Vinilinės grindys: kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Vinilinė grindų danga, kuri yra ypač populiari Amerikoje bei Vakarų Europoje, po truputi atranda sau vietą ir Lietuvos rinkoje. Vienas iš didžiausių šios dangos pliusų – itin lengva priežiūra. Pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tinkamai valyti šias grindis.
© Unsplash

Trumpai apie vinilines grindis

Vinilinės grindys – polivinilchlorido (PVC) pagrindo grindys, kurios dėl savo universalumo tinka daugumai namų erdvių. Tai minkšta ir šilta grindų danga, ant kurios stovint nevargsta ir nešąla kojos. Jos pasižymi atsparumu trinčiai bei drėgmei, tad gali būti naudojamos intensyvaus judėjimo bei padidėjusios drėgmės zonose (pavyzdžiui: virtuvėje arba vonioje).

Taip pat ši grindų danga gerai praleidžia šilumą, tad tai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie turi arba svarsto apie šildomąsias grindis. Dizaino prasme šios grindys išsiskiria savo gebėjimu tikroviškai imituoti įvairias apdailos medžiagas: medines lentas, keramikines plyteles, cinkuoto metalo plokštę ir t.t.

Vienas didesnių vinilinių grindų minusų – atsparumo karščiui nebuvimas. Tai reiškia, kad ant grindų nukritusi žarija paliktų žymę. Taip pat gamintojai rekomenduoja nedaryti klaidos ir grindinio šildymo šilumą palaikyti iki 27–28 ºC. Aukštesnė šildomųjų grindų temperatūra gali sukelti vinilinės grindų dangos deformacijų atsiradimą.

Kaip jas prižiūrėti?

Nors vinilinė grindų danga yra labai atspari ir gali pakelti drėgmę bei intensyvų judėjimą, visgi šiokia tokia priežiūra, norint išlaikyti jų grožį, yra reikalinga. Rekomenduojama tokias grindis valyti vieną kartą per savaitę. Dulkes, plaukus ir kitus nešvarumus pirmiausia reikia pašalinti šluotos arba siurblio pagalba, o tada sudrėkintu skuduru jas reikia išplauti.

Šių grindų valymui galima įsigyti specialų vinilinių grindų ploviklį, tačiau tai nėra būtina, galima valiklį grindims pasigaminti ir patiems: vieną puodelį acto reikia sumaišyti su 3.5-4 litrais vandens. Jeigu grindys labai purvinos ir reikia stipresnės valomosios galios į vandenį su actu papildomai galima įpilti truputi skysto indų ploviklio. Plaunant vinilines grindis drėgnu skudurų, jį reikia dažnai praplauti šiltu, švariu vandeniu.

Jeigu ant vinilinių grindų išsipylė sultys ar kava, arba užtiško pomidorų padažo, kad neatsirastų dėmių, šiuos skysčius nuo grindų reikia tuoj pat pašalinti paprasčiausiu sudrėkintu skudurėliu. Jeigu dėmė spėjo išdžiūti, kovai su ja galima pasitelkti sodos ir vandens pastą. Šia pasta reikia švelniai trinti grindis, kol dėmė pranyks, tada grindis rekomenduoja praplauti vandens ir acto tirpalu.

Batų paliktas ar patraukus baldą atsiradusias žymes galima pašalinti aerozoliniu preparatu WD-40. Preparatu reikia apipurkšti rankšluostį ir juo trinti žymę, kol ši pranyks. Tada grindis reikia išplauti vandens ir acto tirpalu ir tokiu būdu pašalinti preparato likučius.

Jeigu norisi šioms grindims suteikti papildomo žvilgesio, plaunant grindis, į vandens ir acto tirpalą galia įpilti kelis lašelius kūdikių aliejaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip gyventi sandariame name?

Jau ankstesniuose savo straipsniuose nagrinėjau vėdinimo svarbą ir jo įtaką pastato energiniam efektyvumui. Ekspertizių metu vėl ir vėl susiduriu su šios srities klaidomis, todėl nusprendžiau dar kartą sugrįžti prie šios temos.

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.