Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?
© Shutterstock

Terakotinės plytelės – klasikinės plytelės, kurios puikiai visiems yra žinomos dėl savo išskirtinės spalvos. Jos yra išdegtos iš specialaus raudono ir rudo molio, todėl turi malonų akiai žemišką atspalvį. Tokios plytelės garsėja savo tvirtumu bei natūralia estetika ir gali būti klojamos tiek namo viduje, tiek išorėje.

Terakotinių plytelių rūšys.

Terakotines plyteles galima rinktis iš natūralių bei glazūruotų plytelių. Natūralios terakotinės plytelės – žavus rudo ir raudono molio derinys, kuriame išryškėja natūralūs raštai. Tokiomis nedengtomis plytelėmis išklotos grindys dvelkia paprasta elegancija bei žemiškumu. Glazūruotos plytelės terakotos grožį paslepia po skaidriu sluoksniu, taip apsaugodamos jį nuo dėmių. Kita vertus, glazūruotos plytelės atrodo ne taip natūraliai.

Taip pat yra galimybė rinktis iš mašina arba ranka pjaustytų terakotinių plytelių.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai
© Shutterstock

Terakotinių plytelių privalumai

Ilgaamžiškumas ir natūrali išvaizda. Šios plytelės labiausiai yra vertinamos dėl tvirtumo ir išvaizdos. Jomis klotos grindys tarnauja ilgus dešimtmečius. Dažniausiai šios plytelės būna rausvų ir rusvų žemiškų atspalvių, todėl pasižymi jaukia ir šilta išvaizda. Galima rinktis iš skirtingų plytelių formų bei dydžių. Jos ypač tinka namams, kuriuose yra vertinamas natūralumas ir juo pagrįsta estetika.

Universalumas. Terakota yra viena iš nedaugelio medžiagų, kurios tinka tiek vidaus, tiek išorės apdailai. Plytelių atsparumą galima papildomai sustiprinti sandariklių pagalba. Palyginus su kitomis keramikinėmis plytelėmis, terakotinės plytelės yra netokios šaltos, tad jomis maloniau vaikščioti basomis.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai
© Shutterstock

Terakotinių plytelių minusai

Kiekviena terakotinė plytelė yra unikali. Ji turi tik sau būdingą raštą bei atspalvį, tad tai gali nepatikti tiems, kuri ieško identiškų plytelių.

Kadangi tai poringos plytelės, jos sugeria drėgmę bei dėmes. Kad to būtų galima išvengti, reikia naudoti sandariklius.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.

Dūmų detektoriai: ką reikia žinoti apie naujus reikalavimus? (2)

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo priešgaisrinės saugos reikalavimas – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Juos turi įsirengti tiek butų, tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai.