Šis būdas taip pat nėra pernelyg sudėtingas – reikia turėti kompresorių ir mokėti purkšti pulverizatoriumi, pasirinkus tam tinkamus dažus.

Minusai: dažai džiūsta iki kelių parų, skleidžia kvapą, ne kiekvienas turi įrankius.

Aerozoliniais produktais. Šis purškimo būdas yra ženkliai pigesnis, tačiau bene trumpaamžiškiausias iš išvardintų. Procesas gana paprastas ir nereikalaujantis daug žinių. Paprastai tariant tereikia nupurkšti paviršių ir palikti džiūti, tiesa, priklausomai nuo produkto, kiekvienas gali turėti savų niuansų.

Tokio metodo privalumai ir jo pigumas ir paprastumas – tai reiškia, kad visa tai galite pasidaryti ir pats. Purškimo flakonėliais minusu laikytinas užpurkštos dangos ilgaamžiškumas, kadangi priklausomai nuo produkto ir vonios būklės paviršių gali tekti padengti iki kelių kartų per metus. Taip pat kaip ir visos purškiamos dangos turi išdžiūti (2-3 paros), džiūdamas skleidžia kvapą.

Emalio liejimas

Emalio danga naudojantis specialiu įrankiu liejama, o ne purškiama ant vonios paviršiaus. Jei pulverizatoriumi galima purkšti tik skystas dangas, tai naudojant liejimo įrankį galima lieti ant vonios klampų emalį. Medžiagos dar gali būti su specialiais priedais, papildomomis medžiagomis stiprinančiomis dangą ir ilginančiomis jos ilgaamžiškumą.

Tokio metodo privalumai yra šie: tai bene ilgaamžiškiausias iš emalio atnaujinimo metodų, gana greitai džiūsta, darbo metu neskleidžiamos dulkės. Tiesa, toks metodas yra palyginus brangesnis, be to, šioje vietoje teks visiškai pasikliauti atvykusiu meistru, kadangi vargu ar namuose turite tokį įrankį ar rizikuosite tai daryti neturėdami įgūdžių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.