Reklama

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas

Kas geriausiai gali papasakoti apie vandentiekio ar šildymo sistemų vamzdynų montavimą? Žinoma, tie, kurie iš šio darbo duoną valgo. Jų patarimai daug verti: montuotojai greitai atsirenka, kuri sistema patikimiausia, sandariausia, patogiausiai ir greičiausiai montuojama.
© Gamintojo archyvas

Dainius Birgiolas savo paties sumontuotas vandentiekio sistemas galėtų matuoti dešimtimis kilometrų. Patyręs meistras iš Lietuvoje galimų įsigyti vandentiekio sistemų kaip patikimą nurodo „Geberit Volex“ – plastikinių daugiasluoksnių ir vienasluoksnių vamzdžių ir jiems pritaikytų jungčių sistemą: „Ši sistema yra ypač patogi montuoti, nes vamzdžiai lengvai lankstomi: net ir nemažo skersmens daugiasluoksnį vamzdį (pavyzdžiui, 26 mm) galima nesunkiai išlenkti jo nepažeidžiant.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Kadangi „Volex“ jungčių pralaidumas yra didelis, pažeidus vamzdį, šis pranašumas būtų prarastas.“ Lengvai lankstomi „Volex“ vamzdžiai gaminami įvairių skersmenų: vienasluoksniai – 16 mm ir 20 mm, daugiasluoksniai – nuo 16 iki 63 mm. Kartu su įvairiausiomis jungtimis ir priedais ši sistema nesudėtingai įrengiama tiek statant naują namą, tiek atliekant remontą. Pašnekovas pabrėžia ir daugiau „Volex“ pranašumų.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

„Man labai patinka greitas ir paprastas „Volex“ sistemos montavimas. Visos jungtys lengvai susijungia, tam naudojami specialūs „Geberit“ presavimo įrankiai su jungčių užspaudimo galvomis. Net ir neturint jų, galima pasinaudoti kitų gamintojų įrankiais. Tiks tiek TH, tiek U profilio užspaudimo galvos, – sako D. Birgiolas. – Nesunku užtikrinti vamzdyno sandarumą. Tam naudojamos specialios jungtys – kiekvienas presavimo taškas užsandarinamas dviem tarpinėmis. Jungtyse papildomai dar įmontuotas ir permatomas patikros žiedas „Grimalid“ – įstatytą į jungtį vamzdį prieš suspaudžiant galima apžiūrėti iš visų pusių, patikrinti įstatymo gylį“.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Dar viena meistro minima „Volex“ ypatybė – dvigubos alkūnės, skirtos prietaisams prijungti. Jas naudojant galima įrengti žiedinę pratekančio vandentiekio sistemą. Tokia sistema jau tampa Vakarų Europos standartu, nes leidžia užtikrinti higienos sąlygas, kuriomis išvengiama legionelių atsiradimo rizikos.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Geberit Volex tenkina visus šiuolaikinių inžinerinių pastato sistemų reikalavimus – tiek naujos statybos, tiek remonto atveju, nuo karšto ir šalto vandentiekio iki grindų šildymo. Išsamūs bandymai parodė, kad Geberit Volex vamzdynų sistema atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Balti daugiasluoksniai ir PE-RT vienasluoksniai vamzdžiai bei platus standartinių bei specialių jungčių pasirinkimas padės įrengti patikimą sistemą.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Daugiau informacijos: www.geberit.lt

Užsakymo nr.: PT_76078563

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Stumdomos durys: pliusai bei minusai

Stumdomos durys interjere tradiciškai yra siejamos su azijietišku interjero dekoru. Tokios durys sukuria elegantišką ir erdvės neapsunkinantį perėjimą iš vienos erdvės į kitą. Šiandien galima rinktis iš nemažos jų stiliaus ir medžiagiškumo įvairovės. Jeigu kyla klausimas, ar verta tokias erdvę tausojančias duris įsirengti savo namuose, pristatome svarbiausius stumdomų durų privalumus bei trūkumus.

Gipskartonio apdaila: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Gipso kartonas – universali medžiaga, kurią galima panaudoti pertvarų įrengimui, sienų sulyginimui, luboms bei grindims. Deja, dalis žmonių dvejoja šios medžiagos ilgaamžiškumu. Abejojantiems ekspertai atsako – kokybiškos gipso kartono konstrukcijos yra ilgaamžės, o nekokybiška apdaila yra padarytų klaidų rezultatas. Pristatome dažniausias darbo su gipso kartonu klaidas.

Kodėl verta rinktis kamštinę medžiagą interjero apdailai?

Kamštinio ąžuolo žievės produkcija sparčiai įgauna populiarumą interjero kontekste. Anksčiau kamštinė medžiaga paprastai asocijuodavosi su vyno butelio kamščiu arba priminimams prisegti skirta lenta, tačiau šiandien namuose kamštmedis naudojamas kur kas plačiau. Kamštinė sienų bei grindų danga, kamštiniai baldai bei šviestuvai – visos šios interjero detalės yra vertinamos tiek dėl savo estetinių, tiek dėl praktinių savybių. Pateikiame kelias priežastis, kodėl verta išbandyti šią medžiagą savo namuose.

Atidengtų plytų siena: pliusai bei minusai

Mūrinės namo sienos – tvirtos ir ilgaamžės. Nors nedengtas plytas esame labiau įpratę matyti pastato eksterjere, šiandien, dėl charakteringos tokių sienų išvaizdos, vis dažniau susiduriame su atidengtų plytinių sienų tendencija interjere. Tie, kuriems pasisekė gyventi name, kuriame už tinko ar gipso kartono plokštės slepiasi plytinės sienos, turi galimybę jas atidengti. Tačiau prieš priimant tokį sprendimą, verta susipažinti su atidengtų plytų sienų pliusais ir minusais.

Pertvaros: ką rinktis – mūrinę sieną ar gipso kartono atitvarą?

Tiek mūriniai atitvairai, tiek gipso kartono atitvarai turi savų privalumų ir trukumų, todėl prieiti prie bendros išvados, kas geriau – mūrinė siena ar gipso kartono atitvaras, šiame straipsnyje nebandysime. Vietoje to, palyginsime šių atitvarų skirtumus, o sprendimą, ką rinktis, priimsite jūs patys.

Pelėsis skalbimo mašinoje: kaip su juo kovoti?

Pelėsis mėgsta tamsią, drėgną, nevėdinamą erdvę, taigi visai nekeista, kad jis gali sau atrasti vietą ir skalbimo mašinoje. Paprastai, kad skalbyklėje atsirado pelėsis, išduoda negeras kvapas bei atsiradusios tamsios spalvos dėmės ant skalbimo milteliams pilti skirtų skyrelių arba tarp durelėse esančių gumų. Tad kaip kovoti su pelėsiu skalbimo mašinoje?