Taiklūs patarimai kaip prižiūrėti ir naudoti galąstuvą

 (8)
Galąstuvas, kaip ir visi kiti įrankiai, kad ilgai tarnautų, turi būti prižiūrimas. Galąstuvu aštriname pagrindinius pjaunamuosius – kerpamuosius įrankius: peilius, žirkles, skustuvus ir visa kita, kas turi ašmenis.
Taiklūs patarimai kaip prižiūrėti ir naudoti galąstuvą
© Fotolia nuotr.

Galąstuvų būna kuo įvairiausių, įvairių formų – pradedant nuo paprasčiausio, akmens formos, baigiant įmantriais pramoniniais. Taip pat galąstuvas gali būti pagamintas ir iš paprasto akmens, ir iš keramikos, geležies ar dengtas deimanto dulkėmis.

Priežiūra. Prieš pradėdami galąsti, visada apžiūrėkite galąstuvą. Visų pirma jį reikia gerai nuvalyti šepetėliu, sudrėkintu šiltame muiluotame vandenyje – nuvalysite dulkes bei kitus nešvarumus. Jei galąstuvo nenaudojote jau senokai, paprasto valymo gali ir nepakakti – visų pirma valykite dažų skiedikliu. Taip pat nepamirškite nuvalyti ir po kiekvieno panaudojimo. Geležinius, srieginius galąstuvus nepamirškite laikas nuo laiko sutepti – išvengsite dulkių bei kitų nešvarumų. Jei visgi galąstuvas apsinešė, panaudokite švitrinį popierių – nutrinkite, kol vėl galąstuvas bus švarus. Tuomet nuplaukite tekančiu vandeniu ir išdžiovinkite.

Naudojimas. Prieš naudojant įsitikinkite, kad galąstuvas yra švarus ir sudrėkinkite – tai padidins galandimo kokybę.

Svarbiausia galandant – judesys ir kampas. Galąsdami išlaikykite ranką kiek įmanoma labiau tokiu pačiu kampu, kad braukiant būtų tokia pati galandimo trajektorija. Todėl visų pirma nusistatykite kampą, kuris geriausiai išaštrins jūsų galandamą daiktą: priglauskite peilį (jei tai yra peilis) prie galąstuvo bei pakreipkite reikiamu kampu. Braukite – patikrinkite, ar visas ašmenų plotas yra galandamas. Jei ne – pakeiskite kampą.

Skirtingi įrankiai galandami skirtingu kampu. Beje, visuomet pradėkite galąsti rupesne, šiurkštesne galąstuvo puse, o švelnesne, mažiau grubia, galąskite vėliau.

Jūsų ranka turi judėti nuo savęs, galutiniame taške peilis yra apverčiamas, ir grįžtama jau galandant kitą peilio pusę. Kartokite, kol būsite visiškai patenkinti peilio aštrumu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks šių keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?

Marmuriniai stalviršiai: privalumai bei trūkumai

Niekas nenuginčys, kad marmuriniai stalviršiai vizualiai yra be galo estetiški. Marmuras erdvei teikia prabangos jausmą. Jis atrodo itin subtiliai bei elegantiškai. Tačiau prieš renkantis tokį stalviršį, reikia gerai pasverti tiek jo pliusus, tiek minusus. Tad ką verta žinoti prieš įsigyjant marmurinį stalviršį?

Priežastys, kodėl namuose verta turėti oro drėkintuvą

Žiemos oras yra sausas oras. Sauso žiemos oro, šildymo bei retai atidaromų langų derinys namuose kelia diskomfortą: ima sausėti oda, dažniau sergame virusinėmis ligomis ir t.t.. Oro drėkintuvas gali padėti susidoroti su šiomis ir kitomis sauso oro sukeliamomis problemomis. Pateikiame kelias svarias priežastis, kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą.