Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?
© Shutterstock

*Prieš imat įrankius į rankas ir pradedant darbus, žinoma, neįmanoma apsieiti be tinkamos aprangos. Dėvėti reikia drabužius, kuriuos galima ištepti ir sugadinti. Jeigu nenorite išsitepti rankų, dėvėkite apsaugines pirštines (plastikines, gumines ar darbines).

*Sienų dažymas reikalauja tinkamo pasirengimo. Iš dažomo kambario reikia išnešti visus baldus, o jei to neįmanoma padaryti, juos reikia uždengti. Tam reikės apsauginės plėvelės ir/arba dengiamojo popieriaus. Apsaugine plėvele geriausia dengti baldus, o grindims reiktų pasirinkti mažiau slidžią medžiagą (popierių, audeklą).

*Kita svarbi šio rinkinio dalis – apsauginė dažymo juosta, kuria galite klijuoti vietas, kurių nenorite padengti dažais. Praktiškas patarimas: prieš nuklijuojant šią juostą, reikia palaukti kol dažai visiškai išdžius, kita vertus, nepatariama juostos priklijuotos palikti per ilgai.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Teptukai. Teptukai dažniausiai naudojami sunkiau prieinamose vietose ir vietose, kuriose reikia didesnio kruopštumo. Jais patogu padengti nedidelius sienos plotus. Rekomendacija: teptukai su sintetiniais šereliais labiausiai tinka dažymui lateksiniais dažais, o teptukai su natūraliais šereliais labiausiai tinka dažymui aliejiniais dažais.

*Voleliai. Jeigu dažais reikia padengti didelį sienos plotą, niekas nepralenks volelio. Kad sienų dažymas vyktų greičiau, verta įsigyti rankeną-ilgintuvą. Rekomendacija: natūralius volelius, kurie yra gaminami iš vilnos, reikia naudoti dažant aliejiniais dažais, sintetinius volelius tinka naudoti dažant aliejiniais, alkidiniais ir lateksiniais dažais. Volelių šerelių ilgumas nulemia paviršiaus lygumą, kuo trumpesni šereliai – tuo jis lygesnis.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Dažų vonelė. Jeigu naudojate volelį, dažų vonelė yra būtina. Patarimas: gerai pamerkite volelį į dažus ir pavažiuokite juo pirmyn ir atgal dažų vonelėje, kad dažai gerai pasiskirstytų ir būtų pašalintas jų perteklius.

*Dažymo pagalvėlė su ratukais. Šis įrankis yra pravartus dažant kampus, kur sueina siena su siena arba siena su lubomis.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

5 patarimai, kaip itin paprastai atkimšti užsikimšusią kriauklę (2)

Virtuvės arba vonios kriauklę labiausiai kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, plaukai, riebalai, kavos tirščiai, siūlai ir panašiai. Tad užsikimšusi kriauklė – problema, kurios buvo galima išvengti pakeitus įpročius ir į kriauklę nemetus atliekų. Tačiau jeigu taip nutiko ir kriauklė užsikimšo, pristatome kelis itin paprastus būdus, kaip ją atkimšti.

Kokia tikimybė, kad per šventes trūks nuotekų vamzdžiai arba užsikirs durų spyna?

Artėjant ypatingoms progoms ar didžiosioms metų šventėms dažnas visą savo laiką skiria artimiesiems ir dovanų paieškai. Tuo metu visai negalvojame apie galimus nemalonius netikėtumus namuose ir dėl jų atsirandančius nuostolius. Vis dėlto, kokia tikimybė, kad per Kūčias trūks nuotekų vamzdžiai, o ruošiant kalėdinius pietus ir laukiant svečių užsikirs durų spyna?

Renkamės naują būstą: dalinė ar visa apdaila – kas geriau?

Perkantiems būstą neretai tenka spręsti amžiną dilemą – pasirinkti būstą su daline apdaila ir vėliau ją atlikti pačiam ar samdyti meistrus, o gal įsikelti į plėtotojo įrengtą būstą. Lietuvoje, kitaip nei kaimyninėse šalyse, populiaresnė dalinė apdaila, tačiau šiemet parduodamų butų skaičius rodo, kad požiūris keičiasi. Pastebima, kad prieš įsigyjant būstą racionaliau įvertinama, kiek asmeninio laiko teks skirti apdailos darbams, ir tik tuomet priimamas lemiamas sprendimas.

Universali medžiaga – fanera: panaudojimo galimybės (1)

Fanera – nebrangi ir universali medžiaga, kurios panaudojimo galimybių yra iš tiesų nemažai. Kviečiame geriau susipažinti su šia medžiaga ir jos panaudojimo galimybėmis.

Židinys: į ką atsižvelgti renkantis (1)

Židinys – namų jaukumo simbolis, kuris gali tapti ypatinga interjero detale, skleidžiančia tiek grožį, tiek šilumą. Atėjus žiemai, nevienas iš mūsų ima galvoti apie tokį šiltą namų papildymą. Tad į ką būtinai reikia atsižvelgti renkantis židinį?

Kaip sukurti tylos ir ramybės oazę namuose?

Namų jaukumas – tai nėra gražūs niekučiai, veislinė katė ar naujausios mados baldai. Pirmiausia tai jausmas – pojūčių, išgyvenamų esant namuose, visuma. Jauku būna tada, kai yra šilta, švaru ir taip gera, jog po sunkios darbo dienos ar valandos praleistos automobilių spūstyje, peržengus namų slenkstį užplūsta ramybė. Būtent ramybės paieškos ir gena mus kruopščiai kurti namų atmosferą, o vienas pagrindinių jaukumo kriterijų – triukšmo kontrolė gyvenamoje aplinkoje.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?

Kenkėjai, kurie keliauja „zuikiu“

Prieš penkiolika metų JAV tik 25 proc. kenkėjų naikinimo specialistų išskyrė blakes kaip dažniausiai pasitaikančius kenkėjus, o 2015 m. atlikta apklausa parodė, kad jau 99,6 proc. kenkėjų naikinimo specialistų susidurdavo su patalinėmis blakėmis. Nustatyta, kad viešbučiai ir moteliai – vietos, kuriose bene labiausiai paplitusios patalinės blakės. Vis didėjant keliautojų srautams, patalinės blakės po pasaulį plinta žaibišku greičiu.

Vinilinės grindys: lietuviai dvejoja, o amerikiečiai ir Vakarų europiečiai graibsto (3)

Atrodo, kad Vakarų Europoje interjero dizaineriai, architektai ir namus įsirengiantys žmonės pamišo dėl vinilinių grindų. Amerikoje įsikūrusios gamyklos „USFloors“ vadovė Carly Notcha atskleidžia, kad vinilinių grindų gamybos technologijos sparčiai tobulėja, o pardavimų apimtys – auga. Taikant inovacijas sukurti grindų paviršiai turi net antibakterinių savybių, apsaugančių paviršius nuo dėmių ir kvapus sukeliančių bakterijų. Ar šių grindų šilumos laidumo savybes, universalumą ir ypač nesudėtingą priežiūrą įvertins lietuviai?

5 grindų dangos, kurios tinka virtuvės zonai

Virtuvė – namų erdvė, kuri išsiskiria savitomis sąlygomis, čia: padidėjusi drėgmė, didelė trintis, dažni išsipylimai ir jų paliekamos dėmės. Tad renkantis grindų dangą šiam kambariui, reikia gerai pagalvoti, juk norime gražių, bet kartu tvirtų ir atsparių grindų. Pristatome 5 grindų dangos rūšis, kuriomis tinka kloti virtuvės grindis.