Tai, ką būtina suprasti apie grindų dangas

Grindų dangos − naujas požiūris. Esame pripratę prie tradicinių medinių grindų, apie šios rūšies dangų kokybę ir gerąsias jų savybes žino daugelis. Tačiau be šio patikimo grindų įsirengimo varianto, galima pasidomėti ir kitais būdais įrengti grindis − sintetinėmis dangomis. Specialistai teigia, kad tokias dangas galima pritaikyti ir privataus būsto interjere.
Tai, ką būtina suprasti apie grindų dangas
© Fotolia nuotr.

Polimerinės − epoksidinės, akrilinės, poliuretano grindų dangos

Įvairios cheminės sudėties sintetinės dangos pasižymi svarbia savybe – jos yra kone idealiai lygios. Šio tipo dangos dažniau naudojamos visuomeniniuose objektuose − prekybos salėse, biuruose, techninio pobūdžio patalpose. Tačiau polimerinės − epoksidinės, akrilinės dangos nepriekaištingos eksploatuojant, itin tvirtos, tinka šildomoms grindims, todėl jas galima pritaikyti ir bute ar individualaus namo interjere.

Visos sintetinės dangos pirmiausia formuojamos ant tvirto grindų lyginamojo pagrindo, liejant 5 cm aukštos klasės betono sluoksnį. Išdžiūvęs betono paviršius būtinai turi būti apdorotas mobiliu šratavimo įrenginiu cementui (suvienodinamas paviršiaus tvirtumas), o vėliau gruntuojamas. Ant lygaus ir apdoroto grindų pagrindo, atsižvelgiant į tai, koks yra grindų tipas ir paskirtis, nuo 1 iki 8 mm storio sluoksniu liejama skysta sintetinė masė. Būtina atkreipti dėmesį į tinkamą betono hidroizoliaciją, nes dauguma polimerinių grindų visiškai nelaidžios vandeniui. Apskritai norint lieti polimerines grindis reikia daug žinių, patirties, specifinių darbo įrankių, todėl patiems jų įsirenginėti neverta, geriau šį darbą patikėti specialistams.

Pateiksime kelis sintetinių dangų ant betono pavyzdžius.

Epoksidinės grindų dangos yra vienas populiariausių polimerinių sluoksnių grindims. Juo galima išgauti tiek lygų bei lengvai prižiūrimą vienspalvį savaiminio išsilyginimo pagrindą, tiek grublėtą paviršių, kuris išgaunamas surišant spalvoto kvarco granules su skaidria epoksidine rišamąja medžiaga. Tokios grindys atsparios nusidėvėjimui, neturi elektrostatinio krūvio. Jos yra kietos, padidinto paviršiaus tankumo.

Akrilinė grindų danga. Dažniausiai įrengiant paviršinį grindų sluoksnį labai svarbu nepažeisti jau esamo, o neretai grindis reikia įrengti labai greitai. Tokiais atvejais tinkamiausias variantas yra akrilinis grindų sluoksnis, nes jis visiškai sukietėja per kelias valandas. Paviršius beveik nesibraižo, tačiau netyčia įrėžus, pažeidimus galima pašalinti tiesiog šlifuojant paviršių.

Poliuretano grindų danga yra elastinga, atspari smūgiams, nebijo naftos produktų ir riebalų. Tokios grindys yra nepralaidžios vandeniui, jos atsparios plovimui aukšto slėgio srove. Poliuretano danga gali būti įvairių paviršių − nuo visiškai lygaus iki labai šiurkštaus. Ši danga vienintelė, kurią galima kloti ant faneros, metalo ar net asfalto.

Patvari vinilinės kilmės grindų danga

Įrengiant visuomenines patalpas dažnai susiduriama su problema, kokios grindys tinkamiausios erdvei, kurioje bus nuolat ir intensyviai vaikščiojama. Tokio tipo patalpų dangai nevengiama pasirinkti keraminių ar akmens masės plytelių, tačiau šis paviršius gyvenamajai ar darbo erdvei suteikia šaltumo, grindys kartais atrodo grubios. Vis populiaresnis sprendimas, renkantis grindų dangą tiek biurų patalpoms, tiek prekybos salonui ar kavinei, yra sintetinės lentelių pavidalo grindų dangos. Šio produkto ilgaamžiškumas ir pasirinkimo įvairovė suteikia galimybę derinti estetinį vaizdą ir funkcionalius sprendimus.

Jei ieškote patvarių, estetiškų ir praktiškų grindų, kurias būtų galima pakloti bet kuriame kambaryje (miegamajame, vonioje, tualete, virtuvėje, laiptinėje, svetainėje), prabangios vinilo grindų lentelės yra geras pasirinkimas. Ši danga puikiai imituoja medžio parketą, tačiau pasižymi visomis vinilui būdingomis atsparumo savybėmis. Dangos natūralumą pabrėžia rifliuotas paviršius ir medžio tekstūros atkartojimas ant fotoplėvelės. Žiūrint labai sudėtinga atskirti, kad tai nenatūralus medis.

Būna itin gausus vinilo lentelių asortimentas − nuo tradicinės iki egzotinės medienos, nuo keraminių plytelių paviršiaus iki lygų metalinio paviršių imituojančios dangos.

Metalo, medžio ir akmens imitacijos vinilinė daugiasluoksnė danga dėl aukštų techninių parametrų puikiai tinka patalpose, kur intensyviai vaikščiojama: prekybos centruose, biuruose, parduotuvėse, tačiau jas galima kloti ir gyvenamosiose patalpose. Tai funkcionalus parketo ar plytelių pakaitalas.
Šios grindys gali būti naudojamos šildyti grindims sistemoje. Jų bendras storis − 3 mm, dėvimasis sluoksnis išlietas iš 0,7 mm gryno vinilo, paviršius padengtas poliuretanu. Vinilinė danga pasižymi aukštu atsparumu nusidėvėjimui − medžiagos atsparumas yra 43 klasės.

Vinilo grindis įrengti nesudėtinga. Pagrindas, ant kurio bus klijuojama danga, turi būti tvirtas, kietas, švarus, be įtrūkimų ir lygus. Išlyginto pagrindo paviršius nušlifuojamas, nugruntuojamas dispersiniu gruntu. Prieš klojant dangą, medžiaga ir klijai turi būti toje aplinkoje, kur bus klojamos grindys, ne mažiau kaip 24 val., vidutinėje 18 °C patalpos temperatūroje. Išmatuojama patalpos geometrija ir pažymima linija per patalpos vidurį. Naudojami klijai − akrilo dispersijos pagrindu, skirti PVC dangoms klijuoti. Klijai dengiami dantyta mentele, skirta glaistyti, o jų išeiga − 300−350 g/kv. m. Uždėjus lenteles ant išlieto klijų sluoksnio, jos voluojamos 70 kg volu, kad neliktų oro pūslelių. Ant paklotos dangos galima vaikščioti ne anksčiau kaip po 24 val.

Šia danga galima suformuoti išskirtinį paviršių. Ant apatinio dangos sluoksnio galima priklijuoti fotoplėvelę su norimu piešiniu, kuri padengiama permatomu gryno vinilo sluoksniu. Kuo šis vinilo sluoksnis yra storesnis, tuo danga ilgiau nenusidėvės. Dangos paviršius padengiamas poliuretanu. Tam nereikia papildomai vaškuoti, o danga apsaugojama, kad neįsigertų purvas ir kiti nešvarumai.
Svarbus vinilo dangos privalumas yra tas, kad ją itin paprasta prižiūrėti. Reguliariai nuo dangos turi būti nušluojamas ar nusiurbiamas purvas ir dulkės. Jei reikia, danga nuvaloma drėgna šluoste naudojant neutralų ploviklį, skirtą PVC dangoms prižiūrėti.

SuperNamai.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.