Televizorius ant sienos - kokių įrankių reikia ir kaip tai padaryti

 (3)
Pakelti televizorių virš akių lygio nėra nieko nauja - anksčiau tam buvo naudojamos specialios lentynos. Tačiau plokštieji televizoriai suteikia dar daugiau galimybių – juos galima pritvirtinti visiškai šalia sienos paviršiaus ir, tinkamai, įrengus apdailą, palikti "kaboti"ore. Kaip reikėtų išsirinkti televizoriaus laikiklius ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį tvirtinant, paklausėme specialistų.
Televizorius ant sienos - kokių įrankių reikia ir kaip tai padaryti
© Shutterstock nuotr.

Laikiklio pasirinkimas. Prieš renkantis bet kokio tipo laikiklį turėtumėte apžiūrėti savo televizorių. plokščiaekraniai televizoriai galinėje pusėje turi tvirtinimo skyles, pagal kurias galėsite pasirinkti tinkamą laikiklį.

Atstumus tarp taškų nusako VESA standartai. Atstumai horizontaliai ir vertikaliai yra matuojami milimetrais. Mažiausias atstumas yra 50 x 50 mm. „Atstumas priklauso nuo modelio ir televizoriaus dydžio. Jis gali būti įvairus – tiek 80 x 80 mm, tiek 200 x 200 mm. Būna ir universalių laikiklių, tinkančių keletui VESA standartų. Jei ketinate prie sienos tvirtinti nedidelį televizorių, tarkime, 19 colių įstrižainės, svarbu nepasirinkti didesnio laikiklio nei televizoriaus kraštinės“, – pataria elektronikos prekėmis prekiaujančios įmonės „Lemona“ atstovas Tadas Kavaliauskas.

Taip pat reikėtų apsispręsti kokiame aukštyje televizorių kabinsite. Jeigu televizorius bus aukščiau nei akių lygis, tuomet ieškokite laikiklio, kuris leistų televizorių šiek tiek palenkti žemyn – taip žiūrėdami mažiau varginsite akis. Jei laikiklis su pavertimu nereikalingas, tai reiškia, kad televizorių bus galima kabinti arčiau sienos. Vis dėlto, jei televizorius senesnis praverstų dėl viso pikto pasižiūrėti jame esančias jungtis – taip matysite, kiek galite pritraukti prietaisą prie sienos. „Kai kurių senesnio tipo televizorių dizainas buvo galbūt ne visiškai gerai apgalvotas ir kai kurios jungtys yra ne visai patogiose vietose – tokio televizoriaus labai arti sienos nepristumsi. Tačiau nauji, labai ploni televizoriai turi patogiai išdėstytas jungtis – tai juos leidžia tvirtinti arti, apie 3 cm iki sienos“, – eigia elektrotechnika prekiaujančios įmonės „Trajektorija“ vadovas Kęstutis Kalvaitis.

Jei prietaisą norima kabinti labai arti sienos, išeitis gali būti laikikliai su troseliu. „Laikiklis prie televizoriaus tvirtinamas dviejuose taškuose. Tarp jų ištempiamas troselis, kuris ir laiko televizorių prikabintą prie sienos ant specialių laikiklių. Taip atstumas nuo sienos tėra apie 1,5 cm. Tačiau reikia atsižvelgti į televizoriaus tipą – jei tai plazminis televizorius, kuriam reikalingas aušinimas, prisiminkite, kad siena šils ir jei apdaila nėra labai kokybiška, gali nusilupti dažai ir panašiai. Jeigu tai LED televizorius, tokių problemų nebus“, – teigia T. Kavaliauskas.

Jei atvirkščiai, norite, kad televizorių būtų galima atitraukti ir toliau nuo sienos, rinkitės laikiklius su kojele bei su pasukimo galimybe – galėsite ne tik reguliuoti atstumą nuo sienos, bet ir atsisukti televizorių į save, jei prireikė žiūrėti iš šono. Besirinkdami laikiklį galite pastebėti, kad kainos skiriasi nuo keliasdešimt litų iki kelių šimtų. Dažniausiai kainos skirtumus lemia ne kokybė, o būtent papildomos galimybės – pasukami, universalesni, daugiau svorio atlaikantys laikikliai kainuoja daugiau. Prie laikiklių dažnai nurodoma ir garantija, tačiau K. Kalvaitis teigia, kad dėl laikiklių patikimumo nerimauti nėra ko. „Garantinis laikotarpis yra daugiau gamintojų marketinginiai triukai – jei konstrukcija gerai pritvirtinta, ji laikys. Nebent bus nulaužta mechaniškai, nors to dar neteko matyti“, – pasakoja pašnekovas.

Galiausiai, patikrinkite savo televizoriaus svorį – sunkesniam televizoriui reikės ir didesnio laikiklio. Tiesa, prie laikiklių yra nurodytas maksimalus svoris, kurį jie gali atlaikyti, o ir televizorių gamintojai savo gaminių svorį taip pat nurodo.

Lengvesniam laikiklio montavimui, galite rinktis laikiklius su gulsčiuku.
Kabinimas. Prie laikiklių komplekte paprastai yra pridedami ir tinkami varžtai, tačiau reikėtų atsižvelgti į sieną, prie kurios tvirtinsite televizorių. Geriausia, jei siena yra pakankamai tvirta, kad išlaikytų televizoriaus svorį, pvz. betoninė ar mūryta. Nuo to priklauso ir įsukamo varžto tipas bei ilgis. „Kabinant televizorių prie gipskartonio ar medžio plaušo sienos, reikia žiūrėti, kad atstumai tarp televizoriaus tvirtinimo taškų būtų didesni. Jei televizorius bus sunkus, o visas svoris bus koncentruotas ganėtinai mažame plote, jį paprasčiausiai gali išplėšti, ypač jeigu bus sukinėjamas. Taip pat tokiu atveju reikėtų naudoti specialius varžtus dideliu sriegiu“, – pataria T. Kavaliauskas.

Pats procesas yra gana paprastas – reikia sekti gamintojo instrukcijomis. Pirmiausia pasižymimos tvirtinimo vietos, grąžtu išgręžiamos reikiamo gylio skylės. Laikikliai susideda iš dviejų elementų – vienas tvirtinamas prie sienos, kitas prie paties televizoriaus. Juos pritvirtinus, telieka uždėti televizorių ant laikiklio.

Laidų paslėpimas. Galima sakyti, kad įrengti laikiklį ir yra lengviausia proceso dalis. Televizorius turi bent vieną laidą maitinimui, o neretai ir daugiau prie jo prijungtų prietaisų – skaitmeninės televizijos imtuvą, Blu-Ray ar DVD grotuvą, namų kino sistemą ir kita. Pakėlus televizorių, jungtys lieka kaboti ant sienos. Nors tai laidams ir nekenkia, siena neatrodo estetiškai. Tenka galvoti, kaip laidus paslėpti. Dėl laiko sąnaudų optimaliausia šį procesą atlikti kartu su kambario remontu.
Galintys šiam procesui skirti daugiau laiko įsirengia elektros lizdą iškart po televizoriumi – platus prietaisas šią angą užstoja, todėl beveik nesimato maitinimo laido. Tokiu atveju, jeigu norima prijungti ir grotuvą, galima įsirengti ir lentynėlę iškart po televizoriumi – ten galės stovėti minėtas grotuvas ar imtuvas. Tiesa, K. Kalvaitis pastebi, kad tokios lentynėlės buvo populiaresnės praeityje, dabar ieškoma kitokių sprendimų.

Kitas irgi daugiau pastangų reikalaujantis būdas – laidus paslėpti po apdailos sluoksniu. Mūrinėje sienoje padaromas griovelis, jame įtvirtinamas laidams slėpti skirtas lovelis, į kurį sudedami laidai. Tuomet vamzdelis paslepiamas po tinko ir dažų ar tapetų sluoksniu, paliekant nedideles ertmes už televizoriaus bei sienos apačioje. Tiesa, daugiabutyje reikės atsižvelgti į sienos vietą, kadangi kai kurios sienos, ypač apatiniuose aukštuose, laiko nemažą svorį, todėl jų silpninti nerekomenduojama. Išeitis galėtų būti papildoma plokštė.

Jei neturite daug laiko, o televizorius nėra pakabintas labai aukštai, paprastas ir estetiškas sprendimas būtų įsigyti specialius instaliacinius lovelius ir juos pritvirtinti išorėje. Jei jo spalva neatitinka jūsų sienos spalvos, o taip greičiausiai ir bus, galima mėginti jį uždažyti sienos spalva ar užklijuoti tapetais. Nors tai lovelio nepaslėps, tačiau vis instaliacija atrodys žymiai tvarkingiau.
Dar vienas variantas – papildomos sienelės. Ant sienos galite įsirengti papildomą plokštę, už kurios galėsite paslėpti laidus. Rinkoje egzistuoja ir specialios konstrukcijos – į prie sienos pritvirtintą karkasą „sustumiamos“ dekoracinės lentelės.Tarp tikrosios sienos ir karkaso paliekamas tarpas, o tai yra galimybė komfortabiliai susidėlioti laidus. Šis metodas patogus tuo, kad lenteles galima patogiai stumdyti ir palikti reikalingus tarpus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.