Taiklūs patarimai kaip prižiūrėti ir naudoti galąstuvą

 (8)
Galąstuvas, kaip ir visi kiti įrankiai, kad ilgai tarnautų, turi būti prižiūrimas. Galąstuvu aštriname pagrindinius pjaunamuosius – kerpamuosius įrankius: peilius, žirkles, skustuvus ir visa kita, kas turi ašmenis.
Taiklūs patarimai kaip prižiūrėti ir naudoti galąstuvą
© Fotolia nuotr.

Galąstuvų būna kuo įvairiausių, įvairių formų – pradedant nuo paprasčiausio, akmens formos, baigiant įmantriais pramoniniais. Taip pat galąstuvas gali būti pagamintas ir iš paprasto akmens, ir iš keramikos, geležies ar dengtas deimanto dulkėmis.

Priežiūra. Prieš pradėdami galąsti, visada apžiūrėkite galąstuvą. Visų pirma jį reikia gerai nuvalyti šepetėliu, sudrėkintu šiltame muiluotame vandenyje – nuvalysite dulkes bei kitus nešvarumus. Jei galąstuvo nenaudojote jau senokai, paprasto valymo gali ir nepakakti – visų pirma valykite dažų skiedikliu. Taip pat nepamirškite nuvalyti ir po kiekvieno panaudojimo. Geležinius, srieginius galąstuvus nepamirškite laikas nuo laiko sutepti – išvengsite dulkių bei kitų nešvarumų. Jei visgi galąstuvas apsinešė, panaudokite švitrinį popierių – nutrinkite, kol vėl galąstuvas bus švarus. Tuomet nuplaukite tekančiu vandeniu ir išdžiovinkite.

Naudojimas. Prieš naudojant įsitikinkite, kad galąstuvas yra švarus ir sudrėkinkite – tai padidins galandimo kokybę.

Svarbiausia galandant – judesys ir kampas. Galąsdami išlaikykite ranką kiek įmanoma labiau tokiu pačiu kampu, kad braukiant būtų tokia pati galandimo trajektorija. Todėl visų pirma nusistatykite kampą, kuris geriausiai išaštrins jūsų galandamą daiktą: priglauskite peilį (jei tai yra peilis) prie galąstuvo bei pakreipkite reikiamu kampu. Braukite – patikrinkite, ar visas ašmenų plotas yra galandamas. Jei ne – pakeiskite kampą.

Skirtingi įrankiai galandami skirtingu kampu. Beje, visuomet pradėkite galąsti rupesne, šiurkštesne galąstuvo puse, o švelnesne, mažiau grubia, galąskite vėliau.

Jūsų ranka turi judėti nuo savęs, galutiniame taške peilis yra apverčiamas, ir grįžtama jau galandant kitą peilio pusę. Kartokite, kol būsite visiškai patenkinti peilio aštrumu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.