Reklama

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas

Kas geriausiai gali papasakoti apie vandentiekio ar šildymo sistemų vamzdynų montavimą? Žinoma, tie, kurie iš šio darbo duoną valgo. Jų patarimai daug verti: montuotojai greitai atsirenka, kuri sistema patikimiausia, sandariausia, patogiausiai ir greičiausiai montuojama.
© Gamintojo archyvas

Dainius Birgiolas savo paties sumontuotas vandentiekio sistemas galėtų matuoti dešimtimis kilometrų. Patyręs meistras iš Lietuvoje galimų įsigyti vandentiekio sistemų kaip patikimą nurodo „Geberit Volex“ – plastikinių daugiasluoksnių ir vienasluoksnių vamzdžių ir jiems pritaikytų jungčių sistemą: „Ši sistema yra ypač patogi montuoti, nes vamzdžiai lengvai lankstomi: net ir nemažo skersmens daugiasluoksnį vamzdį (pavyzdžiui, 26 mm) galima nesunkiai išlenkti jo nepažeidžiant.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Kadangi „Volex“ jungčių pralaidumas yra didelis, pažeidus vamzdį, šis pranašumas būtų prarastas.“ Lengvai lankstomi „Volex“ vamzdžiai gaminami įvairių skersmenų: vienasluoksniai – 16 mm ir 20 mm, daugiasluoksniai – nuo 16 iki 63 mm. Kartu su įvairiausiomis jungtimis ir priedais ši sistema nesudėtingai įrengiama tiek statant naują namą, tiek atliekant remontą. Pašnekovas pabrėžia ir daugiau „Volex“ pranašumų.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

„Man labai patinka greitas ir paprastas „Volex“ sistemos montavimas. Visos jungtys lengvai susijungia, tam naudojami specialūs „Geberit“ presavimo įrankiai su jungčių užspaudimo galvomis. Net ir neturint jų, galima pasinaudoti kitų gamintojų įrankiais. Tiks tiek TH, tiek U profilio užspaudimo galvos, – sako D. Birgiolas. – Nesunku užtikrinti vamzdyno sandarumą. Tam naudojamos specialios jungtys – kiekvienas presavimo taškas užsandarinamas dviem tarpinėmis. Jungtyse papildomai dar įmontuotas ir permatomas patikros žiedas „Grimalid“ – įstatytą į jungtį vamzdį prieš suspaudžiant galima apžiūrėti iš visų pusių, patikrinti įstatymo gylį“.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Dar viena meistro minima „Volex“ ypatybė – dvigubos alkūnės, skirtos prietaisams prijungti. Jas naudojant galima įrengti žiedinę pratekančio vandentiekio sistemą. Tokia sistema jau tampa Vakarų Europos standartu, nes leidžia užtikrinti higienos sąlygas, kuriomis išvengiama legionelių atsiradimo rizikos.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Geberit Volex tenkina visus šiuolaikinių inžinerinių pastato sistemų reikalavimus – tiek naujos statybos, tiek remonto atveju, nuo karšto ir šalto vandentiekio iki grindų šildymo. Išsamūs bandymai parodė, kad Geberit Volex vamzdynų sistema atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Balti daugiasluoksniai ir PE-RT vienasluoksniai vamzdžiai bei platus standartinių bei specialių jungčių pasirinkimas padės įrengti patikimą sistemą.

Sprendimas, kuris palengvins gyvenimą: nesudėtingai montuojamas patikimas vamzdynas
© Gamintojo archyvas

Daugiau informacijos: www.geberit.lt

Užsakymo nr.: PT_76078563

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.

Draudikai: ugnis padaro kelis kartus didesnius nuostolius nei kitos nelaimės (1)

Nuo šio mėnesio pradžios visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – privaloma įsirengti dūmų detektorius. Draudikai ragina suskubti nespėjusius to padaryti ir užtikrina, kad gaisrą patyrusiems žmonėms žala bus atlyginama ir tais atvejais, jei nukentėjusieji dūmų detektoriaus namuose dar nebus sumontavę.

Ką reikia žinoti apie privalomą statinio projekto ekspertizę?

Nuo 2018 metų neypatingojo daugiabučio namo kapitaliniam remontui privaloma statinio projekto ekspertizė. Ką reikia apie ją žinoti?

Kurių statinio statybos techninės veiklos vadovų pareigas gali atlikti patys statytojai?

Daugumai statytojų jau ne paslaptis, kad statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atnaujinant (modernizuojant) pastatus ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki statybos darbų pradžios privaloma Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) pateikti pranešimą apie statybos pradžią ir pasamdytus (paskirtus) statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus. Tačiau dažnai iškyla dilema, kuriuos statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovus būtina pasamdyti, o kurių pareigas gali atlikti patys statytojai.