Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?
© Shutterstock

*Prieš imat įrankius į rankas ir pradedant darbus, žinoma, neįmanoma apsieiti be tinkamos aprangos. Dėvėti reikia drabužius, kuriuos galima ištepti ir sugadinti. Jeigu nenorite išsitepti rankų, dėvėkite apsaugines pirštines (plastikines, gumines ar darbines).

*Sienų dažymas reikalauja tinkamo pasirengimo. Iš dažomo kambario reikia išnešti visus baldus, o jei to neįmanoma padaryti, juos reikia uždengti. Tam reikės apsauginės plėvelės ir/arba dengiamojo popieriaus. Apsaugine plėvele geriausia dengti baldus, o grindims reiktų pasirinkti mažiau slidžią medžiagą (popierių, audeklą).

*Kita svarbi šio rinkinio dalis – apsauginė dažymo juosta, kuria galite klijuoti vietas, kurių nenorite padengti dažais. Praktiškas patarimas: prieš nuklijuojant šią juostą, reikia palaukti kol dažai visiškai išdžius, kita vertus, nepatariama juostos priklijuotos palikti per ilgai.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Teptukai. Teptukai dažniausiai naudojami sunkiau prieinamose vietose ir vietose, kuriose reikia didesnio kruopštumo. Jais patogu padengti nedidelius sienos plotus. Rekomendacija: teptukai su sintetiniais šereliais labiausiai tinka dažymui lateksiniais dažais, o teptukai su natūraliais šereliais labiausiai tinka dažymui aliejiniais dažais.

*Voleliai. Jeigu dažais reikia padengti didelį sienos plotą, niekas nepralenks volelio. Kad sienų dažymas vyktų greičiau, verta įsigyti rankeną-ilgintuvą. Rekomendacija: natūralius volelius, kurie yra gaminami iš vilnos, reikia naudoti dažant aliejiniais dažais, sintetinius volelius tinka naudoti dažant aliejiniais, alkidiniais ir lateksiniais dažais. Volelių šerelių ilgumas nulemia paviršiaus lygumą, kuo trumpesni šereliai – tuo jis lygesnis.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Dažų vonelė. Jeigu naudojate volelį, dažų vonelė yra būtina. Patarimas: gerai pamerkite volelį į dažus ir pavažiuokite juo pirmyn ir atgal dažų vonelėje, kad dažai gerai pasiskirstytų ir būtų pašalintas jų perteklius.

*Dažymo pagalvėlė su ratukais. Šis įrankis yra pravartus dažant kampus, kur sueina siena su siena arba siena su lubomis.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Bambukinės grindys: kokie yra jų didžiausi pliusai bei minusai?

Bambukinės grindys savo savybėmis kartais gali pasirodyti labai panašios į medžio masyvo grindis, nors iš tiesų jos yra gaminamos iš žolinio tipo augalo – bambuko. Šios grindys pasižymi daugeliu kietmedžio grindų privalumų, tačiau taip pat galima išskirti ir kelis svarbius pažeidžiamumus. Taigi ką reikėtų žinoti apie šią grindų dangą, prieš nusprendžiant ja iškloti namų grindis?

8 praktiški patarimai, kaip paruošti sienas dažymui

Sienų dažymas – greitas ir nesudėtingas būdas, kuris iš pagrindų gali atnaujinti interjerą ir sutikti jam parinktą nuotaiką. Šį apdailos darbą, turint šiek tiek praktikos ir žinių, gali atlikti kiekvienas. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip pasiruošti šiam darbui.

5 patarimai renovuojantiems namą

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Kaip žinoti, kad namuose atsirado pelių?

Paspaudus žiemos šalčiui, į mūsų namus traukia pelės ir kiti graužikai. Kol oras buvo šiltesnis, jie galėjo gyventi ir lauke, tačiau atšalus sugrįžo į šiltesnes patalpas, dėl to, kad ieško maisto.

Būstas su daline apdaila: klaidos, iš kurių vertėtų pasimokyti

„Jeigu perkate būstą su daline apdaila, nusiteikite psichologiškai, kad visą darbų eigą teks kontroliuoti patiems. Pavyzdžiui, pirkti grindjuostes, kai jų reikia, suplanuoti kitų medžiagų perdavimą meistrui, kad sklandžiai vyktų darbai“, – teigia būsto apdailą savo jėgomis nusprendęs atlikti vilnietis Povilas Jurgėnas. Pasak jo, naujakuriams reikia itin įdėmiai suskaičiuoti turimas santaupas ir apdailos išlaidas. Pritrūkus lėšų, darbai gali užtrukti neribotai

Kaip vertinti sandarumą?

Sandarios atitvarinės pastato konstrukcijos sudaro galimybes išsaugoti patalpose šildymo prietaisais sušildytą orą ir sumažinti šildymo išlaidas.

Kaip per šalčius kūrenti krosnį?

Spustelėjus šalčiams, gyventojai intensyviau ima kūrenti krosnis. O tada pradeda pleškėti namai. Vien šią parą Lietuvoje degė 17 gyvenamųjų namų. „Kai šalta, krosnį kūrenu visą dieną! Net rankos prie sienelės pridėti negaliu,“ – šiluma pasidžiaugia ne vienas gyventojas. „Kol krosnyje gera trauka, tol dūmtraukio ir nevalau,“ – tai neretai tenka išgirsti ugniagesiams, lankantiems gyventojus prevencinių akcijų metu.

Vitrininiai langai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Vitrininiai langai – būsto detalė, kuri tarytum sunaikina ribą tarp patalpos vidaus bei jos išorės. Tai architektūrinis elementas, kuris vizualiai atrodo itin patraukliai. Kita vertus, tokius langus valyti pavasarį yra tikrai nelengva ir nemažai laiko reikalaujanti užduotis. Šiame tekste aptarsime svarbiausius vitrininių langų privalumus ir trūkumus.

5 tinkamiausios grindų dangos tiems, kurie namuose turi augintinių (1)

Augintiniai į namus įneša gyvasties, papildomo džiugesio ir meilės. Tačiau be visų šių privalumų, didesni augintiniai (katės bei šunys) namuose sukelia šiokį tokį chaosą ir netvarką. Jie gali savo nagais apgadinti namų baldus, sienų apdailą bei grindis. Tad augintinių savininkai, ypač šunų šeimininkai, rinkdamiesi grindis, turi gerai įvertinti dangos atsparumą. Pateikiame keletą grindų dangų variantų, kurie tiks keturkojų savininkų namams.

Kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?

Pelėsis – siaubą keliantis ir turtą niokojantis namų „svečias“, kurio neįsileisti į namus stengiamės įvairiomis priemonėmis: vėdindami namus, valydami vonioje susikaupusius vandens ar kondensato lašelius, skalbinius kuo dažniau džiovindami lauke, o ne kambaryje ir t.t.. Šie ir kiti panašūs prevenciniai veiksmai sudaro netinkamas sąlygas pelėsio atsiradimui. Tad kokiuose namuose pelėsiui vietos neatsiras?