Tarpų tarp vonios plytelių dengimas silikonu

 (4)
Silikoninis hermetikas – tamprus gaminys, kuris gali būti naudojamas vonios ar dušo plytelių tarpams sandarinti.
Tarpų tarp vonios plytelių dengimas silikonu
© Fotolia nuotr.

Laikui bėgant silikonas keičia spalvą – tamsėja. Taip pat kartais nuo drėgmės gali atsirasti mažos pilkos dėmelės. Jei jau atėjo laikas atnaujinti tarpelius tarp plytelių, seną silikoną teks pašalinti ir užsandarinti nauju.

Silikono negalima lieti ant senojo – neatrodys gražiai, o ir naujasis gali netinkamai prilipti ant senojo. Aštriu peiliuku suraižykite tarpeliuose esantį silikoną, jis turėtų pats ir iškristi. Jei kažkiek jo liko – pašalinkite, tik saugokitės ir neapibraižykite plytelių. Taip pat likučius galite nuvalyti specialiu silikono valikliu. Jis taip pat parduodamas su aplikatoriumi – tiesiog išspauskite kaip dantų pastos tūtelę, palaukite laiką, nurodytą instrukcijoje ir nuvalykite. Patogu šalinti su šveičiamąja virtuvine kempinėle. Pašalinkite visus likučius, tarpeliai turi būti visiškai švarūs. Nusausinkite.

SANDARINIMAS.

Jums reikės silikoninio hermetiko („švirkšto“). Tiesiai, lygiai ir tvarkingai užtepti siaura linija būna nelengva. Silikonas yra labai lipnus. Kad kuo lygiau užteptumėte, naudokite lipnią juostelę – užklijuokite plyteles virš ir žemiau tarpelio, kurį sandarinsite. Taip padarysite „tunelį“, kurį užpildysite silikonu. Geriau rinkitės storesnę lipnią juostelę – nubrėšite lygesnę liniją.

Nupjaukite aplikatoriaus galiuką maždaug 45 laipsnių kampu. Patarimas: iš pradžių nupjaukite patį galiuką kuo mažiau ir pabandykite tepti – jei tarpeliai yra siauri, reikės ypač plonos juostelės. Jei juostelė bus per siaura tarpeliui, pjaukite galiuką dar, kol atitaikysite juostelės storį pagal tarpelius.

Iš pradžių pasibandykite tepti ne tarpelyje, o ant kito paviršiaus, tarkime, kartono gabaliuko – reikėtų pajusti, kokiu stiprumu spausti ir kokiu greitumu traukti ranką – tai ir yra visa kokybiškų, lygių linijų paslaptis.

Kai užpildysite tarpelį, reikės išlyginti juostelę, kad neliktų pūslelių ar oro burbuliukų. Lipnią juostelę nuplėškite. Jei plėšiant atsiplėšė ir silikono juostelės gabalėlis – braukdami drėgnu pirštu prilipinkite jį į vietą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.