Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.
© Shutterstock

Reikia pradėti nuo to, kad langai yra kur kas daugiau nei būtini pastato fasado elementai. Jie tiesiogiai įtakoja žmogaus gyvenimo kokybę bei turi dramatišką poveikį patalpos išvaizdai. Kalbant apie didelius vitrininius langus, jie turi tiek akivaizdžių pliusų, tiek minusų.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Vitrininių langų privalumai

Šviesa. Natūralus šviesos kiekis yra labai svarbus projektuojant būstą, nes šviesa turi tiesioginę įtaką mūsų nuotaikai, taip pat ji daro didelę įtaką erdvės suvokimui (šviesus kambarys, vizualiai atrodo atviresnis, erdvesnis). Kitaip nei įprasti langai su perskyrimais, vitrininiai langai natūralią šviesą į kambarį praleidžia visu savo plotu, tad į patalpas patenka itin didelis jos srautas.

Estetika. Vitrininiai langai yra ypatingi tuo, kad jie panaikina ribą tarp pastato išorės ir vidaus. Dėl šios priežasties, patalpos, kuriose įrengti tokie langai, vizualiai atrodo itin erdvios. Taip pat tokiu būdu yra galimybė perkelti dalelę aplinkos į namų vidų ir sukurti harmoningą interjerą, kuris derėtų su jį supančia vieta.

Šiuolaikinės architektūros tendencija. Tie, kurie seka architektūros tendencijas, puikiai žino, kad šiandien vitrininiai langai yra itin populiarūs. Šiuolaikinėje architektūroje šie langai asocijuojasi su moderniu, patogiu ir sveiku gyvenimo būdu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Vitrininių langų trūkumai

Valymas. Didelis lango plotas paprastai reiškia nelengvą ir daug laiko sunaudojantį jo valymą, ypač tuo atveju, jei šiuo darbu užsiimsite patys. Žinoma, galima pasisamdyti žmones, kurie tokį darbą atliks už jus, tačiau tai prisidės ir prie taip ne itin mažos langų kainos.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?
© Shutterstock

Temperatūra kambaryje. Kadangi vitrininių langų negalima atidaryti, vasarą dėl jų namuose gali pasidaryti tvanku. Norint eliminuoti šią langų problemą, dar projektuojant namą, reikėtų apie tai pagalvoti, pavyzdžiui, planuojant įrengti langą pietinėje ar pietrytinėje pusėje, vertėtų pagalvoti apie saulės kontrolės stiklus (žinoma, dėl tokio stiklo vitrininio lango kaina išaugs). Taip pat labai svarbu nepalikti erdvės be galimybės vėdintis, jei patalpoje yra kitų langų, kuriuos galima atidaryti – puiku, o jei ne, rėmo viršuje derėtų įmontuoti orlaidę.

Kalbant apie žiemą, žmonės dažnai nerimauja dėl tokių langų šiluminės varžos, tačiau tinkamai pasirinkus vitrininius langus, dėl to nerimauti per daug nereikės. Specialistai sako, kad langų šiluminė varža priklauso nuo profilio kamerų skaičiaus. Tai pat nemažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į stiklo paketą (vitrininiam langui rekomenduotina dėti trijų stiklų paketą).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.