Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.
© Unsplash

Trumpai apie vinilines grindis

Vinilinės grindys – polivinilchlorido (PVC) pagrindo grindys, kurios dėl savo universalumo tinka daugumai namų erdvių. Tai minkšta ir šilta grindų danga, ant kurios stovint nevargsta ir nešąla kojos. Jos pasižymi atsparumu trinčiai bei drėgmei, tad gali būti naudojamos intensyvaus judėjimo bei padidėjusios drėgmės zonose (pavyzdžiui: virtuvėje arba vonioje).

Taip pat ši grindų danga gerai praleidžia šilumą, tad tai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie turi arba svarsto apie šildomąsias grindis. Dizaino prasme šios grindys išsiskiria savo gebėjimu tikroviškai imituoti įvairias apdailos medžiagas: medines lentas, keramikines plyteles, cinkuoto metalo plokštę ir t.t.

Vienas didesnių vinilinių grindų minusų – atsparumo karščiui nebuvimas. Tai reiškia, kad ant grindų nukritusi žarija paliktų žymę. Taip pat gamintojai rekomenduoja nedaryti klaidos ir grindinio šildymo šilumą palaikyti iki 27–28 ºC. Aukštesnė šildomųjų grindų temperatūra gali sukelti vinilinės grindų dangos deformacijų atsiradimą.

Kaip jas prižiūrėti?

Nors vinilinė grindų danga yra labai atspari ir gali pakelti drėgmę bei intensyvų judėjimą, visgi šiokia tokia priežiūra, norint išlaikyti jų grožį, yra reikalinga. Rekomenduojama tokias grindis valyti vieną kartą per savaitę. Dulkes, plaukus ir kitus nešvarumus pirmiausia reikia pašalinti šluotos arba siurblio pagalba, o tada sudrėkintu skuduru jas reikia išplauti.

Šių grindų valymui galima įsigyti specialų vinilinių grindų ploviklį, tačiau tai nėra būtina, galima valiklį grindims pasigaminti ir patiems: vieną puodelį acto reikia sumaišyti su 3.5-4 litrais vandens. Jeigu grindys labai purvinos ir reikia stipresnės valomosios galios į vandenį su actu papildomai galima įpilti truputi skysto indų ploviklio. Plaunant vinilines grindis drėgnu skudurų, jį reikia dažnai praplauti šiltu, švariu vandeniu.

Jeigu ant vinilinių grindų išsipylė sultys ar kava, arba užtiško pomidorų padažo, kad neatsirastų dėmių, šiuos skysčius nuo grindų reikia tuoj pat pašalinti paprasčiausiu sudrėkintu skudurėliu. Jeigu dėmė spėjo išdžiūti, kovai su ja galima pasitelkti sodos ir vandens pastą. Šia pasta reikia švelniai trinti grindis, kol dėmė pranyks, tada grindis rekomenduoja praplauti vandens ir acto tirpalu.

Batų paliktas ar patraukus baldą atsiradusias žymes galima pašalinti aerozoliniu preparatu WD-40. Preparatu reikia apipurkšti rankšluostį ir juo trinti žymę, kol ši pranyks. Tada grindis reikia išplauti vandens ir acto tirpalu ir tokiu būdu pašalinti preparato likučius.

Jeigu norisi šioms grindims suteikti papildomo žvilgesio, plaunant grindis, į vandens ir acto tirpalą galia įpilti kelis lašelius kūdikių aliejaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.

Darau pats: praktiška batų laikymo idėja

Batų lentyna – funkcionalus baldas, kuris išsprendžia netvarkingos batų krūvos problemą. Ieškantiems patogaus ir kartu estetiško batų laikymo sprendimo, pristatome nesudėtingą batų lentynos ant ratukų projektą.

Šilumą lauk išvaro prasti langai, o kas gali išsaugoti?

Šaltąjį metų laiką daugelis senų daugiabučių gyventojų pasitinka su nerimu. Jis atneša ne tik išsipūtusias sąskaitas už šildymą, bet ir bute dažnai karaliaujančią vėsą. Nesandarios namo konstrukcijų jungtys, prasti langai ar kiauras stogas laikomi dažniausiais šilumos „vagimis“ daugiabučiuose, dėl kurių už šildymą mokama daug, bet rezultato – nejausti. Tam, kad įsigyjamas būstas būtų ir taupus, ir šiltas, statybų specialistai pataria išsiaiškinti daug jo savybių – pradedant energine klase, baigiant šildymo tipu.

Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.

Neuždengta lubų konstrukcija: privalumai bei trūkumai (1)

Lubos paliktos be apdailos, su neuždengtomis sijomis bei matomomis inžinerinėmis sistemomis – nebūtinai yra vaizdas iš remonto darbų vietos. Gyvendami mieste, dažnai įkvėpimo namų interjerui randame urbanistinėje bei pramoninėje aplinkoje. Neuždengtos lubos, kurios seniau buvo randamos tik fabrikuose ar komercinėse patalpose, šiandien sau vietą atranda ir individualiuose namuose bei butuose. Tad kokie yra neuždengtų lubų privalumai bei trūkumai?

Patarimai, kaip prižiūrėti medines parketlentes

Parketlentėmis klotos grindys išsiskiria savo estetiška išvaizda. Tai yra ilgaamžė grindų danga, kurią laikui bėgant yra galimybė atnaujinti. Kadangi šios grindys yra medinės, joms yra reikalinga nuolatinė priežiūra. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai prižiūrėti medines parketlentes, kad išlaikytumėte tobulą jų išvaizdą.

6 paprasti žingsniai, kaip nudažyti seną medinį baldą

Senas, praradęs savo pirminę išvaizdą medinis baldas tikrai nepuošia namų erdvės, todėl ateina metas apsispręsti: pastatyti jį į garažą ar tiesiog išmesti. Žinoma, yra ir trečias pasirinkimas – tokį baldą galima perdažyti. Naujas pasirinktos spalvos dažų sluoksnis gali prikelti tokį baldą naujam gyvenimui. Tiems, kuriems dar niekada neteko dažyti baldų, pristatome 6 paprastus žingsnius, kaip nudažyti seną medinį baldą.

Betoniniai stalviršiai: pliusai bei minusai (1)

Betonas, kartu su industriniu interjero stiliumi, paskutiniu metu tapo itin populiarus apdailoje, baldų bei interjero aksesuarų gamyboje. Betonas kelia vis mažiau asociacijų su šaltumu. Jis imamas vertinti, kaip estetiška ir moderni namų interjero detalė. Šiandien ypač populiaru betono akcentus naudoti virtuvės zonoje, taip jai suteikiant išskirtinumo ir industrinio šarmo. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie betoninius stalviršius.

Ką daryti, kad kenkėjai Kalėdų „nepavogtų“?

Pamenate kino filmą apie Grinčą, pavogusį Kalėdas? Kenkėjų kontrolės specialistai UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tokiu Grinču šventiniu laikotarpiu dažnai tampa tarakonai, graužikai ir kiti kenkėjai, netikėtai užplūstantys gyvenamas patalpas.