Tikro meistro įrankių dėžė: renkamės pačias geriausias žnyples

 (3)
Įrankių dėžėje laikome ir pačius reikalingiausius, ir pačius neįtikėčiausius įrankius: pas dažną meistrelį galima rasti ir nežinia kam skirtas stakleles, maršrutizatorių ar žaislinį lėktuvėlį...
Tikro meistro įrankių dėžė: renkamės pačias geriausias žnyples
© Fotolia nuotr.

Tačiau, kalbant rimtai, yra įrankių, be kurių įrankių dėžė yra tiesiog nepilna, nesukomplektuota. Vienas iš tų nepamainomų įrankių – žnyplės. Jos yra nepamainomos, kai reikia nugnybti metalinį laidelį ar vinutę. Jos neskirtos pjovimui, sugriebimui, laikymui – tik gnybimui. Tuo jos ir skiriasi nuo replių.

Trumpai apie žnyples. Žnyplės būna dviejų pagrindinių tipų – priklausomai nuo kirpimo tipo. Pirmosios – įstrižosios (diagonalinės). Jos kerta įstrižai vienu aštriu briaunų kampu, tuoj pat pašalindamos nukirptą vietą, panašiai kaip ir žirklės. Jomis patogu kirpti vielą ar kitas tvirtinimo detales, pagamintas iš žalvario, vario, aliuminio, plieno, geležies. Jomis taip pat patogu pašalinti vielučių apsauginį sluoksnį (izoliaciją).

Šios žnyplės patogios net ir ten, kur nėra pakankamai erdvės – kai reikia ką nors nukirpti neišardant mažo prietaiso – jos pasiekia ir tolimiausius kampelius.

Kitos rūšies žnyplės – šoninio kirpimo – daugiau naudojamos apdailai. Jomis patogu apkarpyti išlindusius vinukus, kyšančias vielas, sąvaržėles, jos turi didesnį pjovimo plotą, tad ir panaudojimo galimybės didelės – pavyzdžiui, galite nukirpti nereikalingą gitaros stygos galą, ar apkarpyti kokį kitą daiktą, kurio forma yra netinkama.

Abiejų tipų žnyplės turi rasti vietos gero meistro įrankių dėžėje. Jei galite rinktis tik vienas, pirkite diagonalines. Jos universalesnės ir pigesnės. Žiūrėkite, kad jos būtų pagamintos iš geros kokybės grūdinto plieno – ir visuomet turėsite po ranka puikų įrankį. Jas taip pat galima pagaląsti. Lietuvoje žnyplės kainuoja apie 3-5 eurus. Nebrangus, ilgaamžis įrankis, kuris, tinkamai prižiūrimas, tarnaus ir jūsų anūkams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.