Sienų lyginimas: ką daryti, jog kreivos sienos nebūtų bėda

 (10)
Labai dažnai, kuomet susiruošiame remontuoti savo būstą, prisireikia išlyginti sienas. Deja, ne visada atsiranda lygus paviršius, pagal kurį galima būtų pamatuoti. O kartais šeimininkas sugalvoja viską perdaryti nuo pat pradžių, išlyginti visas sienas.
Sienų lyginimas: ką daryti, jog kreivos sienos nebūtų bėda
© Shutterstock nuotr.

Taigi, pasiruoškite šiuos būtinuosius įrankius:

Gulsčiukas. Juo nustatysite tikslų vertikalaus paviršiaus kampą.
Mentelė. Ja lygiai ir tolygiai užtepsite statybinį mišinį.
Žymekliai – paviršiui pasižymėti.
Statybinis tinklelis – apsaugos, kad užteptas mišinys nenubyrėtų.
Varžtai bus reikalingi, kad galėtumėte pritvirtinti tinklelį.
Statybinis mišinys.
Gręžtuvas.
Jei dengiate gipso kartonu – pasirūpinkite ir metaliniu rėmu/karkasu.

Yra du būdai, kaip galite išlyginti sieną.
1. Sausasis būdas, naudojant gipso kartoną.
2. Drėgnasis metodas – naudojant statybinį mišinį.

Pasirinkimas priklauso nuo sienų paviršiaus kokybės. Jei gulsčiuku nustatysite, kad sienų nelygumai yra mažesni negu 0,5 cm, galite tiesiog naudoti statybinį mišinį. Jei nuokrypis yra didesnis, 3-5 cm, jau reikės naudoti gipso kartoną.

Prieš pradedant tepti statybinį mišinį, sieną reikia tinkamai paruošti. Tai labai svarbu.

Geriausia naudoti cemento mišinį – jis yra nebrangus, galima tepti storu sluoksniu. Tačiau atsiminkite – jei tepsite storesniu sluoksniu negu 2 cm, teks naudoti statybinį tinklelį.

Kitas etapas – žymėjimas. Galite žymėti perforuotais profiliais ar nusipirkti specialių žymeklių. Taip patogiau – padengus mišiniu, nereikės šalinti žymeklių ir užtaisinėti jų paliktų žymių.
Kai susižymėsite, padėkite lyginti sieną.

Mentele kabinkite mišinio negailėdami, tepkite ir išlyginkite. Kai nudžius pirmasis sluoksnis, galite tepti antrąjį. Tačiau sluoksnis turi būti plonesnis negu du centimetrai. Nepamirškite laikas nuo laiko patikrinti sienos vertikalumą gulsčiuku.

Kaip minėta, šis metodas tinka, jei sienų nuokrypis yra nedidelis. Naudokite dviejų dydžių menteles – siauresne tepkite mišinį, platesne – lyginkite.

Išdžiuvus pirmąjam sluoksniui švitriniu popieriumi nušlifuokite sienas, sulyginkite nelygumus. Jei reikia tepti antrąjį sluoksnį, tuomet prieš tai gruntuokite. Išdžiuvus antrąjam sluoksniui vėlgi nutrinkite švitriniu popieriumi.

Dengiame gipso kartonu

Pasitaiko sienų, kurios yra labai nelygios. Cementiniu mišiniu jau nebesulyginsi – teks tvirtinti gipso kartoną. Finansiniu atžvilgiu šis metodas netgi ekonomiškesnis. Karkasą galite naudoti, bet galite apsieiti ir be jo.

Visgi rekomenduotina iš pradžių pasiruošti karkasą gipso kartono lakštams tvirtinti. Jį galima pasidaryti pačiam iš metalo ar medžio. Medinis karkasas nėra toks ilgaamžis, jį sunkiau sukonstruoti. Karkasas gaminamas, tvirtinant lygiagretes varžtais kas 40-60 cm.

Jei karkaso nenaudojate, tvirtinkite gipso kartoną tiesiai ant sienos. Tačiau naudojant šį metodą gali nepavykti panaikinti visų defektų.

Taip pat galima lyginti naudojant plastmasinės, fanerines detales, kurios tvirtinasi ant medinių lygiagrečių. Tai labai ekonomiškas būdas, jis dažnai naudojamas sodo namelių, garažų sienų lyginimui. Taip pat po šiomis dangomis galima paslėpti ir įvairius laidus.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?