Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.
© Unsplash

Trumpai apie vinilines grindis

Vinilinės grindys – polivinilchlorido (PVC) pagrindo grindys, kurios dėl savo universalumo tinka daugumai namų erdvių. Tai minkšta ir šilta grindų danga, ant kurios stovint nevargsta ir nešąla kojos. Jos pasižymi atsparumu trinčiai bei drėgmei, tad gali būti naudojamos intensyvaus judėjimo bei padidėjusios drėgmės zonose (pavyzdžiui: virtuvėje arba vonioje).

Taip pat ši grindų danga gerai praleidžia šilumą, tad tai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie turi arba svarsto apie šildomąsias grindis. Dizaino prasme šios grindys išsiskiria savo gebėjimu tikroviškai imituoti įvairias apdailos medžiagas: medines lentas, keramikines plyteles, cinkuoto metalo plokštę ir t.t.

Vienas didesnių vinilinių grindų minusų – atsparumo karščiui nebuvimas. Tai reiškia, kad ant grindų nukritusi žarija paliktų žymę. Taip pat gamintojai rekomenduoja nedaryti klaidos ir grindinio šildymo šilumą palaikyti iki 27–28 ºC. Aukštesnė šildomųjų grindų temperatūra gali sukelti vinilinės grindų dangos deformacijų atsiradimą.

Kaip jas prižiūrėti?

Nors vinilinė grindų danga yra labai atspari ir gali pakelti drėgmę bei intensyvų judėjimą, visgi šiokia tokia priežiūra, norint išlaikyti jų grožį, yra reikalinga. Rekomenduojama tokias grindis valyti vieną kartą per savaitę. Dulkes, plaukus ir kitus nešvarumus pirmiausia reikia pašalinti šluotos arba siurblio pagalba, o tada sudrėkintu skuduru jas reikia išplauti.

Šių grindų valymui galima įsigyti specialų vinilinių grindų ploviklį, tačiau tai nėra būtina, galima valiklį grindims pasigaminti ir patiems: vieną puodelį acto reikia sumaišyti su 3.5-4 litrais vandens. Jeigu grindys labai purvinos ir reikia stipresnės valomosios galios į vandenį su actu papildomai galima įpilti truputi skysto indų ploviklio. Plaunant vinilines grindis drėgnu skudurų, jį reikia dažnai praplauti šiltu, švariu vandeniu.

Jeigu ant vinilinių grindų išsipylė sultys ar kava, arba užtiško pomidorų padažo, kad neatsirastų dėmių, šiuos skysčius nuo grindų reikia tuoj pat pašalinti paprasčiausiu sudrėkintu skudurėliu. Jeigu dėmė spėjo išdžiūti, kovai su ja galima pasitelkti sodos ir vandens pastą. Šia pasta reikia švelniai trinti grindis, kol dėmė pranyks, tada grindis rekomenduoja praplauti vandens ir acto tirpalu.

Batų paliktas ar patraukus baldą atsiradusias žymes galima pašalinti aerozoliniu preparatu WD-40. Preparatu reikia apipurkšti rankšluostį ir juo trinti žymę, kol ši pranyks. Tada grindis reikia išplauti vandens ir acto tirpalu ir tokiu būdu pašalinti preparato likučius.

Jeigu norisi šioms grindims suteikti papildomo žvilgesio, plaunant grindis, į vandens ir acto tirpalą galia įpilti kelis lašelius kūdikių aliejaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.