Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai

Sienų dažymas – apdailos darbas, kurį dažnai nusprendžiame atlikti patys, be jokios papildomos specialistų pagalbos. Nors šis darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, be gerų įrankių kokybiškai jo atlikti nepavyks. Tad kokie yra patys svarbiausi sienų dažymui skirti įrankiai?
© Shutterstock

*Prieš imat įrankius į rankas ir pradedant darbus, žinoma, neįmanoma apsieiti be tinkamos aprangos. Dėvėti reikia drabužius, kuriuos galima ištepti ir sugadinti. Jeigu nenorite išsitepti rankų, dėvėkite apsaugines pirštines (plastikines, gumines ar darbines).

*Sienų dažymas reikalauja tinkamo pasirengimo. Iš dažomo kambario reikia išnešti visus baldus, o jei to neįmanoma padaryti, juos reikia uždengti. Tam reikės apsauginės plėvelės ir/arba dengiamojo popieriaus. Apsaugine plėvele geriausia dengti baldus, o grindims reiktų pasirinkti mažiau slidžią medžiagą (popierių, audeklą).

*Kita svarbi šio rinkinio dalis – apsauginė dažymo juosta, kuria galite klijuoti vietas, kurių nenorite padengti dažais. Praktiškas patarimas: prieš nuklijuojant šią juostą, reikia palaukti kol dažai visiškai išdžius, kita vertus, nepatariama juostos priklijuotos palikti per ilgai.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Teptukai. Teptukai dažniausiai naudojami sunkiau prieinamose vietose ir vietose, kuriose reikia didesnio kruopštumo. Jais patogu padengti nedidelius sienos plotus. Rekomendacija: teptukai su sintetiniais šereliais labiausiai tinka dažymui lateksiniais dažais, o teptukai su natūraliais šereliais labiausiai tinka dažymui aliejiniais dažais.

*Voleliai. Jeigu dažais reikia padengti didelį sienos plotą, niekas nepralenks volelio. Kad sienų dažymas vyktų greičiau, verta įsigyti rankeną-ilgintuvą. Rekomendacija: natūralius volelius, kurie yra gaminami iš vilnos, reikia naudoti dažant aliejiniais dažais, sintetinius volelius tinka naudoti dažant aliejiniais, alkidiniais ir lateksiniais dažais. Volelių šerelių ilgumas nulemia paviršiaus lygumą, kuo trumpesni šereliai – tuo jis lygesnis.

Sienų dažymas: svarbiausi darbo įrankiai
© Shutterstock

*Dažų vonelė. Jeigu naudojate volelį, dažų vonelė yra būtina. Patarimas: gerai pamerkite volelį į dažus ir pavažiuokite juo pirmyn ir atgal dažų vonelėje, kad dažai gerai pasiskirstytų ir būtų pašalintas jų perteklius.

*Dažymo pagalvėlė su ratukais. Šis įrankis yra pravartus dažant kampus, kur sueina siena su siena arba siena su lubomis.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vidaus apdaila

Pirties krosnelės akmenys: kaip išsirinkti?

Krosnelės akmenys – iš pirmo žvilgsnio nedidelė, tačiau be galo svarbi pirties sudedamoji dalis. Dažnai ši medžiaga tampa faktoriumi, kuris nulemia visos pirties kokybę. Tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausius krosnelės akmenis?

Stiklo blokeliai: natūralios šviesos ir privatumo suderinimas

Stiklo blokelių populiarumas interjero kontekste yra gan nepastovus. Kartais jie būna beveik visai užmirštami, o kartais – tokie madingi, kad sunku surasti interjero leidinį be jų fotografijų (pavyzdžiui, be jų sunku įsivaizduoti 1940-tuosius arba 1980-tuosius). Dėl stiklo blokelių galios suderinti natūralią šviesą ir privatumą, nesunku nuspėti, kad greitu metu jie vėl atras sau vietą šiuolaikiniuose interjeruose.

Keramikinių plytelių stalviršiai virtuvėje: privalumai bei trūkumai

Plytelės virtuvės erdvėje yra be galo dažnos. Šiame kambaryje yra įprasta jomis kloti grindis, klijuoti sienas. Taip pat galima ir plytelių stalviršio opcija. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra keramikinių plytelių stalviršių privalumai bei trūkumai.

Kaip išsirinkti medinius padėklus įvairiems projektams?

Mediniai padėklai yra itin mėgstama mėgėjų meistrų medžiaga, kurią galima panaudoti įvairiems Darau Pats projektams. Jų populiarumas yra susijęs su malonia, šiek tiek sendinta estetika ir prieinamumu. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis medinius padėklus?

Kokių klaidų vengti įsirengiant pirtį?

Pirtis – universalus vandens malonumas, kuriuo gera mėgautis tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Vasarą, šiek tiek atitolus nuo darbų, yra gerai užsiimti projektais, kuriems žiemą nebuvo laiko. Pirties įsirengimas – vienas iš tokių galimų projektų. Kad šis darbas būtų kuo sklandesnis, verta pasimokyti iš dažnai pasitaikančių klaidų.

Terakotinės plytelės: privalumai ir trūkumai

Terakotinės plytelės šį sezoną sulaukė daugiau dėmesio nei įprastai. Tad ką reikėtų žinoti apie jas?

Patarimai, kaip nudažyti medinį baldą purškiamais dažais

Jeigu jaučiate, kad jūsų namams reikalingi pokyčiai, baldų dažymas yra vienas paprasčiausių būdų, kaip greitai ir nesudėtingai erdvei suteikti naują veidą. Dažymas purškiamais dažais yra patrauklus dėl šių priežasčių: baldą nudažyti galima labai greitai; jo paviršius yra padengiamas itin lygiai (ant jo nelieka teptuko paliekamų potėpių); palyginus su kitais dažais, jų džiuvimo laikas yra gerokai trumpesnis. Tiems, kuriems neteko dažyti tokiu būdu, pristatome keletą praktiškų patarimų.

Dūmų detektorius: kodėl jis reikalingas ir kaip jį išsirinkti?

Įsigaliojus priešgaisrinės saugos reikalavimui – visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominius dūmų detektorius, žmonės vis aktyviau domisi šiais įrenginiais. Tad kuo svarbus yra dūmų detektorius ir kaip jį išsirinkti?

Kaip panaikinti rūdžių dėmes klozete, vonioje bei kriauklėje?

Rūdžių dėmės ant balto vonios, klozeto ar kriauklės paviršiaus atrodo itin neestetiškai. Nors tokių dėmių šalinimas nėra pati lengviausia užduotis, tačiau egzistuoja ne vienas būdas, kaip su jomis kovoti. Šiame tekste pateikiame penkias technikas, kaip pašalinti tokias „užsispyrusias“ dėmes.