Televizorius ant sienos - kokių įrankių reikia ir kaip tai padaryti

 (3)
Pakelti televizorių virš akių lygio nėra nieko nauja - anksčiau tam buvo naudojamos specialios lentynos. Tačiau plokštieji televizoriai suteikia dar daugiau galimybių – juos galima pritvirtinti visiškai šalia sienos paviršiaus ir, tinkamai, įrengus apdailą, palikti "kaboti"ore. Kaip reikėtų išsirinkti televizoriaus laikiklius ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį tvirtinant, paklausėme specialistų.
Televizorius ant sienos - kokių įrankių reikia ir kaip tai padaryti
© Shutterstock nuotr.

Laikiklio pasirinkimas. Prieš renkantis bet kokio tipo laikiklį turėtumėte apžiūrėti savo televizorių. plokščiaekraniai televizoriai galinėje pusėje turi tvirtinimo skyles, pagal kurias galėsite pasirinkti tinkamą laikiklį.

Atstumus tarp taškų nusako VESA standartai. Atstumai horizontaliai ir vertikaliai yra matuojami milimetrais. Mažiausias atstumas yra 50 x 50 mm. „Atstumas priklauso nuo modelio ir televizoriaus dydžio. Jis gali būti įvairus – tiek 80 x 80 mm, tiek 200 x 200 mm. Būna ir universalių laikiklių, tinkančių keletui VESA standartų. Jei ketinate prie sienos tvirtinti nedidelį televizorių, tarkime, 19 colių įstrižainės, svarbu nepasirinkti didesnio laikiklio nei televizoriaus kraštinės“, – pataria elektronikos prekėmis prekiaujančios įmonės „Lemona“ atstovas Tadas Kavaliauskas.

Taip pat reikėtų apsispręsti kokiame aukštyje televizorių kabinsite. Jeigu televizorius bus aukščiau nei akių lygis, tuomet ieškokite laikiklio, kuris leistų televizorių šiek tiek palenkti žemyn – taip žiūrėdami mažiau varginsite akis. Jei laikiklis su pavertimu nereikalingas, tai reiškia, kad televizorių bus galima kabinti arčiau sienos. Vis dėlto, jei televizorius senesnis praverstų dėl viso pikto pasižiūrėti jame esančias jungtis – taip matysite, kiek galite pritraukti prietaisą prie sienos. „Kai kurių senesnio tipo televizorių dizainas buvo galbūt ne visiškai gerai apgalvotas ir kai kurios jungtys yra ne visai patogiose vietose – tokio televizoriaus labai arti sienos nepristumsi. Tačiau nauji, labai ploni televizoriai turi patogiai išdėstytas jungtis – tai juos leidžia tvirtinti arti, apie 3 cm iki sienos“, – eigia elektrotechnika prekiaujančios įmonės „Trajektorija“ vadovas Kęstutis Kalvaitis.

Jei prietaisą norima kabinti labai arti sienos, išeitis gali būti laikikliai su troseliu. „Laikiklis prie televizoriaus tvirtinamas dviejuose taškuose. Tarp jų ištempiamas troselis, kuris ir laiko televizorių prikabintą prie sienos ant specialių laikiklių. Taip atstumas nuo sienos tėra apie 1,5 cm. Tačiau reikia atsižvelgti į televizoriaus tipą – jei tai plazminis televizorius, kuriam reikalingas aušinimas, prisiminkite, kad siena šils ir jei apdaila nėra labai kokybiška, gali nusilupti dažai ir panašiai. Jeigu tai LED televizorius, tokių problemų nebus“, – teigia T. Kavaliauskas.

Jei atvirkščiai, norite, kad televizorių būtų galima atitraukti ir toliau nuo sienos, rinkitės laikiklius su kojele bei su pasukimo galimybe – galėsite ne tik reguliuoti atstumą nuo sienos, bet ir atsisukti televizorių į save, jei prireikė žiūrėti iš šono. Besirinkdami laikiklį galite pastebėti, kad kainos skiriasi nuo keliasdešimt litų iki kelių šimtų. Dažniausiai kainos skirtumus lemia ne kokybė, o būtent papildomos galimybės – pasukami, universalesni, daugiau svorio atlaikantys laikikliai kainuoja daugiau. Prie laikiklių dažnai nurodoma ir garantija, tačiau K. Kalvaitis teigia, kad dėl laikiklių patikimumo nerimauti nėra ko. „Garantinis laikotarpis yra daugiau gamintojų marketinginiai triukai – jei konstrukcija gerai pritvirtinta, ji laikys. Nebent bus nulaužta mechaniškai, nors to dar neteko matyti“, – pasakoja pašnekovas.

Galiausiai, patikrinkite savo televizoriaus svorį – sunkesniam televizoriui reikės ir didesnio laikiklio. Tiesa, prie laikiklių yra nurodytas maksimalus svoris, kurį jie gali atlaikyti, o ir televizorių gamintojai savo gaminių svorį taip pat nurodo.

Lengvesniam laikiklio montavimui, galite rinktis laikiklius su gulsčiuku.
Kabinimas. Prie laikiklių komplekte paprastai yra pridedami ir tinkami varžtai, tačiau reikėtų atsižvelgti į sieną, prie kurios tvirtinsite televizorių. Geriausia, jei siena yra pakankamai tvirta, kad išlaikytų televizoriaus svorį, pvz. betoninė ar mūryta. Nuo to priklauso ir įsukamo varžto tipas bei ilgis. „Kabinant televizorių prie gipskartonio ar medžio plaušo sienos, reikia žiūrėti, kad atstumai tarp televizoriaus tvirtinimo taškų būtų didesni. Jei televizorius bus sunkus, o visas svoris bus koncentruotas ganėtinai mažame plote, jį paprasčiausiai gali išplėšti, ypač jeigu bus sukinėjamas. Taip pat tokiu atveju reikėtų naudoti specialius varžtus dideliu sriegiu“, – pataria T. Kavaliauskas.

Pats procesas yra gana paprastas – reikia sekti gamintojo instrukcijomis. Pirmiausia pasižymimos tvirtinimo vietos, grąžtu išgręžiamos reikiamo gylio skylės. Laikikliai susideda iš dviejų elementų – vienas tvirtinamas prie sienos, kitas prie paties televizoriaus. Juos pritvirtinus, telieka uždėti televizorių ant laikiklio.

Laidų paslėpimas. Galima sakyti, kad įrengti laikiklį ir yra lengviausia proceso dalis. Televizorius turi bent vieną laidą maitinimui, o neretai ir daugiau prie jo prijungtų prietaisų – skaitmeninės televizijos imtuvą, Blu-Ray ar DVD grotuvą, namų kino sistemą ir kita. Pakėlus televizorių, jungtys lieka kaboti ant sienos. Nors tai laidams ir nekenkia, siena neatrodo estetiškai. Tenka galvoti, kaip laidus paslėpti. Dėl laiko sąnaudų optimaliausia šį procesą atlikti kartu su kambario remontu.
Galintys šiam procesui skirti daugiau laiko įsirengia elektros lizdą iškart po televizoriumi – platus prietaisas šią angą užstoja, todėl beveik nesimato maitinimo laido. Tokiu atveju, jeigu norima prijungti ir grotuvą, galima įsirengti ir lentynėlę iškart po televizoriumi – ten galės stovėti minėtas grotuvas ar imtuvas. Tiesa, K. Kalvaitis pastebi, kad tokios lentynėlės buvo populiaresnės praeityje, dabar ieškoma kitokių sprendimų.

Kitas irgi daugiau pastangų reikalaujantis būdas – laidus paslėpti po apdailos sluoksniu. Mūrinėje sienoje padaromas griovelis, jame įtvirtinamas laidams slėpti skirtas lovelis, į kurį sudedami laidai. Tuomet vamzdelis paslepiamas po tinko ir dažų ar tapetų sluoksniu, paliekant nedideles ertmes už televizoriaus bei sienos apačioje. Tiesa, daugiabutyje reikės atsižvelgti į sienos vietą, kadangi kai kurios sienos, ypač apatiniuose aukštuose, laiko nemažą svorį, todėl jų silpninti nerekomenduojama. Išeitis galėtų būti papildoma plokštė.

Jei neturite daug laiko, o televizorius nėra pakabintas labai aukštai, paprastas ir estetiškas sprendimas būtų įsigyti specialius instaliacinius lovelius ir juos pritvirtinti išorėje. Jei jo spalva neatitinka jūsų sienos spalvos, o taip greičiausiai ir bus, galima mėginti jį uždažyti sienos spalva ar užklijuoti tapetais. Nors tai lovelio nepaslėps, tačiau vis instaliacija atrodys žymiai tvarkingiau.
Dar vienas variantas – papildomos sienelės. Ant sienos galite įsirengti papildomą plokštę, už kurios galėsite paslėpti laidus. Rinkoje egzistuoja ir specialios konstrukcijos – į prie sienos pritvirtintą karkasą „sustumiamos“ dekoracinės lentelės.Tarp tikrosios sienos ir karkaso paliekamas tarpas, o tai yra galimybė komfortabiliai susidėlioti laidus. Šis metodas patogus tuo, kad lenteles galima patogiai stumdyti ir palikti reikalingus tarpus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?