Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.
© Shutterstock

Reikia pradėti nuo to, kad langai yra kur kas daugiau nei būtini pastato fasado elementai. Jie tiesiogiai įtakoja žmogaus gyvenimo kokybę bei turi dramatišką poveikį patalpos išvaizdai. Kalbant apie didelius vitrininius langus, jie turi tiek akivaizdžių pliusų, tiek minusų.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Vitrininių langų privalumai

Šviesa. Natūralus šviesos kiekis yra labai svarbus projektuojant būstą, nes šviesa turi tiesioginę įtaką mūsų nuotaikai, taip pat ji daro didelę įtaką erdvės suvokimui (šviesus kambarys, vizualiai atrodo atviresnis, erdvesnis). Kitaip nei įprasti langai su perskyrimais, vitrininiai langai natūralią šviesą į kambarį praleidžia visu savo plotu, tad į patalpas patenka itin didelis jos srautas.

Estetika. Vitrininiai langai yra ypatingi tuo, kad jie panaikina ribą tarp pastato išorės ir vidaus. Dėl šios priežasties, patalpos, kuriose įrengti tokie langai, vizualiai atrodo itin erdvios. Taip pat tokiu būdu yra galimybė perkelti dalelę aplinkos į namų vidų ir sukurti harmoningą interjerą, kuris derėtų su jį supančia vieta.

Šiuolaikinės architektūros tendencija. Tie, kurie seka architektūros tendencijas, puikiai žino, kad šiandien vitrininiai langai yra itin populiarūs. Šiuolaikinėje architektūroje šie langai asocijuojasi su moderniu, patogiu ir sveiku gyvenimo būdu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Vitrininių langų trūkumai

Valymas. Didelis lango plotas paprastai reiškia nelengvą ir daug laiko sunaudojantį jo valymą, ypač tuo atveju, jei šiuo darbu užsiimsite patys. Žinoma, galima pasisamdyti žmones, kurie tokį darbą atliks už jus, tačiau tai prisidės ir prie taip ne itin mažos langų kainos.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Temperatūra kambaryje. Kadangi vitrininių langų negalima atidaryti, vasarą dėl jų namuose gali pasidaryti tvanku. Norint eliminuoti šią langų problemą, dar projektuojant namą, reikėtų apie tai pagalvoti, pavyzdžiui, planuojant įrengti langą pietinėje ar pietrytinėje pusėje, vertėtų pagalvoti apie saulės kontrolės stiklus (žinoma, dėl tokio stiklo vitrininio lango kaina išaugs). Taip pat labai svarbu nepalikti erdvės be galimybės vėdintis, jei patalpoje yra kitų langų, kuriuos galima atidaryti – puiku, o jei ne, rėmo viršuje derėtų įmontuoti orlaidę.

Kalbant apie žiemą, žmonės dažnai nerimauja dėl tokių langų šiluminės varžos, tačiau tinkamai pasirinkus vitrininius langus, dėl to nerimauti per daug nereikės. Specialistai sako, kad langų šiluminė varža priklauso nuo profilio kamerų skaičiaus. Tai pat nemažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į stiklo paketą (vitrininiam langui rekomenduotina dėti trijų stiklų paketą).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.