Tikro meistro įrankių dėžė: renkamės pačias geriausias žnyples

 (3)
Įrankių dėžėje laikome ir pačius reikalingiausius, ir pačius neįtikėčiausius įrankius: pas dažną meistrelį galima rasti ir nežinia kam skirtas stakleles, maršrutizatorių ar žaislinį lėktuvėlį...
Tikro meistro įrankių dėžė: renkamės pačias geriausias žnyples
© Fotolia nuotr.

Tačiau, kalbant rimtai, yra įrankių, be kurių įrankių dėžė yra tiesiog nepilna, nesukomplektuota. Vienas iš tų nepamainomų įrankių – žnyplės. Jos yra nepamainomos, kai reikia nugnybti metalinį laidelį ar vinutę. Jos neskirtos pjovimui, sugriebimui, laikymui – tik gnybimui. Tuo jos ir skiriasi nuo replių.

Trumpai apie žnyples. Žnyplės būna dviejų pagrindinių tipų – priklausomai nuo kirpimo tipo. Pirmosios – įstrižosios (diagonalinės). Jos kerta įstrižai vienu aštriu briaunų kampu, tuoj pat pašalindamos nukirptą vietą, panašiai kaip ir žirklės. Jomis patogu kirpti vielą ar kitas tvirtinimo detales, pagamintas iš žalvario, vario, aliuminio, plieno, geležies. Jomis taip pat patogu pašalinti vielučių apsauginį sluoksnį (izoliaciją).

Šios žnyplės patogios net ir ten, kur nėra pakankamai erdvės – kai reikia ką nors nukirpti neišardant mažo prietaiso – jos pasiekia ir tolimiausius kampelius.

Kitos rūšies žnyplės – šoninio kirpimo – daugiau naudojamos apdailai. Jomis patogu apkarpyti išlindusius vinukus, kyšančias vielas, sąvaržėles, jos turi didesnį pjovimo plotą, tad ir panaudojimo galimybės didelės – pavyzdžiui, galite nukirpti nereikalingą gitaros stygos galą, ar apkarpyti kokį kitą daiktą, kurio forma yra netinkama.

Abiejų tipų žnyplės turi rasti vietos gero meistro įrankių dėžėje. Jei galite rinktis tik vienas, pirkite diagonalines. Jos universalesnės ir pigesnės. Žiūrėkite, kad jos būtų pagamintos iš geros kokybės grūdinto plieno – ir visuomet turėsite po ranka puikų įrankį. Jas taip pat galima pagaląsti. Lietuvoje žnyplės kainuoja apie 3-5 eurus. Nebrangus, ilgaamžis įrankis, kuris, tinkamai prižiūrimas, tarnaus ir jūsų anūkams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?