Vonia ar dušo kabina – nepagrįsti mitai

 (35)
Vonias renkasi tie, kurie nori vakare lengviau užmigti, o dušus tie, kurie nori ryte greičiau pabusti. Taip kartais juokaujama. Visgi diskusijoje, ką verčiau rinktis – vonią ar dušo kabiną – skamba ir kur kas rimtesni argumentai. Ir ne visada jie teisingi.
Vonia ar dušo kabina – nepagrįsti mitai
© Fotolia nuotr.

Taikosi prie vonios kambario dydžio

Nuo seno yra įprasta taupyti vonios kambario sąskaita. Seniau statytuose daugiabučiuose vonios kambariai yra maždaug 3 kvadratinių metrų ploto. Vėliau vonios plotas padidėjo iki maždaug 4 kvadratinių metrų. Tokio dydžio vonios yra senuose daugiabučiuose, vadinamose „chruščiovkėse“. Problema tik ta, kad nuo to laiko į vonios kambarius „atsikraustė“ skalbimo mašinos ir laisvos vietos dar labiau sumažėjo.

Bet ir šiuolaikinius namus besistatantys naujakuriai dažnai renkasi mažesnius vonios kambarius. Tai priverčia sukti galvą – ką verčiau rinktis darant remontą: vonią ar dušo kabiną? Tuomet pasirinkimas, atrodytų, paprastas – dušo kabina. Skaičiuojama, kad ji užima beveik dvigubai mažesnį grindų plotą nei vonia. Tačiau nepagalvojama, kad dušo kabina užima daugiau ploto vertikaliai (standartinis aukštis – 220 centimetrų).

Norintys vonios turėtų apie tai susismąstyti. Interjero dizaineriai mažų vonios kambarių savininkams siūlo pasvarstyti apie galimybę praustuvą įrengti virš vonios (paprastai kojūgalyje), taip sutaupoma sąlyginai daug vietos. Galbūt netgi pakankamai (sudėjus su dušo plotu), kad mažame vonios kambaryje atsirastų vietos mažesnei voniai.

Abejojama ekonomiškumu

Dušas paprastai laikomas pigesniu variantu: tiek įrengimo, tiek vandens sunaudojimo prasme. Tačiau šie pasvarstymai nebūtinai teisingi.

Vonia ir dušo kabina kainuoja panašiai – jas galima nusipirkti ir už 100 eurų ir už kelis tūkstančius eurų. Vidutinės kokybės dušo kabina ir tokia pati vonia kainuoja tiek pat – specialistai pataria šiam vonios kambario elementui skirti bent 400 – 600 eurų.

Nors sakoma, kad maudantis po dušu sunaudojama mažiau vandens, šis teiginys taip pat kvestionuojamas. Skaičiuojama, kad įprastinėje vonioje sunaudojama apie 120–350 litrų vandens, o prausiantis po dušu per 5 minutes išbėga apie 60 – 80 litrų vandens. Tačiau jei dažnai mėgausitės tekančio dušo srove, tiek vandens tikrai nesutaupysite. Be to, šiuolaikinės vonios sukurtos taip, kad padėtų sutaupyti vandens: šiuolaikiniai modeliai yra siauresni kojūgalyje, tad jų talpa mažesnė.

Sprendimą lemia šeima

Visgi sprendimą didžiąja dalimi nulemia šeimos poreikiai, gyvenimo būdas ir amžius. Pavyzdžiui, mažus vaikus auginančioms šeimoms patartina rinktis vonią, nes joje paprasčiau maudyti vaikus, o užimtiems žmonėms priimtinesnė dušo kabina, nes, kaip rodo tyrimai, nusiprausti po dušu užtrunka vos apie 4 minutes. Senyvo amžiaus žmonėms architektai taip pat pataria rinktis dušo kabiną, nes į ją tiesiog lengviau įlipti.

Tačiau, kaip suderinti dušo kabiną ir vonią? Didesniuose namuose, su dviem vonios kambariais, architektai šią problemą pataria spręsti labai paprastai – viename vonios kambaryje montuoti vonią, o kitame – dušo kabiną. Taip būtų patenkinti visų šeimos narių poreikiai.

Kai vonios kambarys vienas ir dar mažo ploto išeitis tik viena – kombinuoti vonią ir dušo kabiną. Pavyzdžiui, nusipirkus mažesnę vonią sumontuoti dušo sienelę. Ir vilkas sotus, ir avis sveika. Klausimas tik – ar tikrai reikia vonios, jei vaikai paaugę, o pasilepinti karšta vonia leidžiate sau kartą per mėnesį? Ar tik netaps ji brangiu ir daug vietos užimančiu dušo padėklu?

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.